Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2017 » Глухан М. РИНОК ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ ТА ЇХНЄ МІСЦЕ В СТРУКТУРІ ФІНАНСОВОГО РИНКУ
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2017, 23:49

Глухан М. РИНОК ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ ТА ЇХНЄ МІСЦЕ В СТРУКТУРІ ФІНАНСОВОГО РИНКУ

Категорія: Фінансовий ринок 2017

Глухан Марта, ЕКФ - 44с, ЛНУ ім. Івана Франка

РИНОК ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ ТА ЇХНЄ МІСЦЕ В СТРУКТУРІ ФІНАНСОВОГО РИНКУ

Ринок фінансових послуг відіграє значну роль в русі грошового капіталу, тим самим забезпечує економічне зростання країни. Однак найважливіші аспекти формування та розвитку ринку фінансових послуг як цілісної системи не отримали належного висвітлення в науковій літературі і сам ринок розглядається фрагментарно з точки зору банківського, страхового та інвестиційного сегментів.
У той же час висока динамічність процесів, що протікають на ринку фінансових послуг, обумовлює необхідність комплексного розгляду його аналізу з використанням системного підходу.
На думку, А. М. Ковальової, фінансова послуга - це соціально-економічна категорія, пов'язана з трансформацією грошових коштів в грошовий капітал юридичних і фізичних осіб на банківському, страховому та інвестиційному ринках, а також інші послуги фінансового характеру. Об'єкт фінансових послуг - це те, з приводу чого виникає послуга як відношення (цінний папір, страховий поліс, безготівкові розрахунки, банківські кредити і т. д.). Суб'єкти фінансових послуг - це учасники фінансового ринку, з одного боку замовники (споживачі фінансових послуг), а з іншого боку фінансові організації (юридичні та фізичні особи), що надають фінансові послуги.
Логічно припустити, що купівля - продаж фінансових послуг повинна здійснюватися на ринку фінансових послуг. Однак необхідно визначити, що в історії економічної теорії саме поняття «ринок фінансових послуг», як таке, не виділялося, а входило в поняття фінансового ринку.
Для визначення ринку фінансових послуг, необхідно спочатку дати визначення та уточнення меж фінансового ринку. У навчальному посібнику «Фінанси» під ред. А. М. Ковальової, фінансовий ринок розглядається як ринок, де звертаються капітали [1].
Дещо інший підхід запропонований в роботі А. Д. Шеремета та Р. С. Сайфуллина, які розглядають фінансовий ринок, як ринок фінансових активів, при цьому елементами фінансового ринку є: золото і дорогоцінні метали, національна валюта, іноземна валюта, позичковий капітал (кредити), цінні папери. Складовими частинами фінансового ринку автори вважають: валютний ринок, ринок національних коштів і фондовий ринок [2].
Таким чином, фінансовий ринок призначений для здійснення операцій між покупцями і продавцями фінансових ресурсів і являє собою сукупність ринків: фондового, кредитного, валютного та ринку дорогоцінних металів.
Сутність же ринку фінансових послуг полягає в тому, що він відображає конкретні форми організації руху фінансових ресурсів за допомогою фінансово-кредитного механізму (в частині його інститутів) між суб'єктами господарювання і не має речової форми, оскільки його субстанцією на ринку фінансових послуг є право-майнові відносини [3].
У нашому розумінні ринок фінансових послуг - це сукупність відносин продавця-покупця, що здійснюються через фінансову послугу як сферу господарської діяльності, де фінансові послуги спочатку виробляються для обміну, а згодом вже для купівлі-продажу.
У свою чергу на підтвердження всього вищесказаного В. М. Желтоносов, М. К. Спружевнікова, визначили фінансовий ринок як ринок, де об'єктом купівлі-продажу виступають різноманітні фінансові інструменти і фінансові послуги [3].
Отже, можливо зробити висновок, що в повсякденній господарській практиці важливим є не сам по собі фінансовий ринок, а конкретні форми прояву фінансових відносин через надання фінансових послуг за допомогою фінансових інструментів (цінних паперів, ф'ючерсів, опціонів і т. д.), різноманітні види яких встановлюються державою.
Завдяки наданню різноманітних фінансових послуг стає можливим використання фінансового ринку в якості економічного важеля, активного інструменту управління економікою.

Список літератури:

1. Фінанси. Навчальний посібник. Під ред. А. М. Ковальової. М .: «Фінанси і статистика », 2013 .230 с.
2. Шеремет А. Д., Сайфуллин Р. С. Фінанси підприємства. навчальний допомога. М .: Инфра - М, 2015.
3. Желтоносов В. М., Спружевнікова М. К. Банківська діяльність та ринок фінансових послуг в регіоні // Фінанси і кредит. 2011. №13. С.2 - 9.

Посилання: РИНОК ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ ТА ЇХНЄ МІСЦЕ В СТРУКТУРІ ФІНАНСОВОГО РИНКУ

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^