Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2017 » Семенюк О.Я. Впровадження модулів системи SAP у фінансовому менеджменті
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
11-06-2017, 21:36

Семенюк О.Я. Впровадження модулів системи SAP у фінансовому менеджменті

Категорія: Фінанси підприємств 2017

Семенюк О.Я.

Впровадження модулів системи SAP у фінансовому менеджменті

Потужною системою планування ресурсів підприємства (ERP) є SAP (з нім. Systeme, Anwendungen, Produkte in der Datenverarbeitung – Системи, Прикладні модулі та Продукти в області обробки даних). SAP ERP забезпечує глобальне планування потреб у ресурсах підприємства із застосуванням спеціалізованого управління потоками операцій. Програмні комплекси типу ERP (в т.ч. SAP ERP) включають окремі системи для управління бек-офісом (системи управління виробництвом, фінансами, персоналом, збутом чи матеріальними потоками). Більш ніж 30 річний досвід на ринку ERP систем дає право стверджувати про надійність SAP, її німецьку якість та високий рівень інтеграції складних бізнес-процесів на основі комплекту доступних і вдало поєднаних програмних рішень.
Однією з ключових переваг побудови ERP SAP R/3 є наявність умови охоплення усіх напрямів діяльності компанії інтегрованої у реальному часі, що дозволяє замінити більшість поодиноких використовуваних систем та спростити подальший технологічний розвиток компанії, оскільки періодичне оновлення відбувається комплексно для усіх модулів системи. Потужність платформи SAP NetWeaver, на якій ґрунтується ця ERP-система надає можливість підвищувати ефективність існуючих програмних продуктів, спростити їх функціональне об’єднання та мінімізувати потреби у власних технологічних розробках. В описуваному інформаційному середовищі можуть ефективно взаємодіяти не тільки співробітники організації, а й авторизовані клієнти, партнери, постачальники, що значно покращує загальний потенціал росту бізнесу. Дана система підтримує прийняття оптимальних рішень на всіх рівнях управління як на поточний момент, так і в довгостроковій перспективі.
Модуль CO забезпечує облік витрат і прибутку підприємства і включає в себе 7 підкомпонентів :
1. Облік витрат за видами (CO-OM-CEL) - компонент «СО», в якому проводиться введення і фіксування витрат, що виникли протягом розрахункового періоду. Таким чином, в цьому компоненті системи проводиться не сам облік, а швидше детальні записи даних, що утворюють основу обліку витрат.
2. Облік витрат за місцями їх виникнення (центри витрат) (CO-OM-CCA) застосовується з метою присвоєння непрямих витрат місцям їх виникнення для визначення походження цих витрат.
3. Облік витрат по процесам (CO-OM-ABC) використовується з метою аналізу господарських процесів, спільних для кількох відділів компанії. При цьому насамперед враховуються завдання всієї компанії, а також оптимізація потоку господарських операцій.
4. Облік витрат за замовленнями (CO-OM-OPA) використовується для збору та управління даними відповідно до завдання, які стали причиною виникнення цих замовлень. Щоб бюджети не перевищувалися, їх можна привласнити заходам, які відслідковуються системою.
5. Контроль витрат на продукт (CO-PC) використовується для калькуляції витрат, що виникли при виробництві продукту або під час надання послуги. Крім того, контролінг витрат на продукт дозволяє розраховувати мінімальну ціну, за якою продаж продукту буде рентабельним.
6. Контроль прибутковості (результатів) (CO-PA) застосовується для аналізу прибутку або збитків компанії по окремих сегментах ринку. Для кожного сегмента ринку система розподіляє витрати відповідно до виручки, забезпечує базу для прийняття рішення: наприклад, для розрахунку ціни, визначення партнера, визначення умов і вибору каналу збуту.
7. Контроль місць виникнення прибутку (центрів прибутку) (EC-PCA) застосовується для оцінки прибутку або збитку окремих, самостійних одиниць в межах підприємства. Ці одиниці є відповідальними за ті витрати і виручку, які у них виникають. Облік за місцями виникнення прибутку є спеціальним обліком в системі

Посилання: SAP, фінансовий менеджмент

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^