Стратегічні орієнтири » Стратегічні сигнали » Загадки руху ціни бензину
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2550
  • Автор: Admin
  • Дата: 28-05-2011, 15:02
 (голосов: 0)
28-05-2011, 15:02

Загадки руху ціни бензину

Категорія: Стратегічні сигнали

За даними консалтингової компанії “А-95”, на 26 травня 2011 року літр дизпалива коштував у середньому 9,80 грн, тобто ту ж ціну, що й 1 травня. Літр же 95-го бензину коштував 10,30 грн, що на 20 копійок дорожче, ніж на початку місяця.


ТОЧКИ ЗОРУ:

Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних досліджень:
Ціни на світовому ринку нафти сприятимуть невеличкому здешевленню пального. У березні-квітні місяці 2011 р. відбувалось зниження ціни на нафту. А ціни на пальне швидше реагують на зниження ціни на неї, ніж на газ. В кінці травня та на початку червня ціна пального буде знижуватися. Однак, це не є заслуга Уряду, Міненерговугілля. Це просто об'єктивна економічна причина.

Графік ціни нафти Brent (долар/барель):

Загадки руху ціни бензину


Середньомісячні ціни нафти Brent (долар/барель) з липня 1988 р.:

Загадки руху ціни бензину


Інститут споживчих експертиз:
Якість палива в Україні досить суттєво погіршилась. Експерти відзначають, що під час останньої перевірки, яка проводилась у кінці 2010 р., порушень виявлено не було.

Державне регулювання:
Верховна Рада 7 квітня 2011 р. підтримала урядовий законопроект про зниження акцизу на бензин і дизельне паливо до 31 липня 2011 року. Президент України Віктор Янукович підписав закон 15 квітня, а 20 квітня він був опублікований в газеті Урядовий кур'єр. Згідно закону, акциз на бензин знижується на EUR50/тонна, на дизельне паливо – на EUR20-30/тонна. На думку влади, це повинно посприяти зниженню гуртових та роздрібних цін на паливо.
18 травня стало відомо, що експертно-аналітична група з питань функціонування ринку нафти, нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості при Кабінеті міністрів України залишила коридор цін на бензин та дизпаливо без змін. Таким чином, гранична рекомендована ціна на бензин марки А-95 склала 10 грн/л, а на дизпаливо – 9,6 грн/л.
Уряд пообіцяв боротися з нафтотрейдерами, які завищуватимуть ціни нафтопродуктів, з допомогою міліції та прокуратури.

Часовий лаг:
До причин затримки здешевлення бензину експерти відносять закуплену у квітні за високими цінами імпортну нафту. Поки старі запаси не будуть розпродані, що потребує не менше місяця, не варто очікувати дешевого палива на вітчизняному ринку.

Можливість картельної змови:
Економічні ліберали звертають увагу, що картельна змова за своєю природою непостійна і законодавча боротьба з цим явищем приносить більше шкоди, ніж користі. Насправді, учасникам картелю вигідно порушувати умови картельної змови та змінювати ціну, щоб збільшити свою частку ринку.
Австрійський економіст фон Хайєк, наводить іншу аргументацію, і висловлює думку, що проблеми картелів або монополій взагалі не існує. Надвисокі картельні або монопольні ціни посилають правильні сигнали іншим економічним агентам. Через високі картельні або монопольні ціни, дані галузі стають надпривабливими для інших гравців або галузей. Тому вони створять замінники або ефективніші продукти чи послуги. Яскравими прикладами цього виступають: бурхливий розвиток автомобільних вантажних перевезень і зменшення частки ринку залізниць; збільшення частки ринку послуг мобільного зв'язку, всупереч інтересам стаціонарного; розвиток інтернет-преси і стагнація звичайних газет і журналів. В умовах відсутності державного регулюючого органу картель або монополія будуть так чи інакше усунені.
Теорія ж, що розвивається Вірджінською школою Суспільного вибору «Public Choice», стверджує, що державний регулюючий орган має набагато більше шансів вступати у змову з картелями і монополіями, ніж їх контролювати.

А яка Ваша авторитетна думка?

Посилання: бензин, нафта, ціна

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
<
Глущенко О.О.

31 мая 2011 00:02

Информація до коментаря
  • Група: Гости
  • ICQ: --
  • Реєстрація: --
  • Публікацій: 0
  • Коментарів: 0
Цікаву дискусійну тему обрав професор Підхомний, похвально!!!
Усім зацікавленим пропоную перейти за даним посиланням: http://www.knigka.info/2009/08/12/krizis.-kak-jeto-delaetsja.html , закачати з цієї сторінки книгу Миколи Старікова "Кризис. Как это делается", далі перейти на сторінку 202 у розділ "Почему бензин в США дешевле, чем в России? Специальная глава для либералов" вказаної книги... Отримайте насолоду від прочитаного і не дискусуйте надмірно, памятаючи про те, що: "Життя коротке а суперечки - безконечні" fellow

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^