Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Гоцій М.І. Результати прогнозування курcу акцій "Центренерго"
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 891
  • Автор: marian
  • Дата: 31-10-2015, 22:08
 (голосов: 0)
31-10-2015, 22:08

Гоцій М.І. Результати прогнозування курcу акцій "Центренерго"

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Гоцій М.І., 2015
ЛНУ імені Івана Франка, Екф - 43с
Результати прогнозування курсу акцій "Центренерго"
Одна з найбільших енергогенеруючих компаній України, Публічне акціонерне товариство «Центренерго», цілком може претендувати на роль першої скрипки в забезпеченні життєдіяльності таких промислово розвинених областей України як Київська, Харківська і Донецька.З 1995 року "Центренерго" функціонує як акціонерне товариство. Статутний капітал Товариства становить 480 229 240,40 грн. та розподілений на 369 407 108 простих іменних акцій номінальною вартістю 1,30 грн. кожна.
Електростанції компанії мають вигідне географічне розташування, що є запорукою постійного попиту на електроенергію. Так, найпотужніша електростанція компанії - Вуглегірська ТЕС - розташована в індустріально розвинутому Донбаському регіоні України, який характеризується наявністю великої кількості енергоємних промислових підприємств і близьким розташуванням до кордонів з Росією. Та останнім часом саме цей факт, у зв’язку з військовим конфліктом з Росією, суттєво знизив ринкову вартість акцій ПАТ «Центренерго». Постійні військові дії і обстріли терористами перешкоджають діяльності промислових підприємств, що в свою чергу знижує попит на електроенергію.
Зміївська ТЕС розташована на території Харківської області, яка прилягає до Донбаського регіону, і також має розвинуті промисловість і сільське господарство, але там на відмінну від Донбасу не ведуться військові дії. Третя електростанція компанії - Трипільська ТЕС - знаходиться в Київському регіоні неподалік від столиці України - міста Києва і після закриття Чорнобильської АЕС залишається найпотужнішим джерелом електроенергії на території Київської області.
Цього року також простежуються перебої з постачанням вугілля, що не може не відзначитись на показниках діяльності ПАТ «Центренерго», зокрема в пресі час від часу з’являються повідомлення про нестачу вугілля і відсутність стабільності з постачальниками. ПАТ «Центренерго» доводиться шукати нові способи залучення сировини, оскільки необхідність імпорту вугілля виникла через зупинку відвантаження антрацитових марок вугілля із зони АТО і неможливості замінити їх вугіллям інших груп, з профіцитом видобуваються в Україні або сусідній Польщі, через конструкції котлів на електростанціях. Налагоджується постачання вугілля з ПАР, однак за оцінками експертів, вартість південноафриканського вугілля (91$ за тонну) завищена, оскільки у нього низька теплотворність.

Проаналізуємо графік.

Гоцій М.І. Результати прогнозування курcу акцій "Центренерго"

На підставі того, що акції відбилися від верхньої лінії низхідного каналу і не пробили лінію супротиву на 5,50 прогнозована вартість акцій буде коливатися в межах 5,50-4,50 грн за одиницю.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^