Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
5-05-2014, 21:33

Яцик Х. Митне оформлення

Категорія: Сучасні тенденції державних фінансів 2014

Яцик Христина
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-44с

Митне оформлення

Актуальність теми роботи. Митне оформлення товарів є важливою стадією митної діяльності, де повною мірою розкриваються її основні цілі й завдання.
Основною метою роботи є проведення комплексного правового дослідження поняття митного оформлення, і виявлення особливостей митного оформлення товарів відповідно до норм чинного митного законодавства. З огляду на поставлену мету потрібно вирішити такі питання: - вивчити поняття митного оформлення; - дослідити порядок митного оформлення;
На відміну від податкових органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю сплати податків до бюджету переважно під час документальних перевірок діяльності платників податків, митні органи правильність нарахування і своєчасність сплати податків під час переміщення товарів через митний кордон України проводять під час митного оформлення товарів.
Метою митного оформлення є засвідчення відомостей, одержаних під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України та оформлення результатів такого контролю, а також статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів і транспортних засобів.
Митне оформлення — це виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із фіксуванням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів. Лише після закінчення митного оформлення товари можуть бути звільнені від митного контролю[1].
Митне оформлення здійснюється з метою засвідчення відомостей, одержаних під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та оформлення результатів такого контролю, а також статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів і транспортних засобів[2].
Залежно від того, хто здійснює переміщення товарів через митний кордон України та виду митного режиму, визначається місце здійснення митного оформлення. Митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через територію України у режимі транзиту, здійснюється митним органом за місцем ввезення цих товарів і транспортних засобів на митну територію України.
Митне оформлення товарів і транспортних засобів, які вивозяться за межі митної території України громадянами, може здійснюватися у будь-якому митному органі на всій митній території України.
Митне оформлення розпочинається після подання митному органу митної декларації, а також усіх необхідних для здійснення митного контролю та оформлення документів відомостей щодо товарів і транспортних засобів, які підлягають митному оформленню.
Митне оформлення здійснюється митним органом, як правило, протягом однієї доби з часу пред'явлення товарів і транспортних засобів, що підлягають митному оформленню, подання митної декларації та всіх необхідних документів і відомостей.
Митне оформлення вважається завершеним після виконання митним органом митних процедур, відповідно до заявленого митного режиму.
Однією з головних операцій, що входять до митного оформлення, є декларування. Декларування здійснюється шляхом заяви за встановленою формою (письмовою, усною тощо) точних даних про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон, а також відомостей, необхідних для їх митного контролю та митного оформлення[3].

ЛІТЕРАТУРА
1.Бережнюк І. Г. Митне регулювання України: національні та міжнародні аспекти: монографія / І. Г. Бережнюк. — Дніпропетровськ : Академія митної служби України, 2009. — 543 с.
2.Зінь Е.А., Дука Н.С. Основи зовнішньоекономічної діяльності: Підручник / За ред. д.е.н., проф. Е.А.Зіня. – К.: Вид-во „Кондор”, 2009. – 432 с.
3.Голомовзий, В.Г. Митне регулювання: Навч. посібник. / В.Г. Голомовзий, Л.А. Панкова, О.Ю. Григор’єв. — Львів: В-во Національного університету ’Львівська політехніка’, 2004.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^