Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Богдан В.І. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.17
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 225
  • Автор: Victoria Bohdan
  • Дата: 2-11-2017, 12:28
 (голосов: 0)
2-11-2017, 12:28

Богдан В.І. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.17

Категорія: Прогноз libor

Богдан В.І.
ЕКфМ-51

Розмір LIBOR визначається щодня Британською асоціацією банкірів (BBA). Її розмір служить барометром стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших усереднених ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок кількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of Tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Всього беруть участь шістнадцять банків.
Банки-орієнтири вибираються на підставі сформованої репутації, рівня кредитного рейтингу і активності на валютному ринку. Діяльність банків, що входять в список для розрахунку LIBOR, підлягає постійному моніторингу. Для цього BBA як мінімум раз на рік переглядає їх список і публікує результати перевірок. Банки, що входять до бази розрахунку ставки, щодня надають свої котирування уповноваженому Асоціацією агентству Телерейт між 11.00 і 11.30 ранку за лондонським часом. Близько 12.00 публікується фіксинг LIBOR. Котирування банків упорядковуються, чотири верхні і чотири нижні значення відкидаються, а що залишилися значення усереднюються. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується по семи найважливіших валют: долара США, євро, англійського фунта, японської ієни, швейцарського франка, канадського долара і австралійського долара. Таким чином, ставка визначається щодня по кожній валюті, і вона має цілу мережу розгалужень. Тобто, вона може бути одноденна, дводенна, триденна, тижнева, місячна, піврічна і річна, включаючи інші проміжні терміни. Лише п'ятнадцять термінів визначення. Наприклад, річна ставка LIBOR - ставка відсотка, за якою один банк дає кредит іншому банку терміном на рік. Одноденна ставка - ставка, за якою банк може отримати кредит на один день, тижнева - кредит на тиждень, і інші відповідно.
Ставки LIBOR для абсолютно однакових кредитів, але видаються в різних валютах іноді дуже істотно відрізняються один від одного. Якщо розглядати іпотечне кредитування, то відсоток по іпотеці найчастіше прив'язаний до доларової ставки. Отже, ключовий індикатор для ставки - рівень облікової ставки Федеральної Резервної Системи США. Виходить нехитра залежність - якщо зростає облікова ставка, зростає і доларова ставка LIBOR, якщо облікова ставка падає - падає і ставка LIBOR. Але ось на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується Федеральної Резервної Системою приблизно раз в 5 тижнів.
Богдан В.І. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.17
Богдан В.І. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.17
Підсумовуючи результати проведеного технічного аналізу випливає те, що через наочну демонстрацію графіків та таблиць спостерігаємо тенденцію зростання показника тримісячної ставки LIBOR за курсом USD. Аналізуючи з таблиць показники ставки на початок місяця 2016 та 2017 років та, враховуючи середній ріст показників на 0,502 %, прогнозую значення ставки на початок грудня 2017 року в межах 1,381 % - 1,426 %.

Посилання: LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2018 (41)
Октябрь 2018 (178)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
Апрель 2018 (16)
Февраль 2018 (3)
^