Стратегічні орієнтири » Електронні фінансові інструменти » Ксензук О.С. Інтернет-трейдинг в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2018, 01:31

Ксензук О.С. Інтернет-трейдинг в Україні

Категорія: Електронні фінансові інструменти

Інтернет-трейдинг в Україні

Iнтернет-трейдинг (англ. internet-trading) означає інтернет-торгівля або торгівля в інтернеті.
Загалом в інтернеті торгувати можна чим завгодно, та у цьому розрізі поняття 'інтернет-трейдинг' означає здійснення операцій купівлі-продажу цінних паперів на фондовій біржі за допомогою спеціальної сертифікованої програми, встановленої на персональному комп'ютері.
Інтернет-трейдинг в Україні з'явився завдяки фондовому майданчику ВАТ 'Українська біржа' 2 жовтня 2008 року при реєстрації як юридичної особи.[3] 16 грудня 2018 року НКЦПФР прийняла рішення про видачу ліцензії на право здійснення діяльності з організації торгiв цінними паперами.

Основна мета створення полягала у підвищенні конкурентоспроможності фінансового ринку України і створенні умов для залучення в економіку України іноземного та внутрішнього капіталу.

Основні переваги інтернет-трейдингу:
- Займатися Інтернет-трейдингом за наявності інтернет-зв’язку, можливо в будь-якому місці, маючи ноутбук або мобільний пристрій
- При досягненні трейдером певного професійного рівня може стати додатковим способом заробітку, або на його основі можна організувати власний бізнес.
- Інтернет-трейдинг суттєво спрощує процедуру здійснення угоди.
- Можлива торгівля на однакових умовах зі всіма учасниками ринку. Ніхто з трейдерів не має переваг у доступі до торговельної інформації або умов здійснення операцій.
- Зручність взаєморозрахунків. Крім процедури на стадії відкриття рахунку, де потрібні певні документи, надалі при виведенні прибутку ніякої документації не потрібно, лише комп’ютер (ноутбук) та Інтернет. [1]
- Можливість здійснювати контроль за своїми торговими позиціями і рухом грошових коштів у режимі реального часу.
- Можливість застосування різних торгових стратегій, використання систем автоматичної торгівлі та передачі грошових коштів керуючому рахунком у довірче управління.
- Можливість торгівлі на біржах, як для резидентів, так і для нерезидентів України. [2]

До недоліків інтернет-трейдингу можна віднести:
- Високі ризики втрати капіталу при торгівлі на форекс ринку або біржах.
- Серйозне заняття активним інтернет-трейдингом вимагає досить багато часу і передбачає регулярну присутність за комп’ютером.[1]
- Існує залежність від технічних факторів (наприклад, зникнення Інтернету). У таких випадках виходом є зв’язатися з брокером по телефону, що не завжди можливо, особливо при роботі з закордонним брокером
- Наявність помилкових стереотипів у громадян про недостатню безпеку торгівлі в інтернеті.

Інтернет-трейдинг уже надав поштовх для розвитку в Україні такого сектору бізнесу, як інформаційне та програмне забезпечення фондового ринку. На даний момент розвиваються інтернет-портали, які надають щоразу більше інформації про фондовий ринок.

Отже, інтернет-трейдинг охоплює велику кількість людей, які можуть та хочуть самостійно інвестувати.
Важливим кроком у розвитку онлайн торгівлі є спрямування зусиль на перейняття досвіду іноземних держав для забезпечення ефективного функціонування ринку цінних паперів України в електронному просторі.

Список використаних джерел:
1. Інтернет-трейдинг [Електронний ресурс]. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://korrespondent.net/business/press_release/988178-perspektivi-internet-trejdingu-v-ukrayini.
2. Семчук О.В. Розвиток Інтернет-трейдингу в Україні [Електронний ресурс]. - Режим доступу до ресурсу: www.securities.org.ua
3. "Українська біржа" [Електронний ресурс]. - Режим доступу до ресурсу: www.pfts.ua/

Посилання: Екф-45с, фінансовий ринок, ЛНУ ім.І.Франка, 2018

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^