Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Яремик М. М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1013
  • Автор: maricha27
  • Дата: 31-03-2017, 23:41
 (голосов: 0)
31-03-2017, 23:41

Яремик М. М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017

Категорія: Прогноз libor

© Яремик М. М., 2017
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКфМ-52с

Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017


Лондонська міжбанківська ставка пропозиції ( від англ. - London Interbank Offer Rate, LIBOR) – це середньозважена відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному на лондонському міжбанківському ринку. Вона вважається основним орієнтиром для короткострокових процентних ставок у всьому світі.
Цю ставку почала розраховувати Асоціація британських банків (BBA) з 1985-го року на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів,які вибираються на підставі їх репутації, рівня кредитного рейтингу та активності на валютному ринку. Сьогодні в розрахунку LIBOR беруть участь від 11 до 18 банків, які кожного робочого дня о 11 год. (за західноєвропейським часом) надають інформацію Thomson Reuters щодо ставок LIBOR в розрізі 5 валют (долар США, євро, британський фунт, японська ієна і швейцарський франк) та 7 термінів погашення (від доби до 12 місяців). Процентні ставки LIBOR не розраховуються на основі фактичних угод, оскільки не всі банки щодня запозичують значні суми по кожному терміну. Після того, як Thomson Reuters отримала дані про різні ставки від всіх банків, найвищий і найнижчий 25 % заявок за кожною ставкою LIBOR виключаються, а з інших 50% розраховується середнє значення, що відповідає офіційним ставкам LIBOR. Загалом, LIBOR щодня пропонує 35 ставок, що фіксується The ICE Benchmark Administration (IBA).
Сьогодні LIBOR використовується в якості базової ставки для великого числа фінансових інструментів, загальна вартість яких перевищує 300 трильйонів доларів! Банки також використовують процентні ставки LIBOR в якості базової ставки при встановленні процентних ставок за різними видати кредитів. Таким чином, при зростанні ставки LIBOR, відсоткові ставки за будь-яким кредитом чи фінансовим інструментом, що прив'язаний до неї, теж зростають. Саме тому, за її коливаннями активно стежать як професійні учасники фондового ринку, так і приватні особи. Крім цього, вона не тільки допомагає визначати ціну на інші угоди, але є своєрідним барометром, тобто використовується для вимірювання довіри до фінансової системи і відображає впевненість банків в стабільності один одного.
Попри різноманітність ставок LIBOR, найважливішою є тримісячна ставка за доларом – середня процентна ставка, за якої банки готові кредитувати один одного в американських доларах з терміном погашення - 3 місяці.
Впродовж 2009 – 2017 (1-ий квартал) рр., значення 3-х місячної ставки LIBOR в USD, досягло найбільш високих показників (рис. 1). Для багатьох, таке зростання навіює спогади про фінансову кризу 2008 року, коли банки стали побоюватися кредитування, а отже, це привело до збільшення ставок по короткострокових кредитах. Як правило, коливання ставки, зумовлені ринковим очікуванням щодо підвищення ризику в банківському секторі, посиленням грошово-кредитної політики збоку Федеральної Резервної Системи США (ФРС), змінами попиту на долари на світових валютних ринках та реформуванням грошового ринку.
Яремик М. М. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017

До середини літа 2015 року ставка була відносно стабільною (рис. 1). Проте, наприкінці 2015 року, вона стрімко зростає, що обумовлено підвищенням облікової ставки ФРС. А починаючи з липня 2016 року, спостерігається стрімке зростання ставки, що не пов'язано із змінами в грошово-кредитній політиці ФРС, що дуже занепокоїло інвесторів. І станом на 30 березня 2017 року 3-х місячна ставка LIBOR в USD складає 1,148%.
Однак, економісти не вважають, що нинішнє стрімке зростання ставки є сигналом фінансового лиха. Вони пов'язують таку тенденцію щодо зміни LIBOR із запровадженням реформ на грошовому ринку в США, яке відбулось 14 жовтня 2016 року. Проте, хитка політична ситуація в світі, а саме Brexit, а також нещодавня заява Голови ФРС США про ймовірне підвищення облікової ставки, без сумніву, можуть бути рушійною силою зростання LIBOR.
Таким чином, врахувавши вище перераховані фактори, а також проаналізувавши фактичні ставки LIBOR за останні вісім років, прогнозний діапазон 3-х місячної ставки LIBOR USD очікується в межах 1,20 - 1,28 %.

Посилання: LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^