Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Дяків Ю.В. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.18
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
26-10-2018, 18:05

Дяків Ю.В. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.18

Категорія: Прогноз libor

Ставка LIBOR розраховується щодня Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. Абревіатура LIBOR розшифровується як London Interbank Offer Rate, і розраховується як середня процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку. За її допомогою визначають фактичний стан банківської системи. Зростання ставки показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Особливість LIBOR полягає в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Загалом беруть участь шістнадцять банків.
Банки-орієнтири вибираються на підставі репутації, рівня кредитного рейтингу та активності на валютному ринку. Діяльність банків, що входять в список для розрахунку LIBOR, підлягає постійному моніторингу. Для цього BBA як мінімум раз на рік переглядає їх список і публікує результати перевірок. Банки, що входять у базу розрахунку ставки, щодня надають свої котирування уповноваженому Асоціацією агентству Телерейт між 11.00 і 11.30 ранку за лондонським часом. Близько 12.00 публікується фіксинг LIBOR. Котирування банків впорядковуються, чотири верхні і чотири нижні значення відкидаються, а решті значення усереднюються. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується для семи найважливіших валют: долара США, євро, англійському фунту, японської ієни, швейцарському франку, канадського долара і австралійського долара. Таким чином, ставка визначається щодня по кожній валюті і вона має цілу мережу розгалужень. Тобто, вона може бути одноденна, дводенна, триденна, тижнева, місячна, піврічна і річна, включаючи інші проміжні терміни. Всього п'ятнадцять визначення термінів.
Ставки LIBOR для абсолютно однакових кредитів у різних валютах іноді дуже істотно відрізняються один від одного. Якщо розглядати іпотечне кредитування, то відсоток по іпотеці найчастіше прив'язаний до доларової ставки. Отже, ключовим індикатором для ставки - є рівень облікової ставки Федеральної Резервної Системи США. Виходить нехитра залежність - якщо зростає облікова ставка зростає і доларова ставка LIBOR, якщо облікова ставка падає - падає і ставка LIBOR. Але на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується Федеральною Резервною Системою приблизно раз в 5 тижнів.
Дяків Ю.В. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.18
Аналіз ставки LIBOR на початок кожного місяця в 2018 році показує, що в середньому дана ставка змінювалася на + 0,077911 пункти. При цьому мали місце місяці, коли ставка знижувалася. Згідно аналізу середнє значення позитивної зміни ставки становить +0,1099 пункти, а негативної -0,03428 пункти. Також враховуючи наявну інформацію про значення ставки LIBOR за 25 днів жовтня можна простежити зростання цієї ставки в середньому на 0,0062 пункти в день. При збереженні наявної тенденції до зростання на початок грудня місяця ставка LIBOR зросте на 0,1851 пункти. Окрім цього прогнозне значення ставки LIBOR на початок листопада 2018 року знаходитиметься в діапазоні 2,37 - 2,518%. Також можна зробити припущення, що значення ставки впродовж 5 останніх днів жовтня буде коливатися в діапазоні 2,448 - 2,531%. Відштовхуючись від цього показника прогнозне значення ставки LIBOR на 1 грудня 2018 року знаходитиметься в діапазоні 2,45 - 2,715%.

Посилання: LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2018 (40)
Октябрь 2018 (178)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
Апрель 2018 (16)
Февраль 2018 (3)
^