Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2017 » Блаженко І.І. ФАКТОРИНГ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ЙОГО ОПЕРАЦІЙ
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1119
  • Автор: bumer
  • Дата: 30-10-2017, 23:59
 (голосов: 1)
30-10-2017, 23:59

Блаженко І.І. ФАКТОРИНГ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ЙОГО ОПЕРАЦІЙ

Категорія: Фінансовий ринок 2017

Блаженко І.І., 2017
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ-42с

Факторинг та особливості здійснення його операцій

Факторинг - це комісійно-посередницька діяльність, пов’язана з поступкою фактору (банку або небанківській установі, яка здійснює факторингові операції) клієнтом-постачальником неоплачених платежів вимог (рахунків-фактур) за поставлені товари, виконані роботи, послуги і, відповідно, одержання платежу за ними, тобто з інкасуванням дебіторської заборгованості клієнта (одержанням коштів за платіжними документами). Фактор стає власником неоплачених платіжних вимог і бере на себе ризик їх несплати [2].
Таке явище як факторинг, не знайоме для малих і середніх підприємств, але це дало б змогу врятувати бізнес від краху у випадку несприятливих обставин. Малий бізнес не має достатаніх джерел фінансування, тому він зацікавлений в додаткових вливаннях грошових коштів. З цим справляється усічений факторинг - кредитування під заставу дебіторської заборгованості. У той же час середній бізнес зацікавлений у збільшенні обсягу продажів, тому тут доцільно застосовувати комерційний факторинг. Факторинг дозволяє за короткий час значно збільшити обсяг продажів, а також з його допомогою компанія розвивається ефективніше, ніж при кредитуванні. Міжнародний факторинг - це комплекс факторингових послуг, що надаються банками або факторинговими компаніями своїм клієнтам, що здійснюють зовнішньоторговельні розрахунки та передбачає, що покупець і продавець, що здійснюють розрахунки між собою з відстрочкою платежу, є резидентами різних країн[1]. Міжнародний факторинг передбачає функціонування як по однофакторній, так і по двофакторній моделі. Однофакторна модель включає в себе трьох учасників: продавець або постачальник (експортер) і фінансує його банк або факторингова компанія – (експорт-фактор) знаходяться в одній державі. Покупець (імпортер) є резидентом іншої держави. У такій схемі міжнародного факторингу Експорт-фактор бере на себе функції міжнародних розрахунків за зовнішньоторговельним контрактом, а також усі ризики неплатежу або прострочення платежу з боку покупця-імпортера.
За двофакторної моделі міжнародного факторингу присутній четвертий учасник - Імпорт-фактор - банк або факторингова компанія, яка є резидентом тієї ж держави, що і покупець-імпортер. При цьому Імпорт-фактор бере на себе ризики, пов'язані з неплатежами. Експорт-фактор здійснює розрахунки за зовнішньоторговельним контрактом, фінансує продавця в обсязі, встановленого Імпорт-фактором ліміту фінансування.
Слід зазначити, що для зниження ризиків, пов'язаних з діяльністю в галузі міжнародного факторингу, а також з метою покращення обслуговування клієнтів у цій сфері, банки або факторингові компанії, які виступають в ролі Експорт-факторів або Імпорт-факторів повинні бути учасниками однієї з Міжнародних факторингових асоціацій : International Factors Group (IFG) або Factors Chain International (FCI). Членство в Міжнародних факторингових асоціаціях, в першу чергу, підвищує престиж банків або факторингових компаній. Крім того, Міжнародні факторингові асоціації надають своїм учасникам доступ до своєї великої бази даних, що включає найактуальніші відомості про постачальників і покупців, а також статистичні та аналітичні дані по ринку факторингу, також дозволяють використовувати розроблені ними передові технології для розвитку бізнесу в області факторингу, переймати досвід іноземних колег, отримувати допомогу по стягненню заборгованості.


Список використаних джерел:

1. Ринок факторингових послуг: проблеми розвитку і перспективи / Матеріали Українського агентства фінансового розвитку // Фінансовий ринок України. – 2010. – №9(83). – С. 20-23.
2. Пальчук О.І. Факторинг як фінансова послуга. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/7839/2/28.pdf
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^