Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції державних фінансів 2014 » Маселко С.В. Удосконалення контролю державних фінансів
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
28-04-2014, 16:08

Маселко С.В. Удосконалення контролю державних фінансів

Категорія: Сучасні тенденції державних фінансів 2014

Маселко С.В.

Удосконалення контролю державних фінансів

Постановка проблеми. Оскільки становлення державного фінансового контролю в Україні відбувалося одночасно із процесом державотворення і переходом до ринкових відносин, то відсутність належної уваги при формуванні системи державного фінансового контролю призвела до виникнення необхідності її вдосконалення [1].
Мета дослідження. Визначення проблем розвитку та напрямів удосконалення системи державного фінансового контролю в Україні.
Основні результати дослідження. Офіційні дані Державної фінансової інспекції (Держфінінспекція) свідчать про масові правопорушення. Основні державні ресурси зосереджено в бюджетних установах, отже, вони мають бути найважливішими об’єктами контролю органів Держфінінспекції та внутрішнього контролю.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності Державної фінансової інспекції України є реалізація визначеної Президентом України антикорупційної стратегії та вжиття комплексних заходів для запобігання і протидії корупції не лише на підконтрольних установах, а й у самій Держфінінспекції.
Антикорупційну спрямованість мають і заходи Держфінінспекції України, до яких вона вдається для належного проведення контрольно-ревізійної діяльності та обмеження фіскального тиску на суб'єктів господарювання шляхом зменшення кількості контрольних заходів.
Держфінінспекція України взаємодіє із підприємствами, установами і організаціями щодо протидії корупції.
Згідно з показниками роботи Інспекції за 2013 рік та результатами попередніх років, можемо стверджувати, що вдалося досягти значних результатів. Державна фінансова інспекція, значно зменшивши кількість підприємств, установ і організацій, охоплених ревізіями, перевірками державних закупівель та комісійними перевірками, збільшила суму виявлених порушень, що призвели до втрат .
Відмовившись від надмірної кількості перевірок, Держфінінспекція поліпшила їхню якість, запровадивши підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, звернень громадян [2].
Висновки. Таким чином, основною проблемою здійснення фінансового контролю є наявність великої кількості нормативно-правових актів, регулюючих цю діяльність [3]. Відсутність єдиного нормативного акта з послідовно врегульованим нормами права, порядком проведення фінансового контролю перешкоджає завершенню створення правових засад функціонування цілісної системи фінансового контролю в Україні, ефективного функціонування та розвитку державних фінансів. Отже, реформування системи державного фінансового контролю в Україні є доволі складним процесом з рядом перешкод на його шляху, однак поступова корекція і зміна насамперед в законодавстві, дозволить встановити ефективну систему державного контролю та підвищить роль держави у регулюванні соціально-економічного розвитку країни.
Список використаних джерел:
1. Буздуган Я. Фінансовий контроль і правові шляхи його реалізації // Підприємництво, господарство і право. – 2011. – № 6. – С. 26–29
2. Державна фінансова інспекція України. Офіційний сайт. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua.
3. Микитюк І. Основні вимоги до побудови єдиної системи державного фінансового контролю /І. Микитюк // Світ фінансів. - Випуск 2 (7). – 2006. С.109-113.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^