Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Вишневський Ю.А. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
2-04-2017, 23:23

Вишневський Ю.А. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017

Категорія: Прогноз libor

УДК 336
Вишневський Ю.А., 2017
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКфМ-51с

Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.05.2017

LIBOR (London Interbank Offer Rate) – це середньозважена процентна ставка за кредитами 16 найбільших гравців лондонського міжбанківського ринку, визначається в різних валютах на різні терміни (від одного дня до одного року).
Широке використання ставки LIBOR зумовлене глобальним розвитком ринків валют. Лондонський фінансовий ринок є найбільшим в світі і, в принципі, доступним для банків у будь-якій частині світу, тому LIBOR – це не просто ринковий орієнтир, це ставка, за якою першокласний банк будь-якої країни може реально позичити кошти на світовому валютному ринку.
LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією (BBA) і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. Її розмір служить барометром стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного.
Ставки LIBOR розраховуються в десяти різних валютах для п'ятнадцяти термінів погашення. Нерідко банківські установи приймають депозити інших комерційних фінансових установ, взявши за основу показник ставки LIBOR. Але така практика можлива тільки в тому випадку, якщо кредитний рейтинг установи не нижче показника АА.
Ставка LIBOR розраховується за такими валютами: долар США, євро, англійський фунт стерлінгів, японська єна, канадський долар, швейцарський франк, австралійський та новозеландський долар, шведська та данська крона.
Основними причинами, через які цей індекс є одним із основних показників на світовому валютному ринку, можна назвати наступні:
• LIBOR давно використовується;
• пропонує фіксинг по найбільшому переліку валют;
• є визнаним міжнародним показником;
• має широке комерційне застосування;
• механізм, за яким він розраховується, є відкритим і зрозумілим;
• банки-контрибютори, що входять до бази розрахунку, мають високий кредитний рейтинг і є маркет-мейкерами на провідних валютних ринках світу.
Заздалегідь передбачити динаміку ставки LIBOR, яка залежить від загальноекономічної ситуації на світовому ринку, складно. Протягом свого існування вона змінюється досить істотно.
Проаналізувавши динаміку трьохмісячної ставки LIBOR за доларом, прогнозуємо її значення в діапазоні 1,073-1,131%.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
Сентябрь 2019 (1)
Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
^