Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2014 » Продивус В. Сучасний стан ринку цінних паперів України
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1127
  • Автор: ViraProdyvus
  • Дата: 2-11-2014, 14:52
 (голосов: 0)
2-11-2014, 14:52

Продивус В. Сучасний стан ринку цінних паперів України

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2014

Ринок цінних паперів є багатоаспектною соціально-економічною системою, на основі якої функціонує ринкова економіка в цілому. Він сприяє акумулюванню капіталу для інвестицій у виробничу і соціальну сфери, структурній перебудові економіки, позитивний динаміці соціальної структури суспільства, підвищенню достатку кожної людини шляхом володіння і вільного розпорядження цінними паперами, психологічній готовності населення до ринкових відносин.
Частка операцій з цінними паперами, які вільно обертаються на фондовому ринку, не перевищує 10,42% від їх загального обороту. Зокрема питома вага операцій, здійснених організаторами торгів за окремими цінними паперами в 2013 році, становила: акцій – 3,64%, державних облігацій – 14,69%, облігацій підприємств – 21,10%, облігацій місцевих позик – 85,43%. Протягом січня-серпня 2014 року Комісією зареєстровано 97 випусків акцій на суму 9,48 млрд грн (таблиця 1). Порівняно з аналогічним періодом 2013 року обсяг зареєстрованих випусків акцій зменшився на 22,92 млрд грн. Комісією протягом січня-серпня 2014 року зареєстровано 116 випусків облігацій підприємств на суму 23,80 млрд грн. Порівняно з аналогічним періодом 2013 року обсяг зареєстрованих випусків облігацій підприємств збільшився на 376,81 млн грн.. У січні-серпні 2014 року Комісією зареєстровано три випуски сертифікатів ФОН ТОВ «Фінансова компанія «Сучасна нерухомість» на загальну суму 53,00 млн грн.Комісію було зареєстровано 8 випусків опціонних сертифікатів на сумму 101,00 тис грн. Протягом січня-серпня 2014 року обсяг зареєстрованих Комісією випусків інвестиційних сертифікатів КУА ПІФ становив 22,15 млрд грн, що менше на 473,80 млн грн порівняно з даними за аналогічний період 2013 року.Протягом січня-серпня 2014 року обсяг зареєстрованих випусків акцій КІФ становив 4,61 млрд грн, що більше на 1,64 млрд грн порівняно з даними за аналогічний період 2013 року. За результатами торгів на організаторах торгівлі обсяг біржових контрактів з цінними паперами протягом січня - серпня 2014 року становить 379,33 млрд грн.. Найбільший обсяг торгів за фінансовими інструментами на організаторах торгівлі протягом періоду зафіксовано з:
 державними облігаціями України – 336,76 млрд грн (88,78% від загального обсягу біржових контрактів на організаторах торгівлі у січні – серпні 2014 року);
 облігації підприємств - 21,82 млрд грн (5,75% від загального обсягу біржових контрактів на організаторах торгівлі у січні – серпні 2014 року);
Сучасний стан та тенденції ринку цінних паперів в Україні невпинно зростають, але потребують практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності функціонування вітчизняного ринку та виходу на світову арену.

Отже, основними проблемами на сьогодні,що призупиняють розвиток ринку цінних парерів визначені: кризовий стан української економіки, високий рівень інфляції, відсутність твердої національної грошової одиниці; відставання існуючої законодавчої та нормативно – правової бази функціонування фондового ринку від розвитку реальних процесів на ньому; слабкість і недостатність державного регулювання національного ринку цінних паперів; нерозвиненість первинного ринку цінних паперів, практична відсутність операцій з похідними від цінних паперів ; відсутність гарантій по операціях з цінними паперами, недовіра населення та його психологічна непідготовленість до операцій на фондовому ринку; відсутність гарантій держави щодо захисту грошових заощаджень населення.
Для ефективного розвитку розвитку українського фондового ринку необхідно вжити такі заходи: підвищення рівня компетентності фахівців на ринку цінних паперів; підвищення рівня компетентності населення з питань фондового ринку; визначення концептуальних засад політики ринку цінних паперів в Україні та реалізація державних інтересів на ньому.
Використана література
1. Питання функціонування та вдосконалення інфраструктури фондового ринку України: Інформаційно-аналітичні матеріали. Вип.4 / За ред. О.І. Кірєєва, М.М. Шаповалової, Н.І. Гребеник – К.: Центр наукових досліджень НБУ, 2013. – 132с.
2. Електронне джерело : http://www.nssmc.gov.ua/partners/international
3. Електронне джерело : http://www.economy.nayka.com.ua/

Посилання: Ринок цінних паперів, фондовий ринок

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^