Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Бутрин Т.І. Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго» на 1 листопада 2015 року
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2015, 22:57

Бутрин Т.І. Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго» на 1 листопада 2015 року

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

[center]ПАТ «Донбасенерго» поєднує в єдиний господарський комплекс підприємства з виробництва електричної і теплової енергії.
Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго» (ПАТ «Донбасенерго») є важливим елементом енергетичної системи України. Воно є найменшою тепловою енергогенеруючою компанією Великої четвірки («Дніпроенерго», «Центренерго», «Західенерго» та «Донбасенерго») за розміром встановленої потужності (3450 МВт) і виробництва електроенергії (7,1 млрд. кВт). Компанії належить 2 ТЕС у Донецькій області (Старобешівська та Слов'янська), які змушені працювати в умовах жорсткої конкуренції. Щорічне вироблення електроенергії електростанціями ПАТ «Донбасенерго» становить близько 7 млрд. кВт.
Крім виробництва електричної і теплової енергії та постачання теплової енергії, товариство займається ремонтом та налагодженням тепломеханічного та електричного обладнання, виготовленням запасних частин, проектувальними роботами. Згідно «Стратегічному напрямку розвитку генеруючих потужностей ПАТ «Донбасенерго» на період до 2030 року» планується досягти 3 635 МВт встановленої потужності ПАТ «Донбасенерго». Виробництво електроенергії буде повністю відповідати екологічним вимогам.
Розмір статутного фонду ПАТ «Донбасенерго» становить 236 443 010 грн. Статутний фонд розділений на 23644301 іменних акцій номінальною вартістю 10,00 грн. кожна. Акції ПАТ «ДЕ» пройшли процедуру лістингу на ПАТ «Українська біржа» і з 18.05.2011р. були включені до біржового реєстру в перший рівень лістингу ПАТ «Українська біржа». Рішенням котирувальної комісії №955 від 05.07.2013р. акції ПАТ «Донбасенерго» переведені до другого рівня лістингу Біржового реєстру.
Компанія реалізує свої акції на торгових біржах, зокрема, в Україні компанія виходить на ринок ПФТС та Української біржі.
Бутрин Т.І. Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго» на 1 листопада 2015 року
Рис. 1. Динаміка зміни курсу акцій «Донбасенерго»
Проаналізувавши дану динаміку курсу акцій можна побачити, що курс акцій змінюється незначно. Це пов’язано із впливом різних чинників. Серед основних чинників, можна назвати:
• внутрішня вартість акцій;
• коефіцієнт ринкової кон'юнктури;
• рівень розвитку економіки в державі;
• дії чиновників, які навмисно занижують цінові параметри акцій підприємств, що приватизуються;
Також можна зазначити що на зміну курсу впливє: стан справ у конкурентів, наявність або відсутність пільг для акціонерів, початок або закінчення сезону відпусток, дивідендна політика підприємства, та ін..
Чинниками, що спричиняють підвищення курсу акцій можуть бути: очікування виплати дивідендів або великого замовлення в корпорації, стабільний темп зростання дивідендів, зростання обсягів продажу, поглинання конкурентів, наявність великого попиту на акцій. А чинниками, що спричиняють зниження курсу акцій є зниження обсягів виробництва та реалізації продукції, форс-мажорні обставини, загальна соціальна та політико-економічна нестабільність.
Аналізуючи акції ПАТ «Донбасенерго» протягом останніх трьох місяців, їхня вартість знизилась.
Проаналізувавши динаміку ринку акцій ПАТ «Донбасенерго», я вважаю, що ціна однієї акції ПАТ «Донбасенерго» станом на 1 листопада 2015 року коливатиметься в межах: 17,5 – 18,5 грн. за акцію.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^