Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2017 » Богак Х. Електронні гроші в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 867
  • Автор: khrystunabohak
  • Дата: 5-12-2017, 10:59
 (голосов: 0)
5-12-2017, 10:59

Богак Х. Електронні гроші в Україні

Категорія: Фінансовий ринок 2017

Богак Христина
Екф - 44

Електронні гроші в Україні

На сьогоднішній день електронні гроші відіграють важливу роль у суспільстві.Електронні гроші – це такий вид платіжних засобів, обіг яких відбувається в електронному вигляді та гарантує повну анонімність. Усі платіжні системи засновані на використанні кредитних платіжних карток або ж так званого електронного гаманця.[1]
Незважаючи на появу систем електронних грошей в Україні, у вітчизняній науковій літературі поки що мало уваги приділяється теоретичним аспектам цієї проблеми. Окремі аспекти питання висвітлюються Міщенком В., Морозом А., Савлуком М. та іншими українськими вченими. У роботах зарубіжних науковців, зокрема Вудфорда М., Генкіна А., Гудхарда Ч., Кінга М., Кляйна С., Фрідмена Б., порушується низка питань, пов’язаних із роз- витком електронних грошей.[1]
Електронні гроші є найбільш простою і швидкою формою розрахунку, доступною практично в будь-якій країні світу. Електронні гроші – це грошові зобов’язання емітента в електронному вигляді, які знаходяться на електронному носії у розпорядженні користувача. Такі грошові зобов’язання відповідають трьом критеріям: ‒ фіксуються і зберігаються на електро- нному носії; ‒ випускаються емітентом у разі отримання від інших осіб грошових коштів в обсязі не меншому, ніж емітована грошова вартість; ‒ приймаються як засіб платежу іншими (крім емітента) організаціями [1].
Нині в Україні більша частина платежів за допомогою електронних грошей припадає на оплату мобільного зв’язку, Інтернет та інші повсякденні послуги, на яких користувач економить в останню чергу. Випуск електронних грошей в Україні мають право здійснювати лише банки. Нині 17 банків мають право здійснювати емісію електронних грошей, які функціонують у межах Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП), Visa International та «Глобал Мані». Також створено дві системи електронних грошей у банківських установах: «Максі» у ПАТ «Альфа-Банк» та «Мані Іксвай» (MoneXy) в ПАТ «ФІДОБАНК» [3].
Для зручності класифікацію систем електронних розрахунків, що працюють на українському ринку, доцільно поділити на дві підгрупи: – системи електронних розрахунків, що емітують електронні гроші тільки в національ- ній валюті (гривні) або «гривневі» системи (W1, MAXI, WebMoney, Global Money, НСМЕП, MoneXy, LiqPay); – системи, що зареєстровані в інших юрисдикціях, або «негривневі», проте надають послуги українським споживачам (QIWI, WebMoney Transfer, PayPal) [3, с. 64–70]. В Україні електронні гроші на смарткартках представлені, зокрема, неперсоніфі- кованими електронними гаманцями НСМЕП. Емісія електронних грошей, які зберігаються в пам’яті комп’ютерів, здійснюється за технологіями PayCash і WebMoney Transfer.
Технологія WebMoney Transfer створена для забезпечення користувачів універсальним засобом розрахунків за товари та послуги, які пропонуються в мережі Інтернет. На сьогодні це найбільш розвинена система електронних грошей, за допомогою якої користувачі Інтернет і власники мобільних телефонів можуть здійснювати захищені безвідзивні платежі та перекази в реальному часі в електронних грошах, номінованих у шести видах валюти, а також золоті. Технологія PayCash дає користувачам змогу здійснювати транзакції між собою, а також анонімно, швидко і надійно оплачувати різні послуги, а також купувати товари [1]. На сьогоднішній день в мережі Internet існує декілька десятків платіжних систем. Серед найбільш популярних систем виділяють: E-Gold, РауРаї, PayCash, WebMoney Transfer, CyberPlat, Privat24 та ін.
Електронні гроші є дуже зручним засобом для здійснення миттєвих платежів, у тому числі мікроплатежів, які можуть становити лише кілька гривень. Електронні гроші значно полегшують життя, оскільки з їх допомогою можна здійснювати миттєві перекази грошей на будь- який рахунок і легко простежити за своїм фінансовим станом і кількістю заощаджень, які залишилися на рахунку. У нашій країні електронні гроші займають особливе положення, оскільки на даний момент у нас дуже низький рівень персональ- них банківських послуг, і електронні гроші є єдиним поширеним способом безготівкових розрахунків для дуже великої кількості людей. Отже, впровадження електронних грошей потребує подальших наукових розробок. Для подальшого успішного розвитку електронних грошей в Україні важливим є застосування виваженої правової регламентації, спрямованої, з одного боку, на підтримку їхнього розвитку, а з іншого – на запобігання їх використанню з метою ухилення від опо- даткування та контролю


Список використаної літератури:

1. Сенищ П.М. Світовий досвід і перспективи розвитку електронних грошей в Україні / П.М. Сенищ [Елек- тронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.bank.gov.ua/doccatalog/document?id=70690.
2. . Електронні гроші збільшили свою популярність [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://vkurse.ua/ ua/business/elektronnye-dengi-vukraine.html.
3. Кравчук В. Електронні гроші в Україні. Аналітичний звіт / В. Кравчук. – K. : Альфа-ПІК, 2012. – С. 64–70

Посилання: Електронні гроші

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
Октябрь 2018 (175)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
Апрель 2018 (16)
^