Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Луковська Ю.М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-03-2017, 01:47

Луковська Ю.М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017

Категорія: Прогноз libor

ЕКФм-52с
ЛНУ ім. Івана Франка

Ставка LIBOR (London Interbank Offer Rate) розраховується Британською банківською асоціацією (ВВА) і є найпоширенішим показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. LIBOR розраховується як середня процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку. Розмір ставки LIBOR служить індикатором стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку, який історично знаходиться в Лондоні.
Формування ставки LIBOR розпочалось у 1985 році на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of Tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США), National Westminster Bank (Великобританія) та інші.
Міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, відповідно фіксинг LIBOR розраховується для найважливіших з них: долара США, євро, англійського фунта, японської єни, швейцарського франка, канадського і австралійського доларів. Ставка визначається щодня по кожній валюті і за критерієм часу може бути одноденною, тижневою, місячною, 3-місячною, річна тощо.
Ставки LIBOR для абсолютно однакових кредитів у різних валютах іноді дуже істотно відрізняються. Якщо розглядати іпотечне кредитування, то відсоток по іпотеці найчастіше прив'язаний до доларової ставки. Отже, ключовим індикатором для ставки є рівень облікової ставки ФРС США. Можна простежити залежність – якщо зростає облікова ставка, зростає і доларова ставка LIBOR, якщо облікова ставка падає – падає також і ставка LIBOR. Але на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується Федеральною Резервною Системою приблизно раз в 5 тижнів.
Динаміка ставки LIBOR у короткостроковому та довгостроковому періодах проілюстрована на графіках:
Луковська Ю.М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017

Луковська Ю.М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017

Аналізуючи наведені показники, можна простежити, що востаннє стрімке зростання ставки відбулось в кінці 2015 року, коли ставка зросла на 0,31%, що було зумовлене зростанням облікової ставки ФРС. За останні два місяці значення ставки зросло на 0,2%, на цей раз без впливу ставки ФРС. Оcновними причинами зростання ставки є: реформа грошового ринку (як наслідок, зменшення попиту на комерційні цінні папери через побоювання втрати коштів, що зумовлює зростання ставок за короткостроковими інструментами, що впливає на LIBOR); зміна методології (за рішенням провідних експертів Британії та ЄС) щодо калькуляції ставки через виявлення маніпуляцій окремих банків; вплив тенденцій до зростання ставок на міжнародних ринках; очікування зростання облікової ставки ФРС; коливання на британському ринку внаслідок Brexit та ін.
Відповідно до аналізу динаміки ставки 3-month USD LIBOR та чинників, що на неї впливають, прогноз станом на 01.05.2017 р. наступний: 1.19-1.22.

Посилання: LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Сентябрь 2020 (14)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
^