Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Копитко Н. Прогноз ставки LIBOR на 10.05.2016
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1010
  • Автор: Наргіза
  • Дата: 9-04-2016, 18:46
 (голосов: 0)
9-04-2016, 18:46

Копитко Н. Прогноз ставки LIBOR на 10.05.2016

Категорія: Прогноз libor

Прогноз ставки LIBOR на 10.05.2016


LIBOR (London Interbank Offered Rate ) представляє собою відсоткову ставку, за якою одні першокласні банки позичають грошові кошти (стандартні ринкові суми) в інших першокласних банків на Лондонському міжбанківському ринку.
Широке використання ставки LIBOR зумовлене глобальним розвитком ринків валют. Лондонський фінансовий ринок є найбільшим в світі і, в принципі, доступним для банків у будь-якій частині світу, тому LIBOR – це не просто ринковий орієнтир, це ставка, за якою першокласний банк будь- якої країни може реально позичити кошти на світовому валютному ринку. Ставка LIBOR розраховується на офіційному рівні з 1 січня 1986 року Британською Банківською Асоціацією (BritishBankers` Association (BBA)) і є найбільш поширеним індексним показником короткострокових відсоткових ставок у всьому світі. Вона використовується як база для розрахунків відсоткових контрактів на багатьох світових ф’ючерсних та опціонних біржах, більшості інструментів позабіржового ринку позичкового капіталу.
Ставка Libor може бути розрахована для міжбанківських кредитів, які видаються на різні терміни. Існує одномісячний, тримісячний libor, а також види ставок рефінансування з іншими термінами. Нерідко банківські установи приймають депозити інших комерційних фінансових установ, взявши за основу показник ставки Libor. Але така практика можлива тільки в тому випадку, якщо кредитний рейтинг установи не нижче показника АА.
Ставка LIBOR розраховується за такими валютами: долар США, євро, англійський фунт стерлінгів, японська єна, канадський долар, швейцарський франк, австралійський та новозеландський долар, шведська та данська крона.
Ставка розраховується Британською Банківською Асоціацією як щоденний безкоштовний сервіс.
Значення ставки LIBOR важко переоцінити. Основними причинами, через які даний індекс є одним із основних показників на світовому валютному ринку можна назвати наступні:
• LIBOR давно використовується;
• пропонує фіксинг по найбільшому переліку валют;
• є визнаним міжнародним показником;
• має широке комерційне застосування;
• механізм, за яким він розраховується, є відкритим і зрозумілим
• банки-контриб`ютори, що входять до бази розрахунку, мають високий кредитний рейтинг і є маркет-мейкерами на провідних валютних ринках світу.
В історії зміни показника відомі і стрімкі злети і такі ж відчутні падіння. Якщо Libor демонструє тенденцію до зниження, кредити, які видаються з плаваючою ставкою щомісячного відсотка, стають особливо вигідними. Експерименти зі зниженням і підвищенням дають відчутний результат лише в тому випадку, якщо у позичальника є можливість вибирати. А з'являється така можливість у тих, хто може оперативно змінити банк або скористатися більш вигідною пропозицією від свого ж кредитора в разі зниження ставки Libor.
Проаналізувавши динаміку трьохмісячної ставки LIBOR за доларом, можна дійти висновку, що її тренд є негативним, але спостерігаються періодичні зростання.
Прогноз на 10 травня 2016 рік: трьохмісячна ставка LIBOR за доларом буде коливатися в діапазоні 0,72242-0,73241 %.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^