Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Бучма І.І. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
9-11-2017, 22:31

Бучма І.І. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2017

Категорія: Прогноз libor

Бучма І.І.
ЕКдМ-51

LIBOR (London Interbank Offer Rate) - ставка, за якою лондонські банки дають кредит один одному для підтримки своєї поточної ліквідності. LIBOR - один з індикаторів міжбанківського ринку в Великобританії.
Ставка визначається на основі середньої вартості відповідних трансакцій між банками та різниться за валютами й періодами. Найбільш важливою ставкою LIBOR вважають USD LIBOR періодом у три місяці.
Основним чинником, який впливає на рівень ставки LIBOR є облікова ставка ФРС, між цими показниками існує пряма залежність.
LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. Розшифровується LIBOR як London Interbank Offer Rate, і рохраховується як середня процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку.
З 2015 року ставка була відносно стабільною . Проте, наприкінці 2015 року, вона стрімко зростає, що обумовлено підвищенням облікової ставки ФРС. А починаючи з липня 2016 року, спостерігається стрімке зростання ставки, що не пов'язано із змінами в грошово-кредитній політиці ФРС, що дуже занепокоїло інвесторів. І станом на 30 березня 2017 року 3-х місячна ставка LIBOR в USD складає 1,148%.
Однак, економісти не вважають, що нинішнє стрімке зростання ставки є сигналом фінансового лиха. Вони пов'язують таку тенденцію щодо зміни LIBOR із запровадженням реформ на грошовому ринку в США, яке відбулось 14 жовтня 2016 року. Проте, хитка політична ситуація в світі, а саме Brexit, а також нещодавня заява Голови ФРС США про ймовірне підвищення облікової ставки, без сумніву, можуть бути рушійною силою зростання LIBOR.
Мінімальне значення ставки за поточний 2017 рік знаходилось на рівні 0,999% ( січень 2017, початкова ставка 2017 року ), а максимальне значення за цей рік становило 1,392%, яке було зафіксовано на початку листопада.
Можна зробити висновок , що ставка LIBOR станом на 1 грудня буде коливатись в межах 1,401% – 1,485%.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^