Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Кучерепа Н. Прогноз libor
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
24-10-2017, 10:26

Кучерепа Н. Прогноз libor

Категорія: Прогноз libor

LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. Розшифровується LIBOR як London Interbank Offer Rate, і розраховується як середня процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку. Розмір ставки LIBOR визначається щодня Британською асоціацією банкірів (BBA). Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні. Середнє значення LIBOR є індикатором попиту на ліквідність в банківській системі. Визначальну роль має тримісячна ставка LIBOR за доларом, яка часто використовується банками для встановлення змінних ставок за різними кредитними операціями.
Прийнято вважати, що динаміка тримісячної ставки LIBOR відображає очікування ринку відносно того, як зміниться базова ставка Банку Англії через три місяці. На зміну ставки мають вплив здебільшого зовнішньо-економічні показники, фінансово-економічна та політична ситуація в світі.
Вважається, що ключовим індикатором для доларової ставки LIBOR є рівень облікової ставки Федеральної Резервної системи США. Спостерігається залежність: якщо зростає облікова ставка - підвищується ставка LIBOR, якщо облікова ставка спадає - падає і ставка LIBOR. Але на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується ФРС приблизно раз в 5 тижнів.
Провівши моніторинг новин щодо облікової ставки ФРС США отримав такі результати:
1) За результатами зборів 14-15 березня ФРС США прийняла рішення підвищити цільовий діапазон облікової ставки з 0,5-0,75 відсотка до 0,75-1,0 відсотка. Це перше підвищення, всього їх, за словами ФРС, буде три у 2017 році. Підвищення базової ставки направлено на боротьбу з інфляцією в США і часто призводить до зростання курсу долара. Це відбивається як на курсах валют інших країн, так і на сировинному ринку, де торги проходять в доларах. За словами Голови ФРС Джанет Йеллен, такі зміни є наслідком покращення ситуації на ринку праці в США і зростання інфляції. Результат такої зміни не забарився - долар прискорив падіння відносно інших валют.
2) Багато аналітиків вважають, що Федеральній резервній системі доведеться підвищувати ставки швидше, якщо президент Дональд Трамп втілить свої обіцянки з підвищення витрат на інфраструктуру та урізання податків, які можуть спричинити зростання інфляції. Федеральні чиновники передбачають три підвищення базових ставок у 2017 році, що в результаті підвищить ставку до 1,4 відсотка до кінця наступного року. Очікують, що до кінця 2018 року ставка зросте до 2,1 відсотка.
Отже, з отриманої інформації можна зробити висновок, що ставка LIBOR буде мати тенденцію до зростання в майбутньому. Для кращого сприйняття і аналізу проглянемо динаміку:
Кучерепа Н. Прогноз libor
Кучерепа Н. Прогноз libor
Кучерепа Н. Прогноз libor

Для прогнозу тримісячної ставки LIBOR також варто проаналізувати її динаміку впродовж останніх 2 років. Так впродовж аналізованого періоду спостерігається тенденція до зростання ставки LIBOR. За останні 6 місяці приріст в середньому становив 0,0333 пункти.
Зважаючи на вищенаведені фактори, я припускаю, що тримісячна ставка LIBOR за доларом встановиться в діапазоні 1,38% - 1,424%.

Посилання: Кучерепа Назара Екфмн-51 Прогноз libor

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^