Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2017 » Семенюк О.Я. Переваги впровадження системи SAP у фінансовому менеджменті
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
11-06-2017, 21:39

Семенюк О.Я. Переваги впровадження системи SAP у фінансовому менеджменті

Категорія: Фінанси підприємств 2017

Семенюк О.Я.

Переваги впровадження системи SAP у фінансовому менеджменті

Робота в системі SAP ERP забезпечує однакові підходи до розрахунку вартості послуг, встановлює єдині правила обліку операцій і відображення доходів від послуг. Впровадження даної системи забезпечує стандартизацію відображення у бухгалтерському обліку результатів операцій, здійснених у різних структурних підрозділах (філіях, цехах, представництвах), зменшує операційні ризики ручного виконання бухгалтерських проводок, оскільки під час опрацювання документів за тим чи іншим бізнес-процесом працівники підрозділу бухгалтерського обліку виконують в SAP ERP операції згідно з їх економічним змістом, а проводки для відображення результатів бухгалтерського обліку операції в Головній книзі SAP ERP (FI) породжуються автоматично завдяки попередньо здійсненим у системі налаштуванням.
За рахунок інтегрованих рішень SAP-технологій підвищенню ефективності організації сприяє особливий порядок здійснення внутрішнього контролю у системі, адже контролюється не тільки бухгалтерський документ, а й усі створені в системі документи, що супроводжують операційний процес. Інтегровані функції SAP ERP, також надають можливість оперативно обробляти великі масиви даних, швидко і безпомилково аналізувати ситуацію. SAP ERP має велику функціональну розгалуженість та є добре масштабованою системою, іншими словами, при розвитку бізнесу можуть бути задіяні додаткові можливості системи зі значно меншими витратами часу й коштів. Зазначені характеристики програмного продукту є вкрай важливими для компаній, що динамічно розвиваються адже згодом обсяги запитуваної інформації неодмінно будуть зростати і тому можливості системи треба розглядати і в перспективі, а не тільки в межах поточних потреб.
Впровадженню SAP-системи передує постановка стратегічних цілей компанією. Наприклад, стратегічними цілями НБУ перед впровадженням SAP/R3 стало: створення єдиного безпечного інформаційного простору, який дає змогу реалізувати загальний стандартний набір моделей, операцій і процесів, що функціонує в режимі реального часу, для фінансового, матеріального та фінансового менеджменту; створення єдиного інтегрованого рішення замість великої кількості локальних облікових систем для ведення комплексного обліку всіх видів фінансово-господарських операцій та планування в рамках цього рішення, отримання консолідованої звітності; створення аналітичної системи для керівництва на основі облікових операцій в єдиному інтегрованому рішенні; в рамках єдиного інтегрованого рішення забезпечення поліпшення прозорості контролю доходів і витрат, оперативне управління бюджетом; підвищення достовірності інформації та забезпечення її доступності в режимі реального часу на всіх рівнях управління.
Українська практика показує, що результати автоматизації фінансового менеджменту часто не виправдовують очікувань. Причиною цього, на думку експертів, є неадекватне розуміння ролі автоматизації в підвищенні ефективності системи управління підприємством. Помилково вважається, що достатньо реалізувати проект автоматизації для успішного створення системи управління. Навіть найсучасніша програма з найбільшим набором варіантів функціональних можливостей представляє собою всього лише інструмент для роботи з інформацією, а ефективність її застосування визначається не якістю самого продукту, а компетентністю користувача. Тому варто прислухатись до порад, що стосуються прийняття рішення про впровадження та подальше успішне використання ERP SAP R/3 у фінансово-господарській діяльності компанії, від фахівців, які стали першими, хто ризикнув запустити реалізацію проекту автоматизації на базі ERP SAP R/3.
Отже, перш ніж впроваджувати інформаційну систему, необхідно впровадити систему фінансового менеджменту хоча б на рівні «локальних комп’ютерів» з працюючими на них спеціалістами, розробити принципи управлінської облікової політики та формати управлінської звітності, що адекватно відображатимуть економічну реальність і під які в майбутньому можна буде налаштувати потужне програмне забезпечення. При впровадженні системи фінансового менеджменту українські підприємства повинні брати собі за основу оцінку витрат на введення фінансового менеджменту з огляду на обсяги його діяльності, та діяти таким чином, щоб ефект від налагодження такої системи перевищував витрати на її розробку та функціонування.

Посилання: SAP, фінансовий менеджмент, підприємництво

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^