Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Климусь Р.Р. Прогнозування ставки LIBOR на 10 травня 2016-го року
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 384
  • Автор: Рома
  • Дата: 10-04-2016, 23:03
 (голосов: 0)
10-04-2016, 23:03

Климусь Р.Р. Прогнозування ставки LIBOR на 10 травня 2016-го року

Категорія: Прогноз libor

Климусь Р. Р.
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ- 51с

Прогнозування ставки LIBOR на 10 травня 2016-го року
Лібор (LIBOR - London Interbank Offer Rate) – ставка, за якою лондонські банки дають кредит один одному для підтримки своєї поточної ліквідності. LIBOR – один з індикаторів міжбанківського ринку у Великобританії. Ставка LIBOR визначається з 1984 року.
Ставка LIBOR розраховується Британською Банківською Асоціацією (British Bankers` Association ) і є найпоширенішим індексним показником короткострокових відсоткових ставок у всьому світі.
В даний час, дані про ставки акумулюються інформаційним агентством Reuters станом на 11:00 за лондонським часом. Для визначення цього індикатора використовуються 16 пропозицій провідних банків. У список фінансових установ потрапляють найкращі представники банківської системи: Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of Tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Щорічно участь банків у формуванні ставки переглядається.
Чотири кращих і чотири найгірших відсікаються. По решті восьми розраховується середнє арифметичне. Це і є зафіксована ставка дня.
Ставки розраховуються не тільки на одну добу, тобто до 12:00 наступного робочого дня, але і на певні періоди: один, два тижні, один, два місяці і далі до року.
LIBOR розраховується по декількох валютах: австралійський долар, датська крона, долар США, євро, канадський долар, новозеландський долар, фунт стерлінгів, шведська крона, швейцарський франк, японська єна. При цьому слід враховувати, що мова йде саме про ставки для європейських ринків. Тобто це не просто долари США, а ціна запозичення доларів США в Лондоні.
Як правило, ставка LIBOR служить індикатором стану ринку запозичень. Випускаються похідні від ставки LIBOR цінні папери. Крім того, вона часто використовується як базовий відсоток при наданні кредитів з плаваючою процентною ставкою. Наприклад, LIBOR + 3 означає, що за кредит буде сплачено ставка LIBOR плюс три відсотки.
Динаміка трьохмісячної ставки LIBOR за американським доларом в період з 22 березня по 8 квітня 2016 року має негативну тенденцію. Періодично прослідковується зростання ставки з подальшим її спадом. Отже, можна припустити, що станом на 10 травня 2016 року ставка американського долара коливатиметься в діапазоні [0,6271- 0,6405].
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^