Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2017 » Дубик О.І. ІНТЕРНЕТ – БАНКІНГ НА ВІТЧИЗНЯНОМУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 85
  • Автор: Olya
  • Дата: 29-10-2017, 13:25
 (голосов: 0)
29-10-2017, 13:25

Дубик О.І. ІНТЕРНЕТ – БАНКІНГ НА ВІТЧИЗНЯНОМУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Категорія: Фінансовий ринок 2017

Дубик О.І.
Екф – 43с
Львівський національний університет імені Івана Франка

ІНТЕРНЕТ – БАНКІНГ НА ВІТЧИЗНЯНОМУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

На сьогоднішній день у банківській сфері існує велика конкуренція. Банки це фінансово – кредитні установи, які пропонують приблизно однакову продукцію. Для заволодіння ринковою нішою, отримання прибутку та економічного розвитку будь – якому економічному суб’єкту необхідна широка та стабільна клієнтська база. Оскільки, асортимент продукції в банках однаковий, то їхнім менеджерам необхідно якомога детальніше прислухатись до потреб клієнтів та надавати послуги максимально зручним способом, розробляти креативні та цікаві проекти. Одним з таких способів є розробка максимально зручного та простого у використанні Інтернет-банкінгу.
Інтернет-банкінг — це діяльність банку з надання комплексу послуг клієнтам, яка дозволяє підтримувати зв'язок з банком безпосередньо з персонального гаджета клієнта, за допомогою мережі Internet [1]. Це зручно тим, що доступ до рахунків та операції за рахунками можна здійснити клієнту в будь-який час.
Розвиток веб-банкінгу відбувався динамічно, і на даний момент він є одним з найбільш технологічно і фінансово розвинутих сегментів ринку фінансових послуг. В Україні Інтернет-банкінг знаходиться на стадії активного формування та розвитку.
В українських банках, які використовують Інтернет-банкінг, в основному клієнти здійснюють такі види Інтернет-послуг, як запит залишків за рахунком, грошові перекази, отримання виписок за рахунками, виставлення і сплата рахунків, оформлення депозиту, конвертація валюти, додаткові послуги по платіжним карткам [1].
Найбільш привабливим, зручним та багатофункціональним для своїх клієнтів Інтернет-банкінг розробив «ПриватБанк». Підтвердженням цього є рейтинг системи інтернет-банкінгу за результатами досліджень FINANCIAL CLUB AWARDS – 2017, де Приват24 посів 1 місце. Друге місце належить «Альфа-Банку», третє – «ПУМБ», далі – «Ощадбанк», «Укрсоцбанк», «Укрсиббанк», «ОТП Банк» [3].
Сьогодні в Приват24 є не тільки банківські та фінансові послуги, а й найнеобхідніші в повсякденному житті небанківські послуги – від оплати міського транспорту до купівлі води або замовлення піци» [2]. Це не може не приваблювати клієнтів і не закликати до користування цією послугою, а також обирати цей банк для співпраці, адже це зручно та просто. Інтернет-банкінг повинен бути максимально доступним, щоб користуватись цією послугою могли «від малого до старого».
Інтернет – банкінг безумовно займає визначну роль у розвитку ринку фінансових послуг. Мотивацією для банків у розробці та впроваджені Інтернет-банкінгу слугує підвищення конкурентоспроможності. Перевагою Інтернет-банкінгу є значна мінімізація витрат, адже собівартість надання банківських послуг через Інтернет значно нижче, ніж для традиційних механізмів фінансового обслуговування.
Впровадження Інтернет-банкінгу підвищує попит на банківські послуги збоку малого та середнього бізнесу, адже обслуговування рахунків за допомогою Інтернет-мережі значно економить час та кошти.
Інтернет-банкінг один з основних факторів формування конкурентоспроможності банків України, це вимагає пильної уваги щодо врахування якості та рівня розвитку цього виду обслуговування банківськими менеджерами. В умовах глобалізації система веб-банкінгу набуває провідного значення, це відповідно спричинить і розвиток ринку фінансових послуг.
Суб’єкти ринку фінансових послуг значну частину операцій можуть виконувати через систему Інтернет-банкінгу, що розширює цей ринок, збільшує обсяги та швидкість обороту. Послуги Інтернет-банкінгу включають в себе, як продукти для корпоративних клієнтів, так і різні фінансові послуги для фізичних осіб, тобто через Інтернет можна отримати повний набір банківських послуг, за винятком видачі готівки.
Отже, Інтернет-банкінг як напрям розвитку ринку фінансових послуг в Україні має широкий сегмент щодо удосконалення, розробки та збільшення популярності серед споживачів. Важливо застосовувати іноземний досвід у впроваджені цієї послуги з врахуванням національних традицій та потреб клієнтів банку.
Література:
1. Інтернет-банкінг як один із напрямів розвитку банківських послуг: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://oldconf.neasmo.org.ua/node/2772
2. Офіційний сайт «ПриватБанк»: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://privatbank.ua
3. Переможці в номінації «Інтернет-банкінг»: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://banksrating.com.ua/top-50-2017/pobediteli-v-nominatsii-internet-banking-2/
4. Юденков, Н. Інтернет-технології в банківському бізнесі: перспективи і ризики [Текст] : учбово-практичний посібник / Н. Юденков, И. Сандалов, С.Л. Ермаков. – М.: КНОРУС. – 2010. – 320 c.

Посилання: Дубик О.І. ІНТЕРНЕТ – БАНКІНГ НА ВІТЧИЗНЯНОМУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^