Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2015 » Гордійчук І.А. Проблеми, переваги та недоліки інкасової форми розрахунків
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
6-12-2015, 18:01

Гордійчук І.А. Проблеми, переваги та недоліки інкасової форми розрахунків

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2015

Гордійчук І. А., 2015
ЛНУ імені Івана Франка ЕКФС-51
Проблеми, переваги та недоліки інкасової форми розрахунків

При здійсненні інкасової операції можуть виникнути проблеми різного характеру: фінансові труднощі, невідповідне оформлення документів, помилки у строках здійснення операції. Ефективним за таких умов є запрошення банком-ремітентом консультанта для надання допомоги експортерам щодо уникнення можливих проблем.
Проблеми, які зустрічаються найчастіше:
- різне страхове забезпечення продавця і покупця. Якщо товар зіпсований або його загублено, імпортер може відмовитись сплатити інкасо. Щоб уникнути цього, експортерам слід уважно вивчати страхові поліси на випадок не передбачуваних обставин або змін умов, захищати свої фінансові інтереси при відвантаженні в усіх іноземних портах.
- в разі несплати інкасо імпортером, з різних причин, товари можуть бути затримані, зберігатися на складі, вимагати оплати за страховим полісом, та спричинять додаткові витрати для експортера. При цьому товари можуть бути повернуті назад експортерові за його рахунок. Або експортер може спробувати швидко укласти іншу угоду по продажу товарів.
- при використанні інкасо як засобу отримання платежу ризик полягає між угодою на відкритому рахунку (який вигідний імпортеру) та передоплатою готівкою (яка вигідна експортеру).
- можливо, експортеру доведеться чекати на платіж (акцепт) протягом визначеного терміну, що залежить від типу інкасо, наявної іноземної валюти в країні покупця.
- імпортер може не мати ліцензії на імпорт, що унеможливлює при- йняття товару або спричиняє відстрочення оплати чи акцепту тратти. Експортеру завжди слід перевіряти наявність в імпортера ліцензії (якщо вона необхідна до відправки товару на основі інкасо). [1]
Переваги для імпортера.
- зменшення витрат. Імпортер уникає витрат на імпортний акредитив і може отримати вигоду з низької ціни купівлі, оскільки виключено, що експортер може знехтувати деякими заощадженнями.
- відстрочка платежу. Інкасова форма розрахунків є прийнятна для імпортера щодо часу для платежу. Зазвичай можлива затримка платежу до прибуття товарів.
- зручність. Купівля на основі інкасо дозволяє імпортеру уникнути ускладнень з відкриттям акредитиву. [2]
Недоліки для імпортера.
- нанесення шкоди репутації у разі неплатежу або відмови від акцепту.
Переваги для експортера.
- зручність. Банк, який має відділення та мережу кореспондентів, до- помагає уникнути різних проблем пов’язаних з міжнародними роз- рахунками (інкасо), застосувавши ефективний спосіб обробки документів, розрахунків і зв’язку.
- збільшення конкурентоспроможності.
- зменшення ризику дострокової передачі товарів.
- можливість фінансування. Часто експортер має можливість отримати кошти від банку під акцепт або за урядовою програмою підтримки експортера.
Недоліки для експортера.
- додаткові витрати, спричинені неплатежем чи відмовою від акцепту імпортера.
- затримка або повільне надходження платежу. [3]
Список використаної літератури:
1. Вірван Л.А. Міжнародні платіжні системи, їх роль у розвитку українських платіжних систем. //Фінанси України. – 2009. - 24 с.
2. Гроші та кредит // За ред. Б.С.Івасіва. Тернопіль: Карт-бланки, - 2008. - 56 с.
3. Петрук О.М. Банківська справа: Навчальний посібник // За ред. д.е.н., проф.. Ф.Ф.Бутинця. -К.: Кондор. -2010. - 46 с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
^