Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Касімова Ю.П. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2017, 17:58

Касімова Ю.П. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017

Категорія: Прогноз libor

Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017

Лондонська міжбанківська ставка пропозиції (англ. London Interbank Offered Rate, LIBOR) — середньозважена відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному, на різний час у різній валюті на лондонському міжбанківському ринку (від доби до року). Ставки LIBOR розраховуються в десяти різних валютах для п'ятнадцяти термінів погашення. В розрахунку кожної із 150 ставок бере участь від 8 до 16 банків, обраних регуляторами British Bankers' Association (BBA) і Foreign Exchange and Money Markets Committee (FX&MMC). Критерії відбору — масштаб бізнесу і репутація банку, а також досвід роботи банку з конкретною валютою.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of Tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Всього беруть участь шістнадцять банків.
Будь-яка зі ставок LIBOR є бенчмарком — еталонною ставкою. По суті, вона показує актуальний ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Прийнято вважати, що динаміка тримісячної ставки LIBOR (в британських фунтах) відображає очікування ринку відносно того, як зміниться базова ставка Банку Англії через три місяці.
Значимість ставки LIBOR в тому, що вона використовується давно і визнана в якості серйозного міжнародного показника. Серед позитивних її властивостей не можна не відзначити її масштабність: вона пропонує фіксинг по найбільшому набору валют і термінів. Її розрахунок абсолютно відкритий і досить зрозумілий. Що до банків, що входять у базу розрахунку, вони формують ринок і мають дуже високий кредитний рейтинг.
Важливим при прогнозуванні ставки є аналіз її динаміки. Отже, зніни ставки LIBOR 3M ми можемо побачити на наступному графіку:
Касімова Ю.П. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017

Даний графік відображає тенденцію до збільшення. За поточний 2017 рік ставка LIBOR 3M збільшилась з 0,999% до 1,385%, тобто на 0,386 процентних пункти. Крім того, ми можемо побачити як саме відбувалися зміни ставки на наступній таблиці:
Касімова Ю.П. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017

Як ми бачимо, мінімальне значення ставки за поточний 2017 рік знаходилось на рівні 0,999% ( січень 2017, початкова ставка 2017 року ), а максимальне значення за цей рік становило 1,392%, яке було зафіксовано на початку листопада.
Проаналізувавши динаміку ставки LIBOR за доларом , можна зазначити наступне : станом на 01.12.2017 року базова середньозважена відсоткова ставка на короткострокові міжбанківські кредити терміном на 3 місяці (LIBOR 3M) буде коливатися в межах від 1,372 – до 1,485 .
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^