Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2011 » Марич М.Т. Організація управління прибутком на підприємствах України
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1918
  • Автор: markish89
  • Дата: 31-05-2011, 13:57
 (голосов: 0)
31-05-2011, 13:57

Марич М.Т. Організація управління прибутком на підприємствах України

Категорія: Фінанси підприємств 2011

УДК 336
© Марич М.Т., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-52с

Організація управління прибутком на підприємствах України

Розглянуто проблеми організації управління прибутком на підприємствах в Україні.
Ключові слова: прибуток.

Економіка будь-якої країни світу представляє собою багаторівневу ієрархічну структуру, що перебуває у постійному русі та розвитку. Незмінною основою такої структури виступає первинна ланка національної економіки – різні правово-організаційні форми підприємницьких структур. Їх взаємодія може відбуватися як на зовнішньому, так і на внутрішньому рівнях. Те, як відбувається економічна взаємодія всередині підприємства, що дозволяє працювати їй, як системі, злагоджено та мобільно, скільки й чого слід затратити для такої взаємодії, хто буде брати в ній участь – усе це розкриває економічний механізм функціонування підприємства.
В сучасних умовах господарювання, коли переважна більшість підприємств стали самостійними суб’єктами, вони спроможні приймати рішення, що значною мірою визначають їх подальший розвиток або занепад, тобто самостійно вирішувати як будувати економічні взаємовідносини на внутрішньофірмовому рівні.
Економічний механізм функціонування підприємства є складовою частиною економіки. Він представляє собою таку взаємодію планування, контролю, оцінки, стимулювання діяльності й економічної відповідальності, яка визначає майнові, орендні, виробничі, фінансові відносини між підприємством та його структурними підрозділами, в тому числі між самими підрозділами, і дає можливість зробити внутрішню економічну діагностику, забезпечити реалізацію своїх економічних інтересів.
Прибуток – одне з основних джерел фінансових ресурсів підприємств, формування централізованих і децентралізованих фондів грошових коштів. За рахунок прибутку відбувається формування в значному обсязі бюджетних ресурсів держави, здійснюється фінансування розширення підприємств, матеріальне стимулювання робітників, вирішення соціально-культурних заходів тощо. У зв’язку з цим в отриманні прибутку повинні бути зацікавлені не тільки трудові колективи підприємств, але й держава в цілому.
Тому вивчення механізму формування, планування, використання та розподілу прибутку набуває особливого значення в умовах ринкової економіки, оскільки це допоможе керівникам підприємств знайти резерви збільшення прибутку та підвищення рентабельності, що в свою чергу, буде визначальним фактором підвищення темпів економічного зростання національної економіки в цілому.
Вжиття заходів щодо збільшення прибутковості українських підприємств в умовах фінансової кризи та покращення їх фінансового стану допоможе багатьом вітчизняним підприємницьким структурам вийти зі стану збитковості і почати працювати ефективно, тобто отримувати прибуток.
Метою написання цієї роботи є поглиблення теоретичних знань та розроблення положень і практичних рекомендацій з удосконалення управління формуванням прибутку на підприємствах України. Для досягнення цієї мети поставлено такі завдання:
- з’ясувати сутність та джерела формування прибутку підприємства;
- описати напрями використання чистого прибутку вітчизняних суб’єктів господарювання;
- розкрити механізм управління формування операційного прибутку підприємницької структури;
- подати методику оцінки резервів збільшення прибутку підприємства;
- запропонувати шляхи удосконалення управління формуванням прибутку на підприємствах України.

Organizations profit management of business in Ukraine

M.Marych

Ivan Franko National University of Lviv

Іnvestigated the problem of management profits to enterprises in Ukraine.
Key words: profit.
[/center][center]
[center][/center]

Посилання: Прибуток

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^