Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Тюрдьо Н. Проблеми і специфіка використання податкового векселя в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 920
  • Автор: nadia_tiurdo
  • Дата: 6-12-2015, 23:37
 (голосов: 0)
6-12-2015, 23:37

Тюрдьо Н. Проблеми і специфіка використання податкового векселя в Україні

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Податкові векселі є різновидом простих векселів, що видаються платниками податків за їхнім бажанням з метою відстрочення платежів за податковими зобов'язаннями. Вони видаються на суму платежу податку на додану вартість, а також для виконання платежу податкового зобов'язання, що нараховується при ввезенні товарів на митну територію України. Податкові векселі не можуть передаватися індосаментом, обов'язки їх погашення покладені лише на векселедавців, за користування податковими векселями проценти не нараховуються.
Для погашення податкового векселя векселедавець — учасник виробничої кооперації за своїм місцезнаходженням подає до Державної податкової адміністрації такі документи:
• заяву з зазначенням дати взяття на облік та облікового номера векселя;
• договір (контракт) із позначкою відповідного міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади про участь векселедавця у виробничій кооперації;
• копію ввізної вантажної митної декларації на продукцію, що поставляється за виробничою кооперацією;
• акт про повне використання продукції за призначенням;
• копію вивізної вантажної митної декларації на продукцію, що вивозиться за митні кордони країни.
При обліку податкових векселів виникають різні проблеми, які пов’язані перш за все із нестабільністю законодавчої бази у цій сфері, саме тому необхідно розглянути особливості фінансового та податкового обліку даних векселів. Недоцільним є ведення обліку податкових векселів на одному рахунку із звичайними, через специфічність цього об’єкту обліку.
Загалом практика використання векселів в Україні склалася таким чином, що векселі стали використовуватися не тільки за прямим їх призначенням, тобто як засіб платежу, але й за специфічним. Прикладом цьому можуть слугувати так звані податкові векселі, призначені для надання фінансових пільг підприємствам. Податкові векселі, все ж, недостатньо виконують свою функцію, тому що малим підприємствам для користування такими пільгами потрібен аваль комерційного банку, що є порівняно недешевою операцією у сучасних умовах для малих підприємств. У зв’язку з цим доцільно пом’якшити умови для підприємств, які бажають отримати пільги, зокрема скасувати обов’язкове авалювання податкових векселів малими підприємствами. Ускладнює ситуацію із застосуванням векселів в Україні те, що учасниками вексельного обігу стають підприємства, організації і громадяни, які не мають спеціальних знань і досвіду в цій галузі. У більшості випадків практика стикається з тим, що підприємства і громадяни не можуть самостійно реалізувати свої права за векселем. Це продиктовано тим, що вексельний обіг регулюється спеціальними правовими нормами. Потрібно відмітити, що широкому впровадженню в Україні вексельного обігу перешкоджає відсутність практичного досвіду в його організації.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
^