Стратегічні орієнтири » Криптовалюти 2017 » Касімова Ю.П. Bitcoin в Україні : стан та перспективи розвитку
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
19-12-2017, 19:47

Касімова Ю.П. Bitcoin в Україні : стан та перспективи розвитку

Категорія: Криптовалюти 2017

Касімова Ю.П., 2017
ЛНУ ім. Івана Франка, ЕкдМ-51

Bitcoin в Україні : стан та перспективи розвитку


Bitcoin – найпопулярніший різновид криптовалюти, левова частка капіталізації ринку припадає саме на нього. Платіжна система й однойменна монета Bitcoin з'явились наприкінці 2000-х. Її появу спричинило бажання розробника – під псевдонімом Сатосі Накамото – створити систему повністю незворотних угод, в якій транзакції проходять без участі централізованого органу. Тобто не має зовнішнього адміністратора (банку, податкової суду і т.п.), який може скасувати, заблокувати, оскаржити або примусово здійснити транзакцію. Ще одна особливість – система не має єдиного емісійного центру.
Біткоін кваліфікують як віртуальну валюту, електронну послугу, електронну інформацію, нематеріальну цінність, приватні гроші, віртуальний товар тощо [4].
Національний банк України (НБУ) досі чітко не визначився, що ж робити з криптовалютами. Таку позицію фінансовий регулятор висловив не так давно.
Біткойн не прив’язаний до інших національних валют чи активів, а його цінність не підкріплена нічим, окрім довіри його власників. Курс біткойна встановлюється на віртуальних біржах, де його обмінюють на реальні гроші. До 2011 р. курс біткойна становив менше 1 долара. У листопаді – грудні 2013 р. біткойн коштував вже 1,2 тис. дол. США, проте через місяць його ціна впала у 5 разів . Останнім часом курс біткойна швидко зростає: 13.08.2017 р. – 4,0 тис. дол. США . Станом на 17.11.17 вартість криптовалюти досягла рекордного значення – 7, 9 тис. дол. США [3].
Динаміка курсу біткойна за останній рік відображена на Рис.1:

Касімова Ю.П. Bitcoin в Україні : стан та перспективи розвитку


У чому причина стрімкого зростання курсу криптовалют? Ціни на біткойн постійно зростають, тому що на них є попит, а кількість кожної криптовалюти обмежена. Зростання цін – цілком природний наслідок за таких обставин, що відповідає законам ринку. Тут маємо таку схему: аналітики прогнозують підвищення курсу через закінчення емісії – інвестори починають вкладати гроші – курс виростає ще більше через ажіотаж у рядах інвесторів. У результаті вартість криптомонет може злетіти різко і дуже помітно.
Крім того, важливим чинником впливу на вартість криптовалюти є технологічні особливості біткойна. Це означає, що зростання ціни обумовлене попитом, а попит – впровадженням нової технології, яка необхідна крипторинку. Це може бути більш повна анонімність, захист від хакерських атак або будь-яка інша технологія, яка робить валюту більш зручною і надійною з точки зору користувача [2].
Активний розвиток криптовалютних відносин потребує правового врегулювання. Відповідно до чинного законодавства, криптовалюта в якості взаєморозрахунків використовуватися не може, відповідно, біткоіни як платіжний засіб – неспроможні. Отже, фізичні чи юридичні особи, які використовують валюту біткоін, здійснюють операції та ведення бізнесу на власний страх та ризик без жодних гарантій зі сторони держави. НБУ застерігає від операцій з криптовалютами, в тому числі у біткоінах, поки не буде створена система правил, яка зможе запобігти зловживанням.
Законотворчим пріоритетом у найближчий час є внесення змін до Податкового кодексу з приводу оподаткування криптовалютних операцій. А також визначення основних термінів та регулювання криптовалютних відносин.
Отже, Україна, безумовно, не є визнаним лідером на міжнародному ринку криптовалют ані за обсягами «видобутку», ані за ступенем розвитку відповідної інфраструктури. Проте рямої законодавчої заборони на операції з використання криптовалюти в Україні не існує. Саме тому ані роз'яснення НБУ, ані інші підзаконні нормативно-правові акти не можуть замінити закон, який би прямо врегулював або заборонив обіг криптовалюти.
Список використаних джерел
1. Криптовалюта в Україні. Все, що треба знати [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://nv.ua/ukr/techno/it-industry/kriptovaljuta-bitcoin-v-ukrajini-vse-shcho-treba-znati-1918518.html
2. Як відрізнити криптовалюту від фінансової пірамиди [Електронний ре-сурс]. – Режим доступу : http://biz.nv.ua/ukr/experts/karpilovskiy_d/jak-vidrizniti-kriptovaljuta-vid-finansovoji-piramidi-2201880.html
3. Гладких Д. М. Проблеми та перспективи розвитку ринку криптовалют в Україні // Бізнес Інформ. – 2017. – №8. – C. 254–258.
4. Фабрика мільйонерів. Як Україна видобуває Bitcoin [Електронний ре-сурс]. – Режим доступу: https://glavcom.ua/economics/finances/fabrika-milyonerivbr-yak-ukrajina-vidobuvaje-bitcoin-432019.html
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
Октябрь 2018 (175)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
Апрель 2018 (16)
^