Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Стень Н.М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 10 травня 2016-го року
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
9-04-2016, 12:31

Стень Н.М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 10 травня 2016-го року

Категорія: Прогноз libor

Стень Н.М.
ЕкфМ-51с
[center][/center] Прогноз 3-month USD LIBOR на 10 травня 2016-го року


Ло́ндонська міжба́нківська ста́вка пропози́ції (англ. London Interbank Offered Rate, LIBOR) — середньозважена Відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному, на різний час у різній валюті на лондонському міжбанківському ринку (від доби до року). Ставки LIBOR розраховуються в десяти різних валютах для п'ятнадцяти термінів погашення. В розрахунку кожної із 150 ставок бере участь від 8 до 16 банків, обраних регуляторами British Bankers' Association (BBA) і Foreign Exchange and Money Markets Committee (FX&MMC). Критерії відбору — масштаб бізнесу і репутація банку, а також досвід роботи банку з конкретною валютою.
Будь-яка зі ставок LIBOR є бенчмарком — еталонною ставкою. По суті, вона показує актуальну ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Прийнято вважати, що динаміка тримісячної ставки LIBOR (в британських фунтах) відображає очікування ринку відносно того, як зміниться базова ставка Банку Англії через три місяці.
У практиці ділового спілкування вже не завжди вживається навіть сам термін LIBOR, мова йде про маржі - настільки вкоренилася думка в непорушності ставки LIBOR і її значимості як відправної точки в міжнародних кредитно-фінансових відносинах.
Значимість ставки LIBOR в тому, що вона використовується давно і визнана в якості серйозного міжнародного показника. Серед позитивних її властивостей не можна не відзначити її масштабність: вона пропонує фіксинг по найбільшому набору валют і термінів. Її розрахунок абсолютно відкритий і досить зрозумілий. Що до банків, що входять у базу розрахунку, вони формують ринок і мають дуже високий кредитний рейтинг.
Ставки LIBOR для абсолютно однакових кредитів у різних валютах іноді дуже істотно відрізняються один від одного. Якщо розглядати іпотечне кредитування, то відсоток по іпотеці найчастіше прив'язаний до доларової ставки. Отже, ключовим індикатором для ставки - є рівень облікової ставки Федеральної Резервної Системи США. Виходить нехитра залежність - якщо зростає облікова ставка зростає і доларова ставка LIBOR, якщо облікова ставка падає - падає і ставка LIBOR. Але на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується Федеральною Резервною Системою приблизно раз в 5 тижнів.
Для прогнозування трьохмісячної доларової ставки LIBOR було використано щоденні показники відповідної ставки починаючи від 24-го грудня 2015-го року до 30-го березня 2016-го року. Прогнозування здійснювалося методом експоненційного згладжування Хольта-Вінтерса за допомогою програмного пакету EViews 7.0. При аналізі результатів бралися до уваги тенденції на ринку міжбанківського кредитування сьогодення.
Згідно прогнозу, трохмісячна доларова ставка LIBOR станом на 10 травня 2016-го року перебуватиме в інтервалі [0,6290; 0,6310].
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^