Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Стрілецька Н.О. Прогноз LIBOR на 01.05.2017
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 96
  • Автор: Nata
  • Дата: 30-03-2017, 23:23
 (голосов: 0)
30-03-2017, 23:23

Стрілецька Н.О. Прогноз LIBOR на 01.05.2017

Категорія: Прогноз libor

ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-52с

ЛІБОР (London Interbank Offered Rate, LIBOR) — це ставка, за якою великі банки, що розташовані в Лондоні, надають кредити один одному. Ця ставка відіграє роль основної короткострокової відсоткової ставки, що характеризує європейський грошовий ринок та являє собою еталонну ставку при виконанні широкого спектра транзакцій. Ставка LIBOR розраховується з 1985 року Британською Банківською Асоціацією (British Bankers` Association (BBA)) і є найбільш поширеним індексним показником короткострокових відсоткових ставок у всьому світі.
Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія).
Банки-орієнтири вибираються на підставі репутації, рівня кредитного рейтингу та активності на валютному ринку. Діяльність банків, що входять в список для розрахунку LIBOR, підлягає постійному моніторингу. Для цього BBA як мінімум раз на рік переглядає їх список і публікує результати перевірок. Банки, що входять у базу розрахунку ставки, щодня надають свої котирування уповноваженому Асоціацією агентству Телерейт між 11.00 і 11.30 ранку за лондонським часом. Близько 12.00 публікується фіксинг LIBOR. Котирування банків впорядковуються, чотири верхні і чотири нижні значення відкидаються, а решті значення усереднюються. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується для найважливіших валют світу.
Libor використовується як база для розрахунків відсоткових контрактів на багатьох світових ф’ючерсних та опціонних біржах, більшості інструментів позабіржового ринку позичкового капіталу.
Для прогнозування тримісячної ставки LIBOR станом на 1.05.2017 було проаналізовано її динаміку за останній рік.
Як бачимо, протягом року ставка зростала щокварталу приблизно на 0,11 пункта, а за останній 3 місяці зросла на 0,15 пункти. Можна припустити, що через місяць ставка і далі зросте. [img=left]Отже, після проведеного аналізу мій прогноз такий: 3-month LIBOR на 1.05.2017 коливатиметься в межах [1,19; 1,23].
Отже, після проведеного аналізу мій прогноз такий: 3-month LIBOR на 1.05.2017 коливатиметься в межах [1,19; 1,23].
[img=left]Отже, після проведеного аналізу мій прогноз такий: 3-month LIBOR на 1.05.2017 коливатиметься в межах [1,19; 1,23].
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^