Стратегічні орієнтири » Криптовалюти 2017 » Сеник О.І. Криптовалюта як альтернативна форма грошей
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
25-11-2017, 21:13

Сеник О.І. Криптовалюта як альтернативна форма грошей

Категорія: Криптовалюти 2017

Сеник О.І., 2017
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМН-51с

Криптовалюта як альтернативна форма грошей

Незважаючи на постійне зростання інтересу до криптовалют, ця тема в Україні ще досі глибоко недосліджена. Серед зарубіжних науковців варто виділити Д. Аллер, П. Брелофф , Х. Кальстрьом, Д. Матолчі, Н. Рубіні, А. Херн.
Криптовалюта - один із видів цифрової валюти із застосуванням криптографічних методів захисту.
Історія криптовалют починається після виникнення платіжної системи Bitcoin у 2009 році. Основними криптографічними методами захисту є Proof-of-work та Proof-of-stake, чи їх комбінації. Емісія та облік криптовалют засновані на асиметричному шифруванні, тобто використанні використовують одного ключа для зашифровування даних, а другого для розшифровування. Функціонування системи відбувається децентралізовано в розподіленій комп'ютерній мережі, тобто всі комп'ютери рівноправні, й кожен із них виступає як в якості сервера, так і в якості клієнта.
Кількість криптвалют на сьогодні перевищує 1300. До найбільших за капіталізацією відносять: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Dash, Litecoin, Monero [3].
На думку Х.Кальстрьом до загальних рис усіх криптовалют належать:
- контроль за грошовою масою здійснюється за допомогою відкритого алгоритму та не залежить від монетарної політики центрального банку;
- перевірка усіх угод має децентралізований та публічний характер;
- електронні гаманці безпосередньо не пов’язані з ідентифікаційною інформацією про їх власників [4].
Криптовалюти мають основні функції і властивості звичайних грошей різних країн:
- Засіб обміну;
- Засіб заощадження;
- Розрахункова одиниця.
До переваг криптовалют можна віднести:
- Відкритий код криптовалюти
- Анонімність
- Використання пірингової мережі
- Відсутність посередників
- Відсутність інфляції
- неможливість конфіскації коштів
Серед основних перешкод розвитку криптовалют варто виділити:
- Недовіру із боку людей
- Використання криптовалют для фінансових махінацій, ухилення від сплати податків
- Слабка інфраструктура
- Невизначеність щодо правового статусу криптовалют
Механізми закріплення поняття та обігу криптовалюти у законодавство сильно відрізняється у різних країнах. В таких державах, як Сингапур, Німеччина, США, Великобританія, Японія, Франція дозволено обіг й признано біткойн як повноцінну валюту, а також роз’яснені поняття та судова практика. Європейський суд визначив, що біткойн необхідно вважати валютою і як засіб платежу.
У Китаї, Російській Федерації, Індонезії біткойни не мають правового статусу, й заборонено їх використання в якості грошей й грошового еквівалента. Варто зазначити, що фізично заборонити інтернет-операції з біткойнами практично неможливо, оскільки в такому разі потрібен доступ до кожного комп’ютерного пристрою,що заборонено законодавством більшості країн, оскільки є втручанням в особисте життя. Обмеження можуть вноситися тільки в процес обміну віртуальних валют на реальні гроші.
Правовий статус криптовалют в Україні є неврегульованим. Згідно роз’яснення Національного банку України від 10.11.14 р криптовалюта є грошовим сурогатом, а використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняються.
Все більше зростає застосування криптовалют у світовій економіці: збільшується кількість біткойн-терміналів, значна частина онлайн магазинів, закладів харчування, юридичних, страхових компаній приймають криптовалюти в якості оплати.
Криптовалюта Ripple використовують для міжнародних розрахунків такі банки, як: Bank of America, Merrill Lynch, Santander, UniCredit, Standard Chartered, Westpac Banking Corporation, Royal Bank of Canada [2].
Отож, криптовалюти на сьогодні викликають все більшу популярність на світових фінансових ринках. Криптовалюти навряд чи зможуть стати рівноправним конкурентом фіатних грошей, однак розвиток криптовалют призведе до створення нового покоління інноваційних фінансових послуг.
Література:
1) Роз’яснення щодо правомірності використання в Україні "віртуальної валюти/криптовалюти" Bitcoin – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=11879608
2) Аnnouncing Ripple’s Global Payments Steering Group – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ripple.com/insights/announcing-ripples-global-payments-steering-group/
3) CryptoCurrency Market Capitalizations. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://coinmarketcap.com
4) Karlstrøm H. Do libertarians dream of electric coins? / H.Karlstrøm // The material embeddedness of Bitcoin / Distinktion: Scandinavian Journal of Social Theory. – 2014. – № 15 (1). – Рp. 23–26

Посилання: криптовалюта

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^