Стратегічні орієнтири » Криптовалюти 2017 » Васько Ю.В. Криптовалюта як інвестиційний інструмент: переваги і недоліки
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1267
  • Автор: Yulia
  • Дата: 28-11-2017, 10:42
 (голосов: 0)
28-11-2017, 10:42

Васько Ю.В. Криптовалюта як інвестиційний інструмент: переваги і недоліки

Категорія: Криптовалюти 2017

Васько Ю. В.

ЛНУ ім. Івана Франка

Екф-41с

На хвилі глобального інтересу до біткоїна та інших криптовалют питання, що це таке і як їх використовувати, набувають все більшої актуальності. На цю тему є багато економічних статей, блогів, технічних та маркетингових матеріалів. За одним з поширених визначень, криптовалюта - електронна грошова одиниця, яка не прив'язана до банку або держави[1]. Система розвивається незалежно, тому емісія монет відбувається без внутрішнього або зовнішнього контролю. У більшості криптовалют (Bitcoin і Litecoin) емісія обмежена, проте є варіанти з необмеженим Майнінг.
Зростання капіталізації основних криптовалют цього року, безумовно, привертає інвесторів, що бажають примножити свої кошти, вкладаючи їх у біткойн або найбільш перспективні альткойни. Хтось вважає за краще вкладати у біткойн, як найбільш капіталізовану і стійку криптовалюту, що виросла за останній рік на 300%, хтось вважає більш прибутковими інвестиції в інші монети, найбільш перспективні і все ще доволі надійні, наприклад інвестиції в Етереум або Dash, що продемонстрували за останній рік 8- і 12-кратне зростання відповідно. А частина інвесторів йде комбінованим шляхом і включає в інвестиційний пакет і біткойн, і альтернативні валюти[2].
Для приватного інвестора можна виділити кілька можливих інструментів інвестування на крипторинку:
1. Інвестування фіатних (фідуціарних) грошей в криптовалюту.
2. Інвестування в стартапи.
3. Трейдинг на криптобіржі.
4. Криптовалютні інвестиційні фонди
В основі приватного інвестування на крипторинку лежить біткоін. Друга за популярністю криптовалюта – Етеріум (інакше – ефіріум; сленг – «ефір»), добовий оборот торгів по яких становить рівень біткоіна [3].
Розглянемо більш уважно, які можливості, перспективи і ризики пов'язані з інвестиціями у криптовалюти. Розпочнемо з плюсів і мінусів інвестування в біткойн, тим більше що ці плюси і мінуси значною мірою характерні для інвестування в інші криптовалюти; потім звернемо увагу на особливості вкладення ваших коштів в альткойни.
Переваги, на які у біткойн-інвестора є підстави розраховувати:
1) Біткойн демонструє стабільне, в річних масштабах, зростання ціни, і є підстави вважати, що цей тренд збережеться;
2) Довіра спільноти до біткойна більша, ніж до будь-якої іншої криптовалюти, що до певної міри гарантує біткойну захист не тільки від краху, а й від тривалого і сильного зниження ціни. Те, що біткойн володіє найбільшою з усіх криптовалют капіталізацією і найбільшим числом користувачів, додатково зміцнює його позиції;
3) Успішне вирішення проблеми масштабування біткойна, якщо його вдасться домогтися, також відкриє ціні «цифрового золота» шлях вгору;
4) Біткойн володіє набагато більшою ліквідністю в порівнянні з будь-якою іншою крипто валютою. Для пересічного користувача це означає, що у нього завжди буде великий вибір можливостей купити або продати біткойни, аж до можливості купити біткойн в біткойн-терміналі. Технічне і програмне забезпечення для здійснення операцій з біткойном також досить поширене; наприклад, виробники Trezor, KeepKey і Ledger пропонують для зберігання біткойна хороший асортимент апаратних гаманців.
6) Біткойн поки що вільний від того тиску і надлишкового контролю, які все більше отруюють життя власникам фіатних грошей. Держави прагнуть якомога більше обмежити готівковий грошовий обіг, а зберігання грошей в банку означає надмірну "прозорість" ваших фінансів для контролюючих органів, високі комісії на більшість банківських операцій і, в ряді випадків, навіть негативний відсоток на депозит і обмеження можливості перевести в готівку. У той же час, зберігання біткойна абсолютно безкоштовне, а операції з ним не обмежені державними і банківськими бюрократичними установами, словом, біткойн абсолютно децентралізований і та анонімний.
Інвестування в крипто валюту пов’язане з наступними ризиками:
1) Проблема масштабування біткойн-мережі поки що не вирішена. Тим часом, пропускна здатність мережі давно викликає тривогу, а зростання комісій робить невигідними дрібні транзакції (наприклад, пов'язані з роздрібною торгівлею, чи отриманого в біткойн -кранах), та і транзакції з пристойною комісією все частіше "застряють" в мережі. Жоден з варіантів вирішення проблеми (ні софт форк Segregated Witness, ні хард форк Bitcoin Unlimited) не можна назвати ідеальним виходом з ситуації, і вирішальної підтримки спільноти і майнерів жоден з них ще не досяг. Якщо оновлення протоколу так і не відбудеться, це буде означати збільшення проблем завантаженості мережі і ослаблення позицій біткойна як платіжного інструменту. Біткойн, як інвестиційний актив, не повинен безпосередньо постраждати від поганої пропускної здатності мережі, проте ослаблення інтересу з боку тих, хто бачить в біткойні, перш за все, платіжну систему, може негативно позначитися на ціні. До того ж, якщо інвестор раптом захоче продати біткойн, які зберігалися не на біржі, якій він надає перевагу, а на локальному або веб-гаманці, проблеми з переказом монет на біржу або в обмінник, де проводиться обмін біткойна, можуть завдати чимало занепокоєння.
2) Проблема надмірного державного регулювання, а в деяких країнах, і явної заборонної політики, для біткойна сьогодні цілком актуальна. Зайвий контроль, в даному випадку, є зворотною стороною його легалізації.
3) Різке зростання курсу біткойна останнім часом (від $1000 до $1300 за січень-квітень 2017 року і від $1300) породжує побоювання в тому, що курс може "обвалитися" і навіть повернутися на колишні позиції; втім, у біткойна були і є серйозні передумови для зростання, тому зовсім необов'язково розглядати це зростання як "бульбашку". Що ж стосується високої волатильності біткойна, вона більше ускладнює використання біткойна для короткострокових операцій, таких, як купівля біткойна біржі для обміну на товар, який можна оплатити біткойном за курсом, а не для інвестування на тривалий термін. До того ж є підстави вважати, що волатильність буде знижуватися в майбутньому, якщо біткойн увійде в більш стабільну фазу свого розвитку[2].
Незважаючи на недоліки , не варто заперечувати, що мати справу з криптовалютою вигідно. Це хороший інструмент для інвестицій як в тривалій, так і в короткостроковій перспективі. Цей актив дозволяє збільшити капітал на 50% або 100% на добу. Проте нові криптовалюти продукуються пачками, але це не означає, що всім з них судилося досягти рівня біткоіна. З криптовалютою необхідна диверсифікація. Адже багато криптомонет занепадають, не отримавши належної уваги або фінансування з боку своїх творців. Тому інвестору необхідно вибрати відразу кілька їх різновидів, як відомі (вони дадуть прибуток у короткостроковій перспективі), так і менш популярні, прибуток від яких можна й почекати[4].
Список використаних джерел:
1. Економічна правда. – [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.epravda.com.ua/publications/2017/11/13/631129/
2. Переваги і недоліки інвестування в криптовалюту//Goin news. – [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://coinews.io/ua/category/3-bitkoin/article/480-perevagi-%D1%96-nedol%D1%96ki-%D1%96nvestuvannya-u-kriptovaljuti
3. «Піднятися На Біткоінах». У Чому Суть Криптовалютних Інвестицій?. – [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://busines.in.ua/pidnyatysya-na-bitkoinah-u-chomu-sut-kryptovalyutnyh-investytsij
4. Криптовалюта: мыльный пузырь или реальный инвестиционный инструмент?. – [Електронний ресурс] – Режим доступу:https://profit-hunters.biz/kriptovalyuta-mylnyj-puzyr-ili-realnyj-investicionnyj-instrument/: https://profit-hunters.biz/kriptovalyuta-mylnyj-puzyr-ili-realnyj-investicionnyj-instrument/

Посилання: Криптовалюта

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^