Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Сениш В.М. Прогноз курсу акцій ПАТ «Західенерго» на 1 грудня 2015 року
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 476
  • Автор: Екф-42с
  • Дата: 2-11-2015, 11:11
 (голосов: 0)
2-11-2015, 11:11

Сениш В.М. Прогноз курсу акцій ПАТ «Західенерго» на 1 грудня 2015 року

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Сениш В.М.
ЛНУ ім. Івана Франка, Екф-42с, 2015р.
Прогноз курсу акцій ПАТ «Західенерго» на 1 грудня 2015 року
ПАТ «ДТЕК Західенерго» є одним із найбільших українських виробників електроенергії та тепла. Електроенергія, вироблена компанією, постачається українським споживачам та на експорт до країн Європи. ’ До складу «ДТЕК Західенерго» входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства Галременерго, Львівенергоспецремонт, Львівенергоавтотранс, Західенергопостач. ;
«ДТЕК Західенерго» – третя за величиною енергогенеруюча компанія України зі встановленою потужністю 4 707,5 МВт, що складає приблизно 14,2% від загальної потужності електроенергетики країни. За обсягами виробництва електричної енергії «ДТЕК Західенерго» займає одне з провідних місць серед теплових генеруючих компаній.
ДТЕК разом з афiлiйованими компанiями володіє 70,91% акцій ПАТ «ДТЕК Західенерго». є
Динаміку зміни курсу акцій за жовтень 2015 року наведено на рис. 1
Сениш В.М. Прогноз курсу акцій ПАТ «Західенерго» на 1 грудня 2015 року


Рис. 1. Динаміка зміни курсу акцій «Західенерго» за жовтень 2015 року.
Проаналізувавши динаміку курсу акцій за жовтень 2015 року можна побачити, що курс акцій постійно змінюється. Це пов’язано із впливом різних чинників. Серед основних чинників, можна назвати: нестабільну політичну ситуацію в країні, внутрішня вартість акцій, коефіцієнт ринкової кон'юнктури, дохідність альтернативних інвестиційних проектів, рівень розвитку економіки в державі, дії чиновників, які навмисно занижують цінові параметри акцій підприємств, що приватизуються; а серед другорядних — стан справ у конкурентів, наявність або відсутність пільг для акціонерів, початок або закінчення сезону відпусток, дивідендна політика підприємства, та ін..
Чинниками, що спричиняють підвищення курсу акцій можуть бути: очікування виплати дивідендів або великого замовлення в корпорації, стабільний темп зростання дивідендів, поліпшення становища на ринку корпорації, зростання обсягів продажу, поглинання конкурентів, наявність великого попиту на акції, високий рівень менеджменту. А чинниками, що спричиняють зниження курсу акцій є зниження обсягів виробництва та реалізації продукції, форс-мажорні обставини, загальна соціальна та політико-економічна нестабільність.
Аналізуючи акції ПАТ «Західенерго» протягом останнього місяця, їхня вартість спочатку з 01.10.2015 по 12.10.2015 становила 130 гривень за акцію, пізніше ціна акції знизилась до 119.9 гривні за акції. Причому основну частину цього періоду обсяги торгів теж знижувались, що говорить про насичення низхідного тренду. Починаючи з 20.10.2015р. ціна акції з кожним наступним днем знижувалась, але 29.10.2015 р. вона з 83 піднялась до 90.95.
Проаналізувавши динаміку ринку акцій ПАТ «Західенерго», я вважаю, що ціна однієї акції ПАТ «Західенерго» станом на 1 грудня 2015 року коливатиметься в межах: 82,5 – 91,5 грн. за акцію.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^