Стратегічні орієнтири » Криптовалюти 2017 » Васько Ю.В. Криптовалюта як інвестиційний інструмент: переваги і недоліки
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 41
  • Автор: Yulia
  • Дата: 28-11-2017, 10:42
 (голосов: 0)
28-11-2017, 10:42

Васько Ю.В. Криптовалюта як інвестиційний інструмент: переваги і недоліки

Категорія: Криптовалюти 2017

Васько Ю. В.

ЛНУ ім. Івана Франка

Екф-41с

На хвилі глобального інтересу до біткоїна та інших криптовалют питання, що це таке і як їх використовувати, набувають все більшої актуальності. На цю тему є багато економічних статей, блогів, технічних та маркетингових матеріалів. За одним з поширених визначень, криптовалюта - електронна грошова одиниця, яка не прив'язана до банку або держави[1]. Система розвивається незалежно, тому емісія монет відбувається без внутрішнього або зовнішнього контролю. У більшості криптовалют (Bitcoin і Litecoin) емісія обмежена, проте є варіанти з необмеженим Майнінг.
Зростання капіталізації основних криптовалют цього року, безумовно, привертає інвесторів, що бажають примножити свої кошти, вкладаючи їх у біткойн або найбільш перспективні альткойни. Хтось вважає за краще вкладати у біткойн, як найбільш капіталізовану і стійку криптовалюту, що виросла за останній рік на 300%, хтось вважає більш прибутковими інвестиції в інші монети, найбільш перспективні і все ще доволі надійні, наприклад інвестиції в Етереум або Dash, що продемонстрували за останній рік 8- і 12-кратне зростання відповідно. А частина інвесторів йде комбінованим шляхом і включає в інвестиційний пакет і біткойн, і альтернативні валюти[2].
Для приватного інвестора можна виділити кілька можливих інструментів інвестування на крипторинку:
1. Інвестування фіатних (фідуціарних) грошей в криптовалюту.
2. Інвестування в стартапи.
3. Трейдинг на криптобіржі.
4. Криптовалютні інвестиційні фонди
В основі приватного інвестування на крипторинку лежить біткоін. Друга за популярністю криптовалюта – Етеріум (інакше – ефіріум; сленг – «ефір»), добовий оборот торгів по яких становить рівень біткоіна [3].
Розглянемо більш уважно, які можливості, перспективи і ризики пов'язані з інвестиціями у криптовалюти. Розпочнемо з плюсів і мінусів інвестування в біткойн, тим більше що ці плюси і мінуси значною мірою характерні для інвестування в інші криптовалюти; потім звернемо увагу на особливості вкладення ваших коштів в альткойни.
Переваги, на які у біткойн-інвестора є підстави розраховувати:
1) Біткойн демонструє стабільне, в річних масштабах, зростання ціни, і є підстави вважати, що цей тренд збережеться;
2) Довіра спільноти до біткойна більша, ніж до будь-якої іншої криптовалюти, що до певної міри гарантує біткойну захист не тільки від краху, а й від тривалого і сильного зниження ціни. Те, що біткойн володіє найбільшою з усіх криптовалют капіталізацією і найбільшим числом користувачів, додатково зміцнює його позиції;
3) Успішне вирішення проблеми масштабування біткойна, якщо його вдасться домогтися, також відкриє ціні «цифрового золота» шлях вгору;
4) Біткойн володіє набагато більшою ліквідністю в порівнянні з будь-якою іншою крипто валютою. Для пересічного користувача це означає, що у нього завжди буде великий вибір можливостей купити або продати біткойни, аж до можливості купити біткойн в біткойн-терміналі. Технічне і програмне забезпечення для здійснення операцій з біткойном також досить поширене; наприклад, виробники Trezor, KeepKey і Ledger пропонують для зберігання біткойна хороший асортимент апаратних гаманців.
6) Біткойн поки що вільний від того тиску і надлишкового контролю, які все більше отруюють життя власникам фіатних грошей. Держави прагнуть якомога більше обмежити готівковий грошовий обіг, а зберігання грошей в банку означає надмірну "прозорість" ваших фінансів для контролюючих органів, високі комісії на більшість банківських операцій і, в ряді випадків, навіть негативний відсоток на депозит і обмеження можливості перевести в готівку. У той же час, зберігання біткойна абсолютно безкоштовне, а операції з ним не обмежені державними і банківськими бюрократичними установами, словом, біткойн абсолютно децентралізований і та анонімний.
Інвестування в крипто валюту пов’язане з наступними ризиками:
1) Проблема масштабування біткойн-мережі поки що не вирішена. Тим часом, пропускна здатність мережі давно викликає тривогу, а зростання комісій робить невигідними дрібні транзакції (наприклад, пов'язані з роздрібною торгівлею, чи отриманого в біткойн -кранах), та і транзакції з пристойною комісією все частіше "застряють" в мережі. Жоден з варіантів вирішення проблеми (ні софт форк Segregated Witness, ні хард форк Bitcoin Unlimited) не можна назвати ідеальним виходом з ситуації, і вирішальної підтримки спільноти і майнерів жоден з них ще не досяг. Якщо оновлення протоколу так і не відбудеться, це буде означати збільшення проблем завантаженості мережі і ослаблення позицій біткойна як платіжного інструменту. Біткойн, як інвестиційний актив, не повинен безпосередньо постраждати від поганої пропускної здатності мережі, проте ослаблення інтересу з боку тих, хто бачить в біткойні, перш за все, платіжну систему, може негативно позначитися на ціні. До того ж, якщо інвестор раптом захоче продати біткойн, які зберігалися не на біржі, якій він надає перевагу, а на локальному або веб-гаманці, проблеми з переказом монет на біржу або в обмінник, де проводиться обмін біткойна, можуть завдати чимало занепокоєння.
2) Проблема надмірного державного регулювання, а в деяких країнах, і явної заборонної політики, для біткойна сьогодні цілком актуальна. Зайвий контроль, в даному випадку, є зворотною стороною його легалізації.
3) Різке зростання курсу біткойна останнім часом (від $1000 до $1300 за січень-квітень 2017 року і від $1300) породжує побоювання в тому, що курс може "обвалитися" і навіть повернутися на колишні позиції; втім, у біткойна були і є серйозні передумови для зростання, тому зовсім необов'язково розглядати це зростання як "бульбашку". Що ж стосується високої волатильності біткойна, вона більше ускладнює використання біткойна для короткострокових операцій, таких, як купівля біткойна біржі для обміну на товар, який можна оплатити біткойном за курсом, а не для інвестування на тривалий термін. До того ж є підстави вважати, що волатильність буде знижуватися в майбутньому, якщо біткойн увійде в більш стабільну фазу свого розвитку[2].
Незважаючи на недоліки , не варто заперечувати, що мати справу з криптовалютою вигідно. Це хороший інструмент для інвестицій як в тривалій, так і в короткостроковій перспективі. Цей актив дозволяє збільшити капітал на 50% або 100% на добу. Проте нові криптовалюти продукуються пачками, але це не означає, що всім з них судилося досягти рівня біткоіна. З криптовалютою необхідна диверсифікація. Адже багато криптомонет занепадають, не отримавши належної уваги або фінансування з боку своїх творців. Тому інвестору необхідно вибрати відразу кілька їх різновидів, як відомі (вони дадуть прибуток у короткостроковій перспективі), так і менш популярні, прибуток від яких можна й почекати[4].
Список використаних джерел:
1. Економічна правда. – [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.epravda.com.ua/publications/2017/11/13/631129/
2. Переваги і недоліки інвестування в криптовалюту//Goin news. – [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://coinews.io/ua/category/3-bitkoin/article/480-perevagi-%D1%96-nedol%D1%96ki-%D1%96nvestuvannya-u-kriptovaljuti
3. «Піднятися На Біткоінах». У Чому Суть Криптовалютних Інвестицій?. – [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://busines.in.ua/pidnyatysya-na-bitkoinah-u-chomu-sut-kryptovalyutnyh-investytsij
4. Криптовалюта: мыльный пузырь или реальный инвестиционный инструмент?. – [Електронний ресурс] – Режим доступу:https://profit-hunters.biz/kriptovalyuta-mylnyj-puzyr-ili-realnyj-investicionnyj-instrument/: https://profit-hunters.biz/kriptovalyuta-mylnyj-puzyr-ili-realnyj-investicionnyj-instrument/

Посилання: Криптовалюта

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^