Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Тюрдьо Н. Прогноз курсу акцій ПАТ "Дніпроенерго" станом на 01.12.2015
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2015, 23:45

Тюрдьо Н. Прогноз курсу акцій ПАТ "Дніпроенерго" станом на 01.12.2015

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Установлена потужність електростанцій Дніпроенерго — 8185 МВт, що становить 16% від загальної встановленої потужності теплогенеруючих компаній України. На частку ПАТ «Дніпроенерго» доводиться 8,9% від загального обсягу виробленої в державі електроенергії. Питомі витрати палива на виробництво 1 КВт/год електроенергії є одними з найнижчих в Україні.

На курс акцій впливає велика кількість чинників, серед яких виділяють:
Основні - внутрішня вартість акцій, коефіцієнт ринкової кон'юнктури, дохідність альтернативних інвестиційних проектів, рівень розвитку економіки в державі, дії чиновників, які навмисно занижують цінові параметри акцій підприємств, що приватизуються, та ін.;
Другорядні - стан справ у конкурентів, наявність або відсутність пільг для акціонерів, початок або закінчення сезону відпусток, дивідендна політика підприємства;
Що спричиняють підвищення курсу - очікування виплати дивідендів або великого замовлення в корпорації, стабільний темп зростання дивідендів, поліпшення становища на ринку корпорації, зростання обсягів продажу, поглинання конкурентів, наявність великого попиту на акції, високий рівень менеджменту;
Що спричиняють зниження курсу - зниження обсягів виробництва та реалізації продукції, форс-мажорні обставини (хвороба відомих політиків), загальна соціальна та політико-економічна нестабільність.
В Україні курс акцій при їх первинному розміщенні в основному відповідає їх номіналу. Оскільки згідно із законодавством емісійна ціна не може бути меншою від номіналу, то номінальна вартість акцій є мінімальним рівнем їх емісійної ціни.
Переважна більшість акцій випускається у бездокументар-ній формі, особливо якщо засновники зацікавлені у вторинному обігу цінних паперів; у разі коли мета емітента полягає у контролі за структурою акціонерного капіталу, вибір падає на документарну форму акції.

Господарський суд Києва визнав незаконною приватизацію 25% держпакету акцій однієї з найбільших в Україні енергогенеруючих компаній «Дніпроенерго» компанією ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, який у 2012 році заплатив майже 1,2 млрд грн за підсумками конкурсу, де був єдиним учасником.
Як ідеться в повідомленні ДТЕК, відповідне рішення суд ухвалив 30 липня 2015 року за позовом Генеральної прокуратури.

Враховуючи фінансові результати компанії, динаміку курсу за останні 3 місяці, перегляд результатів приватизації компаній та макроекономічні тенденції на ринку, можемо зробити можемо зробити висновок про подальше зниження ціни акцій. Отже, на мою думку курс акцій ПАТ "ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО" станом на 01.12. 2015 буде перебувати в діапазоні 320 – 400 грн.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
Октябрь 2018 (175)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
^