Стратегічні орієнтири » Соціальне страхування 2013 » Поглод М.А., Поглод А.А. Оцінка ролі страхових компаній «Life» на ринку недержавного пенсійного забезпечення в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1367
  • Автор: Андріана
  • Дата: 29-12-2013, 22:27
 (голосов: 0)
29-12-2013, 22:27

Поглод М.А., Поглод А.А. Оцінка ролі страхових компаній «Life» на ринку недержавного пенсійного забезпечення в Україні

Категорія: Соціальне страхування 2013

Поглод М.А., Поглод А.А.
Студенток групи Екф-45с
ЛНУ ім. Івана Франка

Оцінка ролі страхових компаній «life» на ринку недержавного пенсійного забезпечення в Україні

Страхування життя є універсальним інструментом для вирішення багатьох соціальних завдань. Насамперед, це матеріальне забезпечення особи у разі досягнення пенсійного віку чи у випадку втрати дієздатності через нещасний випадок.
Система недержавного пенсійного забезпечення (третій рівень пенсійної системи) створена для формування додаткових пенсійних накопичень за рахунок добровільних внесків фізичних осіб і роботодавців. Одним із суб’єктів недержавного пенсійного забезпечення є страхові компанії зі страхування життя.
У Європі функціонує пенсійна система за якої, частину пенсійного за-безпечення забезпечує держава та частково роботодавець, а основну масу повинен собі сам накопичити громадянин. В Україні згідно нової пенсійної реформи, перший етап якої уже виконано, мінімальну пенсію виплачуватиме Пенсійний Фонд, а усе інше повинно забезпечуватись іншими механізмами. Але ці інші механізми не запушені. Тому активізація ринку страхування життя є важливим напрямом активізації пенсійної реформи.
Внески за довгостроковими договорами страхування життя, які сплачуються роботодавцем звільнені від оподаткування. Разом з тим високі ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування створюють значне навантаженням на підприємство. Тому роботодавці почали відмовлятись від такого виду накопичення для своїх робітників. Статистичні дані свідчать, що кількість договорів з юридичними особами у 2008р. становила 20%, а з договорів з фізичними особами 80%. На даний момент кількість договорів з юридичними особами становить лише 13.2%, це свідчить про більш стрімкий розвиток страхування життя фізичних осіб [1].
Вітчизняні страховики пропонують такі послуги у сфері страхування життя:
• страхування на дожиття застрахованої особи до зазначеного в дого-ворі віку з одноразовою виплатою капіталу;
• страхування життя на випадок смерті;
• змішане страхування життя;
• страхування дітей до вступу до шлюбу;
• страхування життя з виплатою ануїтету;
• довгострокове страхування життя працівників підприємств установ за рахунок коштів роботодавців;
• страхування життя позичальника кредиту та ін.
За договором старахування страхувальник обирає термін дії договору (мін. 5р. до 30-45рр.), страхові премії до сплати та кількість платежів у рік , Страхові ризики, порядок виплати страхової суми, вигодонабувачів. Додотковою послугою є медичне страхування.
Станом на 01.07.2013 р. всього було зареєстровано 415 страхових компанії (СК), з яких: 62 – СК зі страхування життя (СК «life») (65 установ станом на 01.07.2012 р.), 353 – СК, що здійснюють види страхування інші, ніж страхування життя (СК «non-life») (381 установа станом на 01.07.2012 р.).
Концентрація ринку страхових послуг «Life» України продовжує зберігатись на досить високому рівні порівняно з минулим роком..
За результатами І півріччя 2013 року обсяг надходжень валових страхових премій у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року збільшився на 4 752,40 млн. грн. (49,6%) переважно за рахунок збільшення надходжень за видами страхування «non-Life»( табл. 1) [2 с.7, 9, 12].

Поглод М.А., Поглод А.А. Оцінка ролі  страхових компаній «Life»  на ринку недержавного пенсійного забезпечення в Україні

Учасниками проекту ЛСОУ «Відкрите страхування» за підсумками 9 місяців 2013 стали 12 компаній зі страхування життя , серед яких «Аліко Україна», «АСКА -Життя», «Блакитний поліс», «Дельта життя», «Іллічівська», «ПЗУ Україна страхування життя», «Ренесанс життя»,«ТАС», «Теком життя»,«СЕБ Лайф Юкрейн», «Ейгон Лайф Україна» і «Юпітер Страхування життя Вієнна Іншуранс Груп».
Розгянемо особливості надання послуг зі страхування життя на прикладі ПрАТ СК "Юпітер Вієнна Іншуранс Груп", яка працює з 1999 року. Основні показники діяльності за 9 місяців 2013 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року:
• Сума страхових платежів зросла на 40% і склала 29,3 млн. грн.
• Страхові виплати збільшилися на 144% і склали 1,09 млн. грн.
• Страхові резерви збільшилися на 39% і нараховують 73,6 млн. грн.
• Активи компанії зросли на 27% і дося-гли рівня в 121 млн. грн.
• Статутний капітал складає 33,6 млн. грн.
У третьому кварталі 2013 року СК "Юпітер Vienna Insurance Group"завершила перший етап впровадження BPMonline CRM. Основним результатом проекту стало істотне підвищення якісного рівня обслуговування існуючих клієнтів і автоматизація основних бізнес-процесів. ПрАТ СК "Юпітер Вієнна Іншуранс Груп" пропонує такі програми страхування:
• « Золотий запас» - спеціальна програма убезпечення життя, яка до-зволяє створити гарантовану власну додаткову пенсію. Це дозволяє максимально забезпечити свій особистий та сімейний комфорт під час заслуженого відпочинку та навіть, наблизити цей період за власним бажанням! Програма орієнтована переважно на резервування, зберігання та накопичення коштів для великих покупок.
• «Юпітер Максимум» - найкраща альтернатива або доповнення державному пенсійному забезпеченню обмежена максимальною страховою сумою 75 тис. грн.
• «Віденський Стандарт» - накопичувальне страхування життя з можливістю додаткового страхування. Програма дає можливість забезпечити гарантований захист життя протягом усього періоду дії Договору страхування з одночасним накопиченням коштів клієнта до певної дати.
• «Нове Покоління» - програма для дітей. Накопичувальне страхування життя з фіксованою датою виплати та можливістю додаткового страхування . Мета-забезпечити фінансовий захист і підтримку своїх дітей шляхом створення первісного капіталу для їх майбутнього самостійного життя.[4].
Підсумками роботи компаній страхування життя України загалом характеризуються такими тенденціями :
 За договорами страхування життя виключно на випадок смерті надходження страхових премій скоротилися порівняно з минулим роком на 73 % (загальний обсяг премій - 8,4 млн. грн.) ;
 Що ж стосується інших договорів страхування життя, спостерігається приріст страхових платежів за цими видами договорів - за 9 місяців 2013 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого року він склав 70 % (загальний обсяг премій - близько 712 млн. грн.) .
Порівнявши ринок страхування життя України, із ринком страхування життя зарубіжних країн, він становить 10% і 40-60% відповідно, від загального ринку страхування.
Отже, страхування життя як один із механізмів пенсійного забезпечення громадян в Україні має великий потенціал для розвитку, однак нестабільна економічна ситуація, низькі доходи громадян, відсутність до віри до страховиків створюють значні перешкоди для його розвитку.


Список використаних джерел

1. Результати роботи страхового ринку України 2013р. // Телеканал «БТБ». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v= 1DXdmX_lCIs&feature=autoshare.
2. Аналітичний огляд ринку страхування України. // Національне рейтингове агентство «Рюрік». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://rurik. com.ua/documents/research/non_banks_II_kv_2013.pdf.
3. Офіційний сайт Ліги страхових організацій України. [Електронний ре-сурс]. – Режим доступу: http://uainsur.com/.
4. Офіційний сайт ПрАТ СК "Юпітер Вієнна Іншуранс Груп". [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.jupiter.com.ua/ua/about/finance/ overall/.

Посилання: соціальне страхування

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
Октябрь 2018 (175)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
Апрель 2018 (16)
^