Стратегічні орієнтири » Розвиток системи фінансового моніторингу » Виговська Т.М. Уразливість комерційних Інтернет-сайтів та систем Інтернет-платежів
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1307
  • Автор: tetyana.vygovska
  • Дата: 27-05-2011, 19:05
 (голосов: 0)
27-05-2011, 19:05

Виговська Т.М. Уразливість комерційних Інтернет-сайтів та систем Інтернет-платежів

Категорія: Розвиток системи фінансового моніторингу

УДК 336
© Виговська Т.М., 2011
ЛІБС УБС НБУ, 501-Фм

Уразливість комерційних Інтернет-сайтів та систем Інтернет-платежів

Злочинні елементи успішно знаходять нові канали для фінансування тероризму та відмивання грошових коштів, одержуваних ними у результаті незаконної діяльності. У міру розповсюдження Інтернету, з'ясовується, що комерційним Інтернет-сайтам та системам Інтернет-платежів притаманне значне число ризиків, і що вони мають безліч уразливих місць, які дозволяють злочинним організаціям і терористичним угрупованням використовувати їх у своїх цілях.

Виділяють такі вразливі місця комерційних Інтернет-сайтів і систем Інтернет-платежів: заочна реєстрація, можлива анонімність користувачів, швидкість здійснення операцій, менша необхідність персональної участі людини, відсутність державних кордонів, обмежена підсудність, складність моніторингу і виявлення підозрілих операцій традиційними фінансовими установами, які можуть виявитися не такими ефективними в тих випадках, коли угода здійснюється за участю постачальника послуг Інтернет-платежів.

Проте, за умови, що постачальники послуг Інтернет-платежів забезпечать належний моніторинг фінансових операцій своїх клієнтів, стежачи за відхиленнями від сформованої моделі поведінки клієнта і адекватно на них реагуючи, то відсутність особистого контакту, наявного на початку взаємин з постачальником послуг комерційного Інтернет-сайту і постачальником послуг Інтернет-платежів, може перестати бути проблемою.

Вимоги щодо виявлення операцій, пов'язаних з фінансуванням тероризму (в основному, за допомогою зіставлення імен клієнтів з іменами, наданими компетентними органами), пред'являються до всіх систем
Інтернет-платежів в рівній мірі, при цьому постачальники послуг Інтернет-платежів, в своїх повідомленнях про підозрілі операції, що надаються в рамках сприяння боротьбі з фінансуванням тероризму, не завжди зобов'язані вказувати, що та чи інша діяльність, на їхню думку, пов'язана з фінансуванням тероризму.

Деякі постачальники послуг Інтернет-платежів почали впроваджувати й використовувати системи виявлення, моніторингу та аналізу підозрілих операцій, в тому числі операцій з невеликими сумами грошей.

Ризик шахрайства і продажу незаконних товарів є для постачальників послуг комерційних Інтернет-сайтів та постачальників послуг Інтернет-платежів ще одним приводом для занепокоєння, що змушує їх вживати заходів для захисту переданої ними інформації, наявних у них Інтернет-сайтів і систем Інтернет-платежів. У деяких країнах ніяких офіційних вимог, пов'язаних з виявленням і боротьбою з ВД / ФТ, постачальникам послуг комерційних Інтернет-сайтів не надається - для цього використовують ринкові стимули.

До тих пір, поки представники Інтернет-сектору та відповідні компетентні органи знають і розуміють, які складові комерційних Інтернет-сайтів і систем Інтернет-платежів є потенційно вразливими, і які заходи (з урахуванням можливих ризиків) необхідно прийняти для забезпечення ідентифікації клієнта, ведення облікової документації та надання необхідної звітності, ризики, пов'язані з операціями через інтернет, не обов'язково будуть перевищувати ризики, пов'язані з традиційними (немережевими) фінансовими операціями.

Посилання: Інтернет-сайти, системи Інтернет-платежів, уразливість, ВД, ФТ

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^