Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2016 » Волошин О.С. Залучення кредитів в іноземних банках як спосіб забезпечення реалізації фінансової політики підприємства в Україні.
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
6-04-2016, 15:49

Волошин О.С. Залучення кредитів в іноземних банках як спосіб забезпечення реалізації фінансової політики підприємства в Україні.

Категорія: Фінанси підприємств 2016

Залучення кредитів в іноземних банках як спосіб забезпечення реалізації фінансової політики підприємства в Україні

Актуальність роботи обумовлена необхідністю пошуку шляхів оптимізації залучених підприємствами коштів для забезпечення виконання основних цілей фінансової політики підприємства в теперішніх умовах економічної нестабільності.
Фінансова політика підприємства є цілеспрямованим використанням фінансів для досягнення довгострокових і короткострокових завдань, що постають перед підприємством.
Розширення ринків збуту й модернізація виробництва є найпоширенішими завданнями, які постають перед кожним підприємством.
Нажаль, на даному етапі розвитку української економіки, підприємствам досить складно здійснювати розширення й опановувати нові ринки збуту, що пов'язано з непередбачуваністю як зовнішніх так внутрішніх факторів економічного впливу.
Зазвичай, одним із способів досягнення певної конкурентної переваги і додаткового охоплення ринку є використання агресивної фінансової політики.
Агресивна фінансова політика передбачає наступне: підприємство фінансує весь обсяг основних засобів і тільки деяку частку постійної частини оборотних коштів за рахунок залучення довгострокових кредитів і власного капіталу, а іншу частину оборотних коштів – за рахунок короткострокових кредитів. Агресивна стратегія передбачає найбільш значні масштаби використання короткострокових зобов'язань [1].
Однак, на сьогоднішній день, однією з головних проблем, з якими стикаються українські підприємства, є дуже високі процентні ставки короткострокового і середньострокового кредитування (близько 40% річних в гривні, та 15-20 % в доларах США).
В Європі є можливість отримати кредит все під 5-6% річних. Однак представники західних банків схильні дотримуватися не середньоєвропейської ставки кредитування, а саме української.
Одним із способів вирішення цієї проблеми є залучення кредитів в іноземних банках, адже наше законодавство дозволяє кредитування за територією України [2].
З іноземних банків найбільш активно з Україною працюють німецькі - Drezdner bank і Deutche Bank. Більшість західних банків надають кредити українцям через уповноважену консалтингову компанію.
Для початку потрібно відвідати консалтингову компанію, заповнити анкету і відправити її в закордонний банк. Разом з анкетою краще відразу надати поруку - тобто гарантію повернення кредиту. Її може надати український банк із першої десятки АУБ (Асоціації українських банків). Порука надається під заставу ліквідного майна - нерухомості або цінних паперів.
Валюту кредиту визначає клієнт. Практика показала, що за останній рік наші співвітчизники брали позики, в основному, в євро і доларах. Погашення їх може бути щомісячним або поквартальним.
Для погашення кредиту потрібно необхідну суму грошей у валюті кредиту відправити звичайним банківським переказом своєму кредитору. Якщо закордонний банк має представництво в Україні, тоді все простіше – досить просто віднести туди гроші [3].
Але залучення ресурсів за кордоном вигідно не тільки в разі ведення агресивної політики, ще однією метою отримання кредиту може бути купівля імпортного устаткування.
Як джерело дешевого фінансування для купівлі імпортного устаткування, українські компанії можуть використовувати так зване експортне (торгове) фінансування під гарантії експортно-кредитних агентств (ЕКА). Як правило, ЕКА - це державна установа, яка здійснює підтримку експортного потенціалу країни шляхом надання гарантій по кредитах на купівлю товарів, вироблених в даній країні.
Кредитування під гарантії ЕКА може здійснюватися за трьома схемами. Перша: безпосередньо від іноземного банку вітчизняному позичальникові; друга: через вітчизняний банк-посередник, який виступає гарантом; третя: український банк може стати позичальником іноземного банку і кредитором для української компанії [4].
Таким чином, залучення «дешевих» кредитних коштів за кордоном, сприятливо відобразиться на фінансовому результаті діяльності підприємства, оскільки надасть додаткову можливість для економії.

Список використаних джерел

1. Короткострокова фінансова політика підприємств [Електронний ресурс], режим доступу: http://www.tamognia.ru/faq/detail.php?ID=1605094
2. Статті з нерухомості [Електронний ресурс], режим доступу: http://hata.dp.ua/articles_view.php?id=17
3. Кредит у банках Європи під низькі відсотки можуть взяти і українці [Електронний ресурс], режим доступу: http://finance.bigmir.net/useful_articles/credits/2255
4. Кредити за допомогою ЕКА [Електронный ресурс], режим доступу: http://www.prostobiz.ua/finansy/faktoring/stati/kredity_pri_pomoschi_eka_usloviya_polucheniya_importerami_zayma_za_rubezhom_pod_garantii_eksportno_kreditnyh_agentstv
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
^