Стратегічні орієнтири » Особливості економічного розвитку країн ЄС » Твардовська Ю.В. Швейцарська модель бюджетної системи
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
30-04-2015, 21:43

Твардовська Ю.В. Швейцарська модель бюджетної системи

Категорія: Особливості економічного розвитку країн ЄС

Твардовська Ю.В.,2015
ЛНУ ім.Івана Франка,МВБ-51м

Швейцарська модель бюджетної системи

Залежно від співвідношення окремих рівнів податкової системи, ступеню централізації податків та податкових повноважень на рівні федеральної влади, а також від ступеню фіскальної самостійності суб’єктів федерації можна виділити дві основні моделі податкових систем у федеративних державах: централізовану та децентралізовану. В першій моделі повноваження у сфері оподаткування та розподілу податків та податкових надходжень сконцентровані на рівні центрального уряду. В другій моделі роль центрального уряду обмежена, і суб’єкти федерації вирішують самостійно щодо визначення форм оподаткування.
Швейцарська конфедерація включає у собі 26 кантонів, до складу входить 3030 громад, що становлять окремі міста, чи села. Діяльність кантонів обмежена федеральними законами лише небагатьох областях - оборона, зовнішня політика та економічна політика всієї конфедерації. В усьому іншому кантони самостійні.
Триступенева систему управління припускає наявність бюджетів на кожному рівні. Слід зазначити, що у бюджеті немає жодних законодавчих актів, на відміну інших країн.
Швейцарська фіскальна система наглядно демонструє, що для ефективного здійснення своїх функцій органи місцевого самоврядування повинні володіти достатніми фінансовими ресурсами та високим рівнем фіскальної автономії.
Швейцарський досвід може бути вивчений та в подальшому використаний в українській практиці, зокрема під час проведення децентралізації та реформ місцевого самоврядування.

Посилання: Твардовська

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^