Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Бурдяк А.О. Розвиток ринку акцій в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
14-06-2011, 14:26

Бурдяк А.О. Розвиток ринку акцій в Україні

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Бурдяк А.О., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфС-51с

Розвиток ринку акцій в Україні

Ринок акцій є складовим елементом ринку цінних паперів, який,
у свою чергу, утворює одну з найважливіших підсистем фінансового ринку. Ринок акцій, таким чином, є системою економічних відносин, пов'язаних з отриманням, використанням і відчуженням прав пайової участі у капіталі підприємства. Стійкий, що стабільно функціонує, ринок акцій є одним із чинників, що визначає інвестиційний клімат у країні, сприяє залученню й перерозподілу інвестиційного капіталу у більш перспективні сфери економіки [2].
Ринок акцій в Україні розпочав своє становлення у 1991 році з
прийняттям Закону України “Про цінні папери і фондову біржу”. Тоді Україна на законодавчому рівні отримала інструменти, професійних учасників ринку акцій, які взяли активну участь у створенні цього ринку. Процес виникнення, становлення та розвитку вітчизняного ринку акцій пов’язують з масовою приватизацію великих та середніх державних підприємств у 1991 році, внаслідок чого акціонерна форма ведення бізнесу є домінуючою на Україні, а акціонерні товариства являють собою найбільш досконалий механізм організації діяльності на основі об’єднання майна фізичних осіб, підприємств та інших суб’єктів господарювання.
На сьогодні в Україні налічується близько 40 тис. акціонерних товариств, понад 17 млн. її громадян є акціонерами. Станом на 31.12.2010 р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було зареєстровано випусків акцій на суму 393,15 млрд. грн. Найбільшим обсягом випуску акцій відзначились такі підприємства, як ПАТ НАК “Нафтогаз Україна”, ВАТ “Державний ощадний банк України”, ПАТ “Родовід банк”, ПАТ “Сведбанк”[1].
Аналізуючи український ринок акцій, слід зазначити, що він тільки починає свій шлях. Він стикається з безліччю проблем, проте має і певні перспективи, оскільки вважається одним з найдинамічніших у світі, вирісши за останнє десятиліття майже на 900%.
Аби підвищити ефективність функціонування вітчизняного ринку акцій, необхідні наступні умови:
• функціонування високопрофесійних фінансових інституцій, які пропонують широкий спектр фін послуг та формують ефективний ринковий механізм для операцій з ц.п.;
• стабільність національної валюти;
• доступність та якість інформації шодо цінних паперів;
• захист прав інвесторів;
• наявність обмежень на торгівлю іноземними акціями;
• податкові стимули;
• вдосконалення законодавчої та нормативної бази д-сті ринку акцій;
• підвищення рівня компетентності фахівців на ринку акцій.
Список використаних джерел:
1. Cайт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку // http://www.ssmsc.gov.ua.
2. Терещенко Г.М. Проблеми становлення та напрями удосконалення функціонування ринку цінних паперів в Україні / Г.М. Терещенко // Фінанси України. – 2007. – № 6. – С. 97-104.

Посилання: ринок акцій

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
^