Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Манюк Г.І. Прогноз ставки LIBOR на 1.05.2017
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 992
  • Автор: Манюк Г.І.
  • Дата: 31-03-2017, 19:30
 (голосов: 0)
31-03-2017, 19:30

Манюк Г.І. Прогноз ставки LIBOR на 1.05.2017

Категорія: Прогноз libor

Манюк Г.І., 2017
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКфМ-51с

Прогноз ставки LIBOR на 1.05.2017


Сьогодні більшість великих банківських кредитів, залучених за кордоном, прив’язані до LIBOR. Ло́ндонська міжба́нківська ста́вка пропози́ції (англ. London Interbank Offered Rate, LIBOR) – це середньозважена процентна ставка за кредитами 16 найбільших гравців лондонського міжбанківського ринку, визначається в різних валютах на різні терміни (від одного дня до одного року).
LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі.
Ставки LIBOR розраховуються в десяти різних валютах для п'ятнадцяти термінів погашення. В розрахунку кожної із 150 ставок бере участь від 8 до 16 банків, обраних регуляторами British Bankers' Association (BBA) і Foreign Exchange and Money Markets Committee (FX&MMC). Критерії відбору — масштаб бізнесу і репутація банку, а також досвід роботи банку з конкретною валютою.
LIBOR показує актуальну ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Прийнято вважати, що динаміка тримісячної ставки LIBOR (в британських фунтах) відображає очікування ринку відносно того, як зміниться базова ставка Банку Англії через три місяці.
LIBOR ставка вираховується для таких валют: австралійський долар, данська крона, долар США, Євро, канадський долар, новозеландський долар, фунт стерлінгів, шведська крона, швейцарський франк, японська єна.
Широке використання ставки LIBOR зумовлене глобальним розвитком ринків валют. Лондонський фінансовий ринок є найбільшим в світі і, в принципі, доступним для банків у будь-якій частині світу, тому LIBOR – це не просто ринковий орієнтир, це ставка, за якою першокласний банк будь- якої країни може реально позичити кошти на світовому валютному ринку. Ставка LIBOR розраховується на офіційному рівні з 1 січня 1986 року Британською Банківською Асоціацією (BritishBankers` Association (BBA)) і є найбільш поширеним індексним показником короткострокових відсоткових ставок у всьому світі.
Ставка розраховується Британською Банківською Асоціацією як щоденний безкоштовний сервіс. Банкиконтриб`ютори, що входять до бази розрахунку індексу, кожного банківського дня надають свої ставки між 11:00 та 11:30 за лондонським часом. Близько 12:00 провідними світовими інформаційними агентствами (Reuters, Thomson Financial, Bloomberg, Quick, Infotec, Class Editori, IDC, Proquote, Telekurs) публікується фіксинг LIBOR, який розраховується шляхом внесення, у випадку необхідності, поправок та уточнень в попередні середні значення. Наступного дня такі фінансові видання як «The Wall Street Journal» та «Financial Times» публікують значення ставки LIBOR за попередній день.
Проаналізувавши фактичні ставки LIBOR, я дійшла висновку, що тримісячна ставка LIBOR за доларом станом на 1.05.2017 встановиться в діапазоні 1,13357-1,17963

Посилання: Прогноз ставки LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^