Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2015 » Вакула О. Ефективність методів технічного аналізу у прогнозуванні кон’юнктури міжнародного фінансового ринку.
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 958
  • Автор: Vakula
  • Дата: 26-05-2015, 13:27
 (голосов: 0)
26-05-2015, 13:27

Вакула О. Ефективність методів технічного аналізу у прогнозуванні кон’юнктури міжнародного фінансового ринку.

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2015

Вакула О.Р.
ЛНУ імені Фвана Франка, МВЕ - 51 м
2015 р.

У теорії міжнародних економічних відносин існує проблема вибору моделі прогнозування кон’юнктури фінансового ринку. Це питання є дуже складним, оскільки фінансові ринки сильно коливаються і залежать від багатьох факторів. За своєю нестабільністю у порівнянні з іншими економічними показниками фінансовий ринок лежить між гуртовим індексом цін та валютним курсом. Існує ряд моделей прогнозування кон’юнктури фінансового ринку, включаючи, як технічні моделі, які прогнозують кон’юнктуру фінансового ринку на основі його попередніх значень і не намагаються пояснити природу його поведінки, так і економетричні моделі, що включають основні макроекономічні показники. В цій роботі я намагаюсь показати кращі теоретичні міркування в сфері прогнозування кон’юнктури фінансового ринку. Вивчення моделей фінансових ринків та їх прогнозної здатності інтенсивно ведеться в світовій економічній науці. В результаті подібних досліджень зросла не тільки кількість запропонованих моделей, а й кількість економетричних підходів до аналізу статистичних даних. Не зважаючи на це результати досліджень не завжди успішні: статистичні дані часто не дозволяють сконструювати моделі, яка б задовільно оцінювала кон’юнктуру фінансового ринку як в межах вибірки, так і за її межами.
Тема стала особливо актуальною з початком розвитку фінансових ринків .
Метою цієї роботи є аналітичний розгляд і порівняльний аналіз теоретичних основ прогнозування кон’юнктури фінансового ринку.
Цей інструмент бере свій початок з теорії Чарльза Доу, яка з’явилась на початку XX століття. Виходячи з неї, технічний аналіз вивчає характер руху цін (ціни враховують всю відому інформацію), підтвердження та розходження, об’єм як дзеркало цінових змін та підтримку або спротив. Зрозуміло, що формування загальновідомого промислового індексу Доу-Джонса і є прямим продовженням застосування технічного аналізу.
Курсова ціна цінного паперу це, просто кажучи, угода двох сторін. Це ціна, по якій інвестор згоден продати, а інший – купити. Величина, яка може влаштувати покупця та продавця, обумовлена насамперед їх очікуваннями. Якщо інвестор розраховує на підйом курсу цінного паперу, то він буде купувати; якщо ж він вважає, що курс впаде, то буде продавати. Ці виводи ускладнюють правильний вибір, бо є по суті проявами такого мінливого людського фактору. Відомо ж, що людська натура дуже важко підпорядковується кількісній оцінці та прогнозуванню, тому незначна зміна в настрої людини може вивести з ладу будь-яку механічну систему біржової торгівлі.
Багато інвестиційних рішень приймається на підставі несуттєвих факторів, які постійно змінюються та з’являються нові. Доцільність таких дій може визначати відомий банкір і студент літературного факультету, лікар і сантехнік, художник і домогосподарка. В свою чергу на їх думку можуть вплинути такі не пов’язані між собою фактори, як сьогоднішня погода та звернення теперішнього голови ФРС Бена Бернанке про зміну облікової ставки тощо .
Якщо люди були б в змозі діяти строго логічно та без емоцій приймати інвестиційні рішення, то фундаментальний аналіз - визначення ціни виходячи з величини майбутнього доходу - працював би чудово. І оскільки у всіх були б однакові й строго логічні очікування, ціни змінювалися б лише після публікації квартальних звітів компаній або важливих повідомлень з програм економічних новин. Тоді, щоб виявити недооцінені цінні папери, інвестори стали б відшукувати «непомічені» іншими гравцями ринку фундаментальні дані .

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ
1.Argmington P.S. A theory of demand for products distinduished by place of production Murch 2009 Working Paper, Vol.49. 2001

2.Frankel, Jacob A. Razin, Assaf. The Mundell-Fleming model : A Quarter Century Later. IMF Working Paper, Vol.29. 1987

3.Markidakis S.,Wheelwright C. Forecasting Methods for Management. New York-Chichester-Brisbane-Toronto-Singapore: John Wiley and Sons 1989.

4.MacDonald R. Long-Run Exchange Rate Moelling. IMF Working Paper vol. 57. 2002. No.3

5.Scott Besley Weston J.F., Brigham E.F. Essentials of Manegerial Finance. New York: The Dryden Press. 2000

6.Visser H.,Smits W.J.B A Guide to International Monetary Economics, Third Edition: Exchange Rate Theories, Systems and Policies .2006

7.The World Economy Survey. The Economist. October 7th. . 2012. Survey
8. В. Корнеев. Кураж и риски финансовых спекуляций. «Инвестгазета», 22-28.09.2008.
9. Д.М. Кейнс. Общая теория занятости, процента и денег. Гл. 12. М.,2013
10. Л. Городецкий. Цены акций некорректно отражают их реальную стоимость. «Инвестгазета», 06-12.10.2008.
11. П. Дзюба. Динаміка розвитку міжнародного ринку акцій: досвід кризового періоду, Державний інформаційний бюлетень «Про приватизацію», №12, 2008.

Посилання: прогнозування, фінансовий ринок

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
Октябрь 2018 (175)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
^