Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2017 » Дубик О.І. ІНТЕРНЕТ – БАНКІНГ НА ВІТЧИЗНЯНОМУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1256
  • Автор: Olya
  • Дата: 29-10-2017, 13:25
 (голосов: 0)
29-10-2017, 13:25

Дубик О.І. ІНТЕРНЕТ – БАНКІНГ НА ВІТЧИЗНЯНОМУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Категорія: Фінансовий ринок 2017

Дубик О.І.
Екф – 43с
Львівський національний університет імені Івана Франка

ІНТЕРНЕТ – БАНКІНГ НА ВІТЧИЗНЯНОМУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

На сьогоднішній день у банківській сфері існує велика конкуренція. Банки це фінансово – кредитні установи, які пропонують приблизно однакову продукцію. Для заволодіння ринковою нішою, отримання прибутку та економічного розвитку будь – якому економічному суб’єкту необхідна широка та стабільна клієнтська база. Оскільки, асортимент продукції в банках однаковий, то їхнім менеджерам необхідно якомога детальніше прислухатись до потреб клієнтів та надавати послуги максимально зручним способом, розробляти креативні та цікаві проекти. Одним з таких способів є розробка максимально зручного та простого у використанні Інтернет-банкінгу.
Інтернет-банкінг — це діяльність банку з надання комплексу послуг клієнтам, яка дозволяє підтримувати зв'язок з банком безпосередньо з персонального гаджета клієнта, за допомогою мережі Internet [1]. Це зручно тим, що доступ до рахунків та операції за рахунками можна здійснити клієнту в будь-який час.
Розвиток веб-банкінгу відбувався динамічно, і на даний момент він є одним з найбільш технологічно і фінансово розвинутих сегментів ринку фінансових послуг. В Україні Інтернет-банкінг знаходиться на стадії активного формування та розвитку.
В українських банках, які використовують Інтернет-банкінг, в основному клієнти здійснюють такі види Інтернет-послуг, як запит залишків за рахунком, грошові перекази, отримання виписок за рахунками, виставлення і сплата рахунків, оформлення депозиту, конвертація валюти, додаткові послуги по платіжним карткам [1].
Найбільш привабливим, зручним та багатофункціональним для своїх клієнтів Інтернет-банкінг розробив «ПриватБанк». Підтвердженням цього є рейтинг системи інтернет-банкінгу за результатами досліджень FINANCIAL CLUB AWARDS – 2017, де Приват24 посів 1 місце. Друге місце належить «Альфа-Банку», третє – «ПУМБ», далі – «Ощадбанк», «Укрсоцбанк», «Укрсиббанк», «ОТП Банк» [3].
Сьогодні в Приват24 є не тільки банківські та фінансові послуги, а й найнеобхідніші в повсякденному житті небанківські послуги – від оплати міського транспорту до купівлі води або замовлення піци» [2]. Це не може не приваблювати клієнтів і не закликати до користування цією послугою, а також обирати цей банк для співпраці, адже це зручно та просто. Інтернет-банкінг повинен бути максимально доступним, щоб користуватись цією послугою могли «від малого до старого».
Інтернет – банкінг безумовно займає визначну роль у розвитку ринку фінансових послуг. Мотивацією для банків у розробці та впроваджені Інтернет-банкінгу слугує підвищення конкурентоспроможності. Перевагою Інтернет-банкінгу є значна мінімізація витрат, адже собівартість надання банківських послуг через Інтернет значно нижче, ніж для традиційних механізмів фінансового обслуговування.
Впровадження Інтернет-банкінгу підвищує попит на банківські послуги збоку малого та середнього бізнесу, адже обслуговування рахунків за допомогою Інтернет-мережі значно економить час та кошти.
Інтернет-банкінг один з основних факторів формування конкурентоспроможності банків України, це вимагає пильної уваги щодо врахування якості та рівня розвитку цього виду обслуговування банківськими менеджерами. В умовах глобалізації система веб-банкінгу набуває провідного значення, це відповідно спричинить і розвиток ринку фінансових послуг.
Суб’єкти ринку фінансових послуг значну частину операцій можуть виконувати через систему Інтернет-банкінгу, що розширює цей ринок, збільшує обсяги та швидкість обороту. Послуги Інтернет-банкінгу включають в себе, як продукти для корпоративних клієнтів, так і різні фінансові послуги для фізичних осіб, тобто через Інтернет можна отримати повний набір банківських послуг, за винятком видачі готівки.
Отже, Інтернет-банкінг як напрям розвитку ринку фінансових послуг в Україні має широкий сегмент щодо удосконалення, розробки та збільшення популярності серед споживачів. Важливо застосовувати іноземний досвід у впроваджені цієї послуги з врахуванням національних традицій та потреб клієнтів банку.
Література:
1. Інтернет-банкінг як один із напрямів розвитку банківських послуг: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://oldconf.neasmo.org.ua/node/2772
2. Офіційний сайт «ПриватБанк»: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://privatbank.ua
3. Переможці в номінації «Інтернет-банкінг»: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://banksrating.com.ua/top-50-2017/pobediteli-v-nominatsii-internet-banking-2/
4. Юденков, Н. Інтернет-технології в банківському бізнесі: перспективи і ризики [Текст] : учбово-практичний посібник / Н. Юденков, И. Сандалов, С.Л. Ермаков. – М.: КНОРУС. – 2010. – 320 c.

Посилання: Дубик О.І. ІНТЕРНЕТ – БАНКІНГ НА ВІТЧИЗНЯНОМУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^