Стратегічні орієнтири » Криптовалюти 2017 » Ляшенко Є.О. Різновиди криптовалют, причини їх популяризациї у світі
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
29-11-2017, 12:43

Ляшенко Є.О. Різновиди криптовалют, причини їх популяризациї у світі

Категорія: Криптовалюти 2017

Різновиди криптовалют, причини їх популяризациї у світі

Ляшенко Євгенія Олександрівна
студентка
кафедра фінансів, грошового обігу і кредиту
Львівський національний університет ім. Івана Франка
м. Львів, Україна
Науковий керівник – док. економ. наук, проф. Підхомний О. М.

Кількість різновидів криптовалют регулярно зростає і в даний момент часу налічує більше 280 різновидів. Основною причиною цієї динаміки стала популярність Bitcoin, його вартість. Багато підтримують криптовалюти, на їх створення розробники направляють величезні суми коштів. Кожна криптовалюта відрізняється від інших «сестер» своїми перевагами, ступенем складності «майнінгу», ціною і сервісами. В даний час криптовалюти ототожнюють з лотерейним квитком. Тобто велика ймовірність удачі, вклавши певну суму, примножити її в рази.
Кожен із творців криптовалюти сподівається на те, що саме його валюта стане популярною і принесе дохід. За рахунок чого творці подібних валют отримують прибуток, справа в тому, що в разі затребуваності якоїсь криптовалюти її творець отримує можливість першим скористатися нею (помайнити), а лише потім це право може отримати громадськість. Слід розуміти, що не кожну криптовалюту можна помайнити перед її запуском[1].
Найвідоміші криптовалюти на данний час:
— BTC Bitcoin
— LTC Litecoin
— NMC Namecoin
— PPC PPcoin
Криптовалюта - це вид цифрової валюти, захищеної від підробки, яку можна зберігати в електронних гаманцях, а також переводити з одного гаманця в інший. На перший погляд криптовалюты виглядають як звичайні електронні платіжні системи, на справді ж вони мають ряд фундаментальних відмінностей, головною з яких є їх пірингова архітектура (P2P), тобто уся система, що забезпечує здійснення транзакцій і зберігає інформацію про них, грунтована на децентралізованій комп'ютерній мережі і абсолютному рівноправ'ї учасника. Вона не має єдиного центру, а база даних продубльована у усіх користувачів, що використовують криптовалюту. Таким чином, безліч комп'ютерів з крипто-гаманцями по всьому світу утворюють велетенську автоматичну працюючу цілодобово електронну систему. Іншою відмінністю є особливі принципи і методи шифрування, використовувані при емісії і обліку криптовалюти[2].
Функціонування криптовалюты визначається тільки правильністю алгоритму, закладеного в програму, і немає ніяких організацій або осіб, що відповідають за це. Якщо користувач помилився і неправильно вказав адресата, то відкликати засоби назад неможливо. Якщо користувач стер свій крипто-гаманець, не зробивши ніяких резервних копій, то гроші йому вже ніяк не повернути. Є тільки чіткий алгоритм, працюючий надійно, і помилок користувачеві він не пробачає[3].
Які переваги є у криптовалют?
По-перше, децентралізація. Це означає, що в мережі немає єдиного керівного центру, який би зберігав інформацію про баланс на гаманцях і список транзакцій. Ця інформація зберігається на комп'ютерах звичайних власників криптовалют. Після установки програма-гаманець викачує у інших користувачів системи повну базу даних про усі здійснені коли-небудь транзакції, тобто інформація не може бути загублена або спотворена.
По-друге, анонімність. Анонімність здійснення транзакції досягається за рахунок того, що в гаманцях немає звичних нам логінів і паролів, а також не вимагається вказувати будь-якого роду особисті дані посилача і одержувача засобів. Гаманець складається з публічного ідентифікатора, умовно його можна назвати логіном, балансу і приватного ключа. Для здійснення транзакції необхідно знати тільки публічний ідентифікатор одержувача. Процес створення гаманця - це генерація випадкового приватного ключа, за яку відповідає криптографічна функція, яка називається хешуванням. Коли користувач втрачає доступ до свого гаманця, засоби, що містяться в нім, випадають із звернення. Втрачені криптовалюти все одно залишаються в глобальній історії, також, як і усі інші, проте, назавжди залишаться без руху, тому що немає способу підібрати приватний ключ.
По-третє, відсутність єдиного випускаючого центру. Відомо, що, випуск доларів США може бути обмежений тільки законодавством, при цьому вони нічим не забезпечені, оскільки золотий стандарт був скасований в 1933 році, і можна припустити, що зараз їх цінність тримається, головним чином, на авторитеті США на світовому ринку. Загальна кількість Bitkoin, які коли-небудь поступлять в оборот, дорівнює 21 000 000 штук. При цьому не варто турбуватися про те, що їх не вистачить на усіх : кожен Bitkoin може бути поділений на 100 000 000 долею, одна така доля називається 1 Сатоши, в честь творця[4].
Якщо ще на початку 2017 року про криптовалюти чули тільки люди, які цікавляться фінансовими ринками, то сьогодні про них знає кожен. Принаймні, якщо йдеться про Bitkoin.
5 альтернатив Bitkoin.
1. Ефір (Ethereum) Ефір на даний момент є головним конкурентом биткоина. Він майже в три рази поступається биткоину по капіталізації - проте саме ця криптовалюта продемонструвала найбурхливіше зростання в 2017 році. Якщо Bitkoin з початку року подорожчав приблизно на 150%, то ефір на піку був дорожчий, ніж 1 січня, на фантастичні 2300%. Хоча зараз він і подешевшав з 217 доларів до 143 доларів, проте в порівнянні з котируваннями в 8,25 доларів на початку 2017 року зростання як і раніше виглядає дивно. Ефір з'явився тільки в 2014 році (биткоин - в 2009-му), але встиг заслужити довіру інвесторів. В першу чергу цю криптовалюту розвивають корпорації, які навіть створили групу Enterprise Ethereum Alliance. У неї входять фінансові і технологічні компанії і фонди, які об'єдналися заради розвитку блокчейн-технологій. Зокрема, в ефір інвестують такі авторитетні компанії, як JPMorgan, Microsoft і Intel. З такою підтримкою майбутнє ефіру виглядають досить багатообіцяючими.
2. Рипл (Ripple) Блокчейн-стартап Ripple був заснований в 2015 році. Компанія встигла випустити криптовалюту на мільярди доларів. На хвилі популярності криптовалют рипл, як і інші криптовалюты, активно росте. З початку року він подорожчав більш ніж в 10 разів. Проте навіть на тлі непередбачуваності усіх криптовалют рипл виділяється своїй волатильністью. Щоб стабілізувати валюту, керівники компанії вирішили до кінця поточного року заморозити 55 млрд риплов на криптографічний захищеному рахунку. Потім вони планують кожен місяць впроваджувати в оборот 1 млрд монет на протязі не менше ніж 4,5 роки. Очікується, що таким чином вдасться уникнути різких коливань курсу. Ще місяць тому рипл торгувався біля відмітки 0,03 долара. Але потім він продемонстрував швидке зростання і зараз торгується на відмітці 0,33 долара.
3. Нем (NEM) Криптовалюта NEM виникла в 2015 році. На відміну від більшості інших криптовалют, вона спочатку була розроблена на власному відкритому коді. Ця криптовалюта представила биткоин-суспільству ряд нововведень, включаючи унікальний алгоритм POI, який допомагає краще визначити користувача, що здійснює генерацію наступного блоку. NEM вважається головною альтернативою Bitkoin на японському ринку. Далі компанія планує виходити на ринки інших азіатських країн, у тому числі Південної Кореї. Свій перший пік ринкова капіталізація NEM пережила в липні 2016 року. Відтоді криптовалюта характеризується великий волатильностью, що не заважає їй постійно знаходитися в топ-10 криптовалют з найбільшою капіталізацією. На даний момент вона і зовсім займає 4 місце.
4. Лайткоин (Litecoin) Лайткойн був створений Чарльзом Ли в якості альтернативи Bitkoin. При цьому основою для його створення був програмний код Bitkoin. Криптовалюта уперше з'явилася восени 2011 року. Лайткоин можна використати для обміну на Bitkoin або традиційні гроші в обмінниках, а також для онлайн-оплати товарів і послуг у продавців, які працюють з криптовалютами. Чарльз Ли впевнений, що лайткоин зможе здивувати фінансовий світ. На даний момент лайткоин стабільно входить в топ-5 криптовалют за показником ринкової капіталізації. Він є досить популярним на азіатських біржах, а в 2016 році його додали на біржу GDAX і в гаманець Jaxx.
5. Даш (Dash) Ця криптовалюта була створена під назвою XCoin на початку 2014 року. Незабаром її назву змінили на Darkcoin, а навесні 2015 року вона стала називатися Dash. Dash вважають однією з найпрогресивніших криптовалют. Експерти говорять, що якби вона з'явилася в одно час з Bitkoin, але цілком би могла залишити його позаду. У березні, коли Bitkoin ще не спровокував тотальну істерію, Dash демонструвала найбільш динамічне зростання серед основних криптовалют. Крім того, у той час істотно збільшилися об'єми транзакцій в Dash, що багато аналітиків пояснювали підвищенням комісій в мережі биткоин. Відмітно, що зараз котирування Dash в порівнянні з березнем майже не змінилися[5].


Література:
1. Види криптовалют [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ideamaniya.ru/705-vidy-kriptovalyut-krome-bitcoin.html
2. Криптовалюти [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://groshi-v-kredit.org.ua/ kryptovalyuta-scho-tse-take-i-yaki-perspektyvy-jiji-poshyrennya-dumka-ekspertiv.html
3. Переваги і недоліки функціонування криптовалют [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://coinews.io/ua/category/3-b%D1%96tkojn/article/480-perevagi-%D1%96-nedol%D1%96ki-%D1%96nvestuvannya-u-kriptovaljuti
4. Можливості і перспективи розвитку криптовалют [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://www.eduherald.ua/article/view?id=13162
5. Бум криптовалют [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://hyser.com.ua/business _and_finance/bum-kriptovalyut-5-alternativ-bitkoinu-201088
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^