Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Семенчук К.О. Прогноз курсу акцій ПАТ «Центренерго» станом на 01.12.2018
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2018, 10:48

Семенчук К.О. Прогноз курсу акцій ПАТ «Центренерго» станом на 01.12.2018

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Прогнозування цін фінансових інструментів є складним і водночас дуже важливим завданням. Від правильності прогнозу залежить величина прибутків або збитків інвестора. Учасники торгів на фондовому ринку часто є спекулятивними гравцями, які здійснюють свої вкладення з метою отримання максимального прибутку в майбутньому. Величина їхнього прибутку залежить від правильності передбаченої зміни курсу акцій.
Суть даного завдання в тому, щоб знаючи динаміку зміни курсу цінного паперу за певний проміжок часу та факторів, що впливають на таку зміну, спрогнозувати її значення на певний момент часу у майбутньому.
У цілому курс акцій акціонерних товариств залежить від багатьох факторів, зокрема від економічної і політичної стабільності, інфляційних процесів, ступеня ризику капіталовкладень, можливості вкладання коштів у нерухомість та інших. Тому математично точно формалізувати визначення курсу акцій неможливо.
На динаміку курсу акцій визначальний вплив робить розмір дивідендів, які виплачуються за акціями. Для підтримування курсу своїх акцій кожне акціонерне товариство прагне не допустити зниження дивідендів навіть тоді, коли протягом певного часу воно не мало прибутків, або навіть мало збитки.
На курс акцій значний вплив робить також динаміка ставки позичкового процента. Коли ця ставка підвищується, то гроші дорожчають і, звичайно, вони менше вкладаються в акції, отже попит на акції падає і знижується їх курс. При зниженні ставки процента курс акцій підвищується.
Курс акцiї тим вищий, чим бiльшим є дивiденд, виплачуваний по нiй, i чим нижчим є рiвень позичкового процента, оскiльки, купуючи акцiї, власник грошового капiталу завжди порiвнює виплачуваний по них дивiденд з тим доходом, який вiн мiг би одержати, поклавши свiй капiтал у банк, тобто з позичковим процентом.
За даними офіційного інтернет-представництва НБУ очікується, що банки продовжать збільшувати процентні ставки за депозитами в гривні через скорочення профіциту банківської ліквідності та у відповідь на попередні підвищення облікової ставки. Це стимулюватиме українців перерозподіляти кошти зі споживання на користь формування заощаджень.
Від бюджетної та монетарної політики держави залежить величина сукупних витрат в економіці, що призводить до змін у доходах компаній на ринку, а також впливає на динаміку процентних ставок. Очікуване зростання економіки (вимірюваний за темпами зростання ВВП) впливає на очікування в змінах цін, що призводить до переміщень в процентних ставках. Динаміка грошової маси впливає як на зміни в споживанні, так і на процентні ставки на ринку, що в кінцевому рахунку призводить до зміни цін на інвестиційні активи.
Інфляційне знецінення грошей призводить до зменшення попиту на цінні папери з фіксованим доходом, і водночас зростає попит на прості акції. Національний банк України поідвищив прогноз інфляції на 2018 рік з 8,9% до 10,1%. Про це в четвер, 25 жовтня, повідомила прес-служба НБУ. Також, за прогнозами НБУ курс гривні до кінця 2018 року зросте не нижче як до 28,5 гривень за долар. За даними Агенства Прогнозування Економіки курс на початок грудня становитиме 27,2 гривні за долар. Дослідивши прогнозну зміну цих показників можна судити про незначне підвищення курсу акцій ПАТ «Центренерго».
Ще одним важливим чинником, який, на мою думку, вплине на ціну акцій ПАТ «Центренерго» є запланована на початок грудня приватизація товариства. Фонд державного майна повідомив про конкурс з продажу більше як 78 % акцій товариства. Як на мене, це має призвести до підвищення курсу відповідних акцій.
На рисунку представлена динаміка зміни курсу акцій товариства на фондовій біржі ПФТС та індексу цієї біржі за останній місяць. Спостерігаємо зростання даних показників, а також можна побачити їх пряму залежність один від одного.
Семенчук К.О. Прогноз курсу акцій ПАТ «Центренерго» станом на 01.12.2018
Станом на 30.10.18 ціна акції ПАТ «Центренерго» становить 17,54 гривень. .
Ціна акції збільшилась протягом останнього місяця на 15,85% , а протягом останніх трьох місяців приблизно на 15%.
Семенчук К.О. Прогноз курсу акцій ПАТ «Центренерго» станом на 01.12.2018
Проаналізувавши динаміку зміни курсу акцій протягом останніх трьох місяців, а також інших суттєвих факторів можна дійти висновку, що акції цієї компанії продовжать збільшуватися.
На мою думку, станом на 01.12.18 ціна акцій ПАТ «Центренерго» перебуватиме в такому діапазоні 18.7 – 20.0 гривень за акцію.

Посилання: ЕКФ-42с, прогноз курсу акцій, фінансовий ринок, 2018

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
Сентябрь 2019 (1)
Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
^