Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Загайко М.А. Прогноз курсу акцій ПАТ "Київенерго"
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
30-10-2014, 23:28

Загайко М.А. Прогноз курсу акцій ПАТ "Київенерго"

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Загайко М.А., 2014
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-43с

Прогноз курсу акцій ПАТ "Київенерго"

Публічне акціонерне товариство «КИЇВЕНЕРГО» — унікальний енергокомплекс теплоелектроцентралей, теплових та електромереж, налагоджувальних, ремонтно-будівельних, транспортних та інших підрозділів, які забезпечують столицю України електричною та тепловою енергією.

Унікальність Компанії – у поєднанні процесів виробництва, транспортування та збуту енергоресурсів. Енергетичні джерела та розгалужена мережа теплопроводів, кабельних, повітряних ліній електропередачі дозволяє КИЇВЕНЕРГО повністю забезпечувати потреби споживачів м. Києва електричною та на 75% - тепловою енергією. За специфікою та масштабами своєї діяльності КИЇВЕНЕРГО не має аналогів у Східній Європі.
Компанія здійснює збут електричної енергії кінцевим споживачам — юридичним та приватним особам. Теплова енергія реалізується юридичним особам – здебільшого житловим організаціям, які забезпечують централізоване опалення та гаряче водопостачання населення.

Генерацію електричної енергії КИЇВЕНЕРГО здійснює на двох теплоелектроцентралях — ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. На ТЕЦ-5 (встановлена електрична потужність — 700 МВт, теплова —1874 Гкал/год) працюють 4 енергетичних блоки, а також 5 водогрійних котлів. На ТЕЦ-6 (встановлена електрична потужність — 500 МВт, теплова — 1740 Гкал/год.) працюють 2 енергетичних блоки, а також 6 пікових водогрійних котлів. Транспортування електроенергії забезпечується мережею повітряних та кабельних ліній загальною протяжністю понад 11,9 тис. км.

Виробництво теплової енергії КИЇВЕНЕРГО здійснюється на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, а також на 3 станціях теплопостачання та 183 котельнях. Загальна встановлена потужність теплових джерел — 8725 ГКал/год. Транспортування теплової енергії забезпечується тепломережами загальною протяжністю близько 2,3 тис. км (у двотрубному вимірі).

Найбільшими акціонерами КИЇВЕНЕРГО є компанія ДТЕК (72,39% акцій) та НАК «Енергетична компанія України» (25% акцій)

Загайко М.А. Прогноз курсу акцій ПАТ "Київенерго"

Чистий збиток ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» за підсумками січня-вересня 2014 р. склав 375,9 млн грн проти чистого прибутку в 258,1 млн грн за підсумками аналогічного періоду 2013 г. згідно консолідованої фінансової звітності компанії, підготовленої відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності.
Основними факторами отримання ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» збитку за 9 місяців 2014 р. є зменшення обсягів реалізації продукції, витрати з нарахування резервів сумнівних боргів та збитки від перерахунку курсових різниць.
Виручка від реалізації продукції КИЇВЕНЕРГО за 9 місяців 2014 р. знизилася на 11%, до 8 396,6 млн грн.
Скороченню виручки від реалізації продукції сприяло зниження обсягів відпуску електроенергії в ОРЕ на 21% або на 349 млн грн в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та обсягу відпуску теплової енергії на 22% або 528 млн грн викликаних обмеженнями поставок газу.
Собівартість реалізованої продукції Компанії зменшилася на 7,6%, до 8 472,1 млн грн в тому числі через зниження обсягів закупівлі природного газу на 25% або на 906 млн грн.
Таким чином валовий збиток ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» в січні-вересні 2014 р. склав 75,6 млн грн проти валового прибутку в розмірі 260,0 млн грн за підсумками 9 місяців 2013 р.
Офіційний курс на 1 вересня 2014 р. – 14,00 грн.
Щоб спрогнозування курсу акції цієї компанії, я виокремила та проаналізувала велику кількість чинників, які впливають прямо чи опосередковано на цей курс.
Зробивши детальний аналіз фінансових та інших показників, я спрогнозувала курс акції «Київенерго» на 01.12.2014 на рівні 11,45 грн. з похибкою ± 0,51 грн.

Посилання: КИЇВЕНЕРГО

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^