Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2014 » Гуцул А.А. Проноз курсу акцій ПАТ «Центренерго»
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1289
  • Автор: anisss
  • Дата: 31-10-2014, 19:47
 (голосов: 0)
31-10-2014, 19:47

Гуцул А.А. Проноз курсу акцій ПАТ «Центренерго»

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2014

УДК 336
Гуцул А.А., 2014
ЛНУ ім. Івана Франка, Екф-41с,

Проноз курсу акцій ПАТ «Центренерго»

Центренерго — одна з провідних енергогенеруючих компаній України, яка виробляє близько 8% електроенергії, що виробляється в Україні. Відіграє істотну роль у підтримці та регулювання енергобалансу країни.
Статутний капітал Товариства становить 480 229 240,40 грн. та розподілений на 369 407 108 простих іменних акцій номінальною вартістю 1,30 грн. кожна.
Найбільшим акціонером ПАТ «Центренерго» є НАК «Енергетична компанія України», яка здійснює управління пакетом акцій у розмірі 78,29 відсотків статутного капіталу товариства. Інші юридичні та фізичні особи володіють 20,38% та 1,33% акцій відповідно.
Будучи важливою ланкою у підтримці енергетичного балансу України, ПАТ «Центренерго» забезпечує стабільне постачання електроенергії згідно заданого графіку НЕК «Укренерго», поставляючи її в гуртовий енергоринок, і теплової енергії, яка йде на опалення та гаряче водопостачання міст Світлодарськ (Донецька область), Українка (Київська область) та селища Комсомольське (Харківська область).
До складу компанії входять три теплові електростанції – Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Сумарна проектна потужність станцій становить 7600 МВт, що дорівнює близько 14% від загальної потужності електростанцій України. За цим показником компанія посідає друге місце серед теплових енергогенеруючих компаній України. На електростанціях компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 до 800 МВт, з яких 18 блоків – вугільні, а 5 призначені для використання газомазутного палива. У загальному обсязі виробництва електроенергії України частка виробленої електроенергії ПАТ „Центренерго” складає близько 8%.
Першорядним поточним завданням ПАТ «Центренерго» залишається покращення техніко-економічних показників роботи обладнання шляхом проведення реконструкції та модернізації енергоблоків, вдосконалення режимів роботи і якісних ремонтів, зменшення собівартості виробництва електроенергії та тепла, приведення характеристик системи регулювання до європейських норм, зменшення викидів шкідливих речовин у навколишнє середовище. При цьому мають бути враховані досягнення науково-технічного прогресу, досвід інших країн у впровадженні новітніх технологій і технічних рішень в теплоенергетиці та фінансово-економічне обґрунтування проектів.
Стратегічним орієнтиром ПАТ «Центренерго» є створення динамічної міжнародної вертикально інтегрованої енергетичної компанії, яка відповідала б кращим світовим зразкам ефективного керування.
Таким чином, компанія планує інвестувати значні кошти у свій розвиток, що впливатиме позитивно на динаміку цін акцій компанії. Стратегічні напрямки розвитку генеруючих потужностей, розроблені компанією, у найближчій перспективі передбачають наступні етапи:
1.Проведення розширених капітальних ремонтів енергоблоків з елементами модернізації основного обладнання з метою максимального відновлення їх надійності та ефективності і підтримки в працездатному стані протягом 5-10 років;
2.Проведення повузлової реконструкції для енергоблоків з граничним напрацюванням з метою значного поліпшення техніко-економічних показників і продовження терміну служби на 15-20 років.
Акції компанії є привабливою інвестицією не тільки з-поміж інших електрогенеруючих компаній, а й в цілому на українському фондовому ринку.
Пропонується розглянути динаміку змін курсу акцій Центренерго за період з 08.2014 по 10.2014, представлену на наступному рисунку.

Гуцул А.А. Проноз курсу акцій ПАТ «Центренерго»


Проаналізувавши вищенаведені дані та інші фактори – можна зробити прогноз, що ціна акції станом на 01.12.2014 буде становити 7,25 – 7,8.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^