Стратегічні орієнтири » Розвиток системи фінансового моніторингу » Виговська Т.М. Уразливість комерційних Інтернет-сайтів та систем Інтернет-платежів
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1717
  • Автор: tetyana.vygovska
  • Дата: 27-05-2011, 19:05
 (голосов: 0)
27-05-2011, 19:05

Виговська Т.М. Уразливість комерційних Інтернет-сайтів та систем Інтернет-платежів

Категорія: Розвиток системи фінансового моніторингу

УДК 336
© Виговська Т.М., 2011
ЛІБС УБС НБУ, 501-Фм

Уразливість комерційних Інтернет-сайтів та систем Інтернет-платежів

Злочинні елементи успішно знаходять нові канали для фінансування тероризму та відмивання грошових коштів, одержуваних ними у результаті незаконної діяльності. У міру розповсюдження Інтернету, з'ясовується, що комерційним Інтернет-сайтам та системам Інтернет-платежів притаманне значне число ризиків, і що вони мають безліч уразливих місць, які дозволяють злочинним організаціям і терористичним угрупованням використовувати їх у своїх цілях.

Виділяють такі вразливі місця комерційних Інтернет-сайтів і систем Інтернет-платежів: заочна реєстрація, можлива анонімність користувачів, швидкість здійснення операцій, менша необхідність персональної участі людини, відсутність державних кордонів, обмежена підсудність, складність моніторингу і виявлення підозрілих операцій традиційними фінансовими установами, які можуть виявитися не такими ефективними в тих випадках, коли угода здійснюється за участю постачальника послуг Інтернет-платежів.

Проте, за умови, що постачальники послуг Інтернет-платежів забезпечать належний моніторинг фінансових операцій своїх клієнтів, стежачи за відхиленнями від сформованої моделі поведінки клієнта і адекватно на них реагуючи, то відсутність особистого контакту, наявного на початку взаємин з постачальником послуг комерційного Інтернет-сайту і постачальником послуг Інтернет-платежів, може перестати бути проблемою.

Вимоги щодо виявлення операцій, пов'язаних з фінансуванням тероризму (в основному, за допомогою зіставлення імен клієнтів з іменами, наданими компетентними органами), пред'являються до всіх систем
Інтернет-платежів в рівній мірі, при цьому постачальники послуг Інтернет-платежів, в своїх повідомленнях про підозрілі операції, що надаються в рамках сприяння боротьбі з фінансуванням тероризму, не завжди зобов'язані вказувати, що та чи інша діяльність, на їхню думку, пов'язана з фінансуванням тероризму.

Деякі постачальники послуг Інтернет-платежів почали впроваджувати й використовувати системи виявлення, моніторингу та аналізу підозрілих операцій, в тому числі операцій з невеликими сумами грошей.

Ризик шахрайства і продажу незаконних товарів є для постачальників послуг комерційних Інтернет-сайтів та постачальників послуг Інтернет-платежів ще одним приводом для занепокоєння, що змушує їх вживати заходів для захисту переданої ними інформації, наявних у них Інтернет-сайтів і систем Інтернет-платежів. У деяких країнах ніяких офіційних вимог, пов'язаних з виявленням і боротьбою з ВД / ФТ, постачальникам послуг комерційних Інтернет-сайтів не надається - для цього використовують ринкові стимули.

До тих пір, поки представники Інтернет-сектору та відповідні компетентні органи знають і розуміють, які складові комерційних Інтернет-сайтів і систем Інтернет-платежів є потенційно вразливими, і які заходи (з урахуванням можливих ризиків) необхідно прийняти для забезпечення ідентифікації клієнта, ведення облікової документації та надання необхідної звітності, ризики, пов'язані з операціями через інтернет, не обов'язково будуть перевищувати ризики, пов'язані з традиційними (немережевими) фінансовими операціями.

Посилання: Інтернет-сайти, системи Інтернет-платежів, уразливість, ВД, ФТ

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (4)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^