Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2015 » Караїм М.Б. Оцінка тенденцій депозитного ринку України
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
3-11-2015, 11:25

Караїм М.Б. Оцінка тенденцій депозитного ринку України

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2015

Банківський депозит - це грошові кошти або цінні папери, передані в банк фізичними або юридичними особами на тимчасове користування під певні відсотки. При грошовому внеску величина процентної ставки залежить від валюти, виду та строку депозиту.Практично усі клієнтські рахунки є депозитними. Депозитним може бути будь-який відкритий клієнту у банку рахунок, на якому зберігаються його грошові кошти. За формою використання рахунків вони поділяються на: депозити (вклади) до запитання; термінові, або строкові, депозити; умовні депозити.
Депозитні операції є найбільш суттєвим і важливим джерелом формування та збільшення ресурсної бази комерційних банків
Сьогодні класифікація вкладів (депозитів) здійснюється за різними ознаками, основними серед яких є:
вид та статус вкладника;
термін вкладу.
За першою ознакою виділяються вклади юридичних та фізичних осіб, резидентів і нерезидентів. За терміном користування вклади поділяються на дві великі групи — депозити до запитання та строкові.
Кошти клієнтів у вкладах до запитання зберігаються на поточних рахунках, які відкриваються банком кожному клієнту. Особливістю функціонування вкладів до запитання є те, що гроші, які зберігаються, можуть бути в будь-який момент зняті готівкою з відповідного рахунка або перераховані за вимогою клієнта на інші рахунки в банках.
Строкові вклади (депозити) — це грошові ресурси, які розміщуються їх власниками у банку для зберігання та зараховуються на відповідні депозитні рахунки на визначений термін з виплатою обумовлених процентів. [ 1, с.25-26]
За даними НБУ, оприлюдненими в повідомленні «Основні тенденції грошово-кредитного ринку України», загальний обсяг депозитів в Україні на 01.09.2015 р. становив 671,5 млрд. грн., з них:
депозити фізичних осіб: 388,4 млрд. грн.(57,8%);
депозити юр. осіб: 283,1 млрд. грн.(42,2%). [2]
Дані НБУ з електронного статистичного бюлетеня дещо відрізняються, однак це не впливає на попередню пропорцію: 57% депозитів в Україні станом на 01.08.2015 р. належали населенню, 43% – юридичним особам.
В Україні переважають строкові депозити, що складають 397,2 млрд. грн. (57%), тоді як поточні депозити становлять 299,5 млрд. грн. (43%).
З початку року частка строкових депозитів знизилась, а поточних зросла на 5 процентних пункти через спад довіри до банків. Основну частину строкових депозитів (298,3 млрд. грн.) банки залучають в населення.
Станом на 1.09.2015 р. валютна структура загального депозитного портфелю України на 53% (356,2 млрд. грн.) складалась з гривневих вкладів, а 47% (315,3 млрд. грн.) становили вклади в іноземній валюті. Падіння обсягу валютних вкладів сповільнилось в порівнянні з 1 кварталом з огляду на стабілізацію на валютному ринку. Однак відтік валютних депозитів продовжується з огляду на зарегульованість валютного ринку і високі інфляційні очікування (які, втім, менші, ніж були раніше в період зимового курсового обвалу). У депозитному портфелі юридичних осіб гривневі депозити випереджають обсяг валютних, що пов’язано з відсутністю валютних доходів у більшості юридичних осіб-вкладників і високою часткою поточних депозитів. [3]
Отже, на сьогодні в Україні переважають депозити фізичних осіб,частка яких у структурі склала 57 %. Якщо розглядати депозити у розрізі строковості, то переважають строкові депозити над поточними. Спостерігається збільшення частки депозитів у національній валюті, над іноземною, це супроводжується високою інфляцією і недовірою вкладників до іноземної валюти.Список використаної літератури
1. Кириленко В. Депозитна політика комерційного банку / В. Кириленко // Банківська справа.– 2005.– No2.– С. 28.
2. http://www.bank.gov.ua
3. http://bankografo.com/

Посилання: Банківський депозит

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^