Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Грабельський Б.Б. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 188
  • Автор: mycrazalert
  • Дата: 7-11-2017, 15:56
 (голосов: 0)
7-11-2017, 15:56

Грабельський Б.Б. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017

Категорія: Прогноз libor

Грабельський Б.Б., 2017
ЛНУ ім. І. Франка, ЕКдМ-51с

LIBOR (London Interbank Offered Rate) – процентна ставка, яка пропонується за міжбанківськими короткостроковими депозитами в Лондоні, вважається однією з головних показників фінансового ринку. Загальна вартість інструментів, які обслуговує LIBOR перевищує 360 трильйонів доларів. Ставка визначається на основі середньої вартості відповідних трансакцій між банками та різниться за валютами й періодами. Найбільш важливою ставкою LIBOR вважають USD LIBOR періодом у три місяці.
Розмір LIBOR визначається щодня Британською асоціацією банкірів (BBA). Її розмір служить барометром стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших усереднених ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
Банки використовують цей індекс як базовий при розрахунку кредитної ставки і зазвичай додають до нього 5-6%. Плаваюча ставка досі є новинкою для українського ринку і більшою мірою цікава професіоналам, які добре орієнтуються в макроекономічних показниках і поведінці фінансових ринків. Взявши короткостроковий кредит, прив'язаний до LIBOR, перед зниженням цього індексу можна істотно заощадити, так як щомісячний платіж буде постійно перераховуватися виходячи зі значення LIBOR за минулий квартал фіскального року. Процентна ставка - це плата за користування грошовими коштами. Для нашого ринку звичніше платити фіксований % річних у валюті, ніж туманне LIBOR+%. Заздалегідь передбачити динаміку ставки LIBOR, яка залежить і від загальноекономічної ситуації на світовому ринку, складно. Протягом свого існування вона змінюється досить істотно.
При низьких ставках LIBOR + %, привабливіше, ніж фіксований. Але якщо говорити, наприклад, про довгостроковий кредит, то довгострокове перебування ставок LIBOR на одному низькому рівні залишається малоймовірним.
Проаналізувавши динаміку ставки LIBOR за доларом, можна дійти висновку, що її тренд є негативним, але спостерігаються періодичні зростання.
Станом на 31 квітня 2017 року ставка LIBOR становила 1,38% і збільшувалась в середньому на 0,01 раз в кілька днів.
З проведеного аналізу, можна зробити висновок , що ставка LIBOR станом на 1 грудня буде коливатись в межах 1,401% – 1,431% .

Посилання: Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2018 (16)
Ноябрь 2018 (49)
Октябрь 2018 (175)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
Апрель 2018 (16)
^