Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Лужна Х.М. Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго» станом на 1 грудня 2017 року
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 553
  • Автор: Christina_79
  • Дата: 31-10-2017, 22:58
 (голосов: 0)
31-10-2017, 22:58

Лужна Х.М. Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго» станом на 1 грудня 2017 року

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго»

ПАТ «Донбасенерго» є найменшою тепловою енергогенеруючою компанією в Україні.
Напрямками діяльності компанії є:
• виробництво, передача та постачання електричної енергії;
• постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом;
• експлуатація електроенергетичних об’єктів, споруд, устаткування та іншого обладнання.

До складу компанії входять дві теплових електростанції: Слов'янська ТЕС та Старобешівська ТЕС, остання на сьогодні знаходиться на непідконтрольній Уряду України території. Сумарна встановлена потужність компанії складає 2 890 МВт.
Номінал акцій становить на 10 грн. і їх кількість – 23 644 301. Всі вони є простими. Капіталізація на актуальний момент 31.10.17 – 420,4 млн. гривень, а вартість однієї акції на момент закриття торгів 31.10.17 – 17,78 грн.

На курс акцій впливають такі чинники:
1. Фінансовий стан компанії та розмір дивідендів.
2. Динаміка ставки позичкового процента.
3. Загальний обсяг видобутку й переробки вугілля в Україні та забезпеченість ним компаній. Обсяги виробництва електроенергії.
4. Загальна соціальна та політико-економічна нестабільність.
5. Стан основних засобів компанії.
6. Приватизація та дії чиновників, які навмисно занижують цінові параметри акцій підприємств, що приватизуються.
7. Зміна попиту і пропозиції на акцію
8. Спекуляції на ринку.
9. Валютний курс.
10. Рівень інфляції.

На динаміку курсу акцій визначальний вплив робить розмір дивідендів, які виплачуються за акціями. Збільшення капіталу і оборотів компанії, її прибутку, а відповідно і дивідендів за акціями, сприяє підвищенню цін за ними. Тому для підтримування курсу своїх акцій кожне акціонерне товариство прагне не допустити зниження дивідендів навіть тоді, коли протягом певного часу воно не мало прибутків, або навіть мало збитки.
За результатами діяльності у 3-му кварталі 2017р. спостерігається зменшення збитків компанії до 4184 тис. грн. ( збиток за 2 квартал 2017р. становив 325413 тис. грн.), обсяги власного капіталу зменшилися з 633071 до 627752 тис. грн.. Також, аналіз фінансової звітності показав, що акції ПАТ «Донбасенерго» все ще не є прибутковими – на кінець 3-го кварталу збиток на одну просту акцію становив 0,17710 тис. грн., проте варто зазначити, що збитковість акцій зменшується, адже на кінець 2-го кварталу 2017р. збиток на одну просту акцію складав 13,77443 тис. грн. Аналіз даних фінансової звітності свідчить про те, що акції ПАТ «Донбасенерго» не є вигідними для акціонерів, і тому будуть користуватися низьким попитом серед гравців ринку.
На курс акцій значний вплив робить також динаміка ставки позичкового процента. Коли ця ставка підвищується, то гроші дорожчають і, звичайно, вони менше вкладаються в акції, отже попит на акції падає і знижується їх курс. При зниженні ставки процента курс акцій підвищується. Як відомо ставка позичкового процента залежить від облікової ставки, яка 27 жовтня 2017р. піднялася на 1 % і склала 13,5%. Отже, можна зробити припущення, що підвищення ставки позичкового процента призведе до зниження попиту на акції, що в свою чергу спричинить зниження цін на акції ПАТ «Донбасенерго».
Важливим чинником є забезпеченість компаній необхідним обсягом вугілля. На сьогодні в Україні відчувається дефіцит вугілля. І без того складна ситуація, погіршилася через воєнні дії на Сході країни – Україна втратила контроль над антрацитовими шахтами Донбасу. Експерти стверджують про можливість зростання цін на вугілля, що в свою чергу призведе до зменшення обсягів виробництва електроенергії, а отже і до зниження попиту на акції енергетичних компаній та їхніх цін.
Не можна забувати і про значний знос основних засобів,про значні збитки,які відбуваються кожного року протягом тривалого часу в цій компанії і про величезну кількість скандалів,пов’язаних із держзакупівлями за завищеними цінами. Складна політична ситуація в країні і особливо в цьому регіоні, де знаходяться основні потужності компанії теж значним чином впливає на якість і ефективність розвитку та діяльності.21 березня 2017року компанія ПАТ «Донбасенерго» заявила про те, що втратила контроль над Старобешівської ТЕС та іншими активами, розташованими на території Донецької і Луганської областей, які тимчасово не контролює Україна. Через таку складну політичну ситуацію акції ПАТ «Донбасенерго» користуються низьким попитом серед гравців фінансового ринку.
Важливим чинником, який впливає на курс акцій є дії чиновників, які навмисно занижують цінові параметри акцій підприємств, що приватизуються. 16 серпня 2017р. були заплановані торги з продажу блокпакета ПАТ «Донбасенерго», але не відбулися через відсутність покупців. Запланований на 23 серпня повторний аукціон з продажу Фондом державного майна 25% акцій ПАТ «Донбасенерго», також зірвався через відсутність заявок. Незважаючи на занижену оцінку акцій ПАТ «Донбасенерго» (через місце розташування бізнесу та інші чинники), попит на відповідні активи відсутній.
На грудень 2017 року Фонд державного майна запланував третю спробу продажу на фондовій біржі майна 25% акцій ПАТ «Донбасенерго» . Так як перші дві спроби було зірвано через відсутність заявок, то можна зробити припущення, що ціни на акції компанії будуть занижені.

Зважаючи на вище перераховані фактори, я можу зробити висновок, що ціна акції ПАТ «Донбасенерго» станом на 01.12.2017 буде перебувати в діапазоні 15,50 – 18,50 грн. за 1 акцію.  
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^