Стратегічні орієнтири » Стратегічні сигнали » Газ: фізика, хімія, фінанси
Информація до матеріалу
 • Переглядів: 1771
 • Автор: Admin
 • Дата: 18-06-2011, 18:01
 (голосов: 0)
18-06-2011, 18:01

Газ: фізика, хімія, фінанси

Категорія: Стратегічні сигнали

Газ: фізика, хімія, фінанси

За словами прем’єр-міністра М. Азарова, кожна місцева рада, а їх у нас тисячі, кожна місцева адміністрація ухвалює свої рішення і встановлює для населення тарифи, які іноді відрізняються у два-три-чотири рази й більше.
Підвищення цін на газ для населення є однією з умов продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом, який влітку 2010 року ухвалив рішення виділити Україні кредит на суму 15,15 мільярдів доларів. Україна вже одержала два транші на загальну суму понад 3,4 мільярди доларів, проте міжнародні кредитори поставили перед країною низку умов, зокрема, скоротити бюджетний дефіцит, підвищити пенсійний вік і підняти ціни на газ для населення.
Як повідомляло ZN.UA, в рамках виконання програми співпраці з МВФ, Україна зобов'язалася у 2011 році підвищити тарифи на газ для населення на 30%, оскільки це є однією з необхідних умов для отримання Україною чергового траншу валютного кредиту.
Очікувалося, що третій транш на суму 1,5 мільярди доларів надійде до країни у червні, проте співпраця призупинилася через невиконання всіх умов фонду. Кабінет міністрів звернувся до Міжнародного валютного фонду з проханням відкласти розгляд питання про збільшення тарифів на газ для населення до 2013 року.
За даними РІА Новини, Уряд України не має наміру найближчим часом підвищувати тарифи на газ для населення, не дивлячись на зростання світових цін на вуглеводні й умову кредиту МВФ підняти газові ціни. Про це заявив український прем'єр М. Азаров на зустрічі з віце-президентом Всесвітнього банку Філіпом Ле Оуру. Прем'єр відзначив, що підвищення цін у світі, в першу чергу, на нафту і продовольство, звичайно, не обходить Україну та відображається на її економіці. Не дивлячись на світове зростання цін, ні про яке підвищення тарифів на газ поки не йдеться.

Індекс ціни натурального газу Нью-Йоркської товарної біржі – Генрі Хаб (долар США / мільйон Британських термальних одиниць):

Газ: фізика, хімія, фінанси


Парламент України 14 червня підтримав урядові поправки до держбюджету, якими його дефіцит скорочений на 3,5 мільярди гривень для компенсації такого ж збільшення дефіциту НАК "Нафтогаз України", пов'язаного з відмовою від раніше узгодженого з МВФ графіка підвищення тарифів на газ для населення.

ТОЧКИ ЗОРУ:

Відповідно до існуючих норм обліку, українці споживають у півтора рази більше газу, ніж насправді. Про це заявив заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев у коментарі кореспонденту ГолосUA. Коли були низькі тарифи на газ, на це мало хто звертав увагу. У вітчизняних споживачів немає можливості якимось чином перевірити якість газу, який подається через лічильники. Це відкриває дуже широкі можливості постачальників газу щодо маніпулювання якістю. У Європі ж обліковують калорійність, а не обсяг газу.

Недавно Азаров заявляв, що зараз у країни немає гострої необхідності в терміновому отриманні грошових коштів від МВФ, у свою чергу, віце-прем'єр Сергій Тігіпко висловив думку, що без траншів фонду країна може опинитися на межі дефолту.

Питання в тому, який курс вибере влада – прозахідний з подальшою інтеграцією у зону вільної торгівлі чи Митний союз із Росією. У першому випадку підприємства чекає модернізація, у другому населення – дешевий газ. Верховна Рада прийняла постанову про відносини України з Європейським Союзом. Нею євроінтеграція була визначена одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів України. У відповідь спочатку країни Митного союзу обмежили експорт деяких товарів, потім Росія заявила, що без вступу до Митного союзу уже в третьому та четвертому кварталах прогнозована ціна газу для України зросте до 350 і 400 доларів за тисячу кубометрів. При цьому нова хвиля подорожчання газу торкнеться як населення, так і промисловості.

За словами першого заступника голови Адміністрації Президента Ірини Акімової, МВФ не сприймає аргументи української сторони щодо можливості дотримання узгоджених показників дефіциту бюджету НАК "Нафтогаз України" без збільшення цін на газ для населення і тарифів на теплопостачання, враховуючи відсутність офіційного підтвердження можливої зміни ціни газу, що імпортується.

Незалежний експерт у галузі енергетики Володимир Саприкін (ексклюзивно для UBR.UA): Міжнародний валютний фонд не дасть Україні відтермінування на підвищення тарифів на газ для населення. Адже це одне з принципових питань для кредиторів. МВФ достатньо жорстко підходить до своїх вимог. Проте, співпрацю не припинено, і там терпляче чекають тих заходів, які нам були запропоновані. Навіть перед початком передвиборчої кампанії уряду доведеться піти на непопулярний крок і підняти українцям ціни на газ.

Голова «Газпрому» Олексій Міллер чекає, що вартість газу на світових ринках мінятиметься стрімко й не завжди передбачувано. За прогнозами «Газпрому», вже до кінця поточного року ціна газу досягне $500.

Директор Центру соціологічних досліджень «Український барометр» Віктор Небоженко: у «Газпрома» остання «золота осінь», а далі ціна на газ падатиме. Це пов'язано із кризою, переходом на нові енергозберігаючі технології, на нові види енергії. «Газпром» чудово розуміє, що необхідно вичавити з України все, що можна, і прямо зараз.

А яка Ваша авторитетна думка?
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
<
Глущенко О.О.

21 июня 2011 23:14

Информація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
В черговий раз гратулюю вельмишановного професора Підхомного за вдалий і своєчасний підбір питань для дискурсу! Цікава тема, оригінальний підбір фактажу і емоційних коментарів... Але ближче до суті... А суть у прив’язці ціни газу до британських термальних одиниць (BTU)... Хто-небудь хоч би один раз в житті запитував себе, а що то за звір такий оте BTU???
Оскільки ціна на газ прив’язана до ціни на нафту, то їх потрібно між собою якось співставити. Але тут виникає халепа: природний газ - це газ, а нафта - це рідина. Питання в тому, як їх порівняти?
Перше, що необхідно зробити, - перевести ціни на нафту і газ в однакові (співставні) одиниці виміру. От якраз для цієї алхімії у світовій практиці використовується BTU (British thermal units).
BTU - це кількість тепла, необхідна для того, щоб нагріти 1 фунт води на 1 градус по Фарингейту (1 BTU = 252 кал = 1,055 Дж). Далі слід врахувати, що 1 барель нафти = 5,825 млн BTU, а один кубометр газу = 36,6785 BTU.
Ось така природа цієї "вищої математики", саме так влаштована сучасна "хімія" формули визначення ціни на газ.
І не біда, що мало хто розуміє що таке оте BTU... Просто доморощені та іноземні "політики" і "економісти" бережуть психіку "маленького українця", з огляду на що відразу говорять йому про ціну за кубометр газу в американських фантиках.
То ж як все-таки визначається база ціни на газ? Чому вона (ціна) скаче як температура у важкохворого? Відповіді на ці запитання можна отримати перейшовши за ось цим посиланням: http://gaap.ru/articles/76910/
У мене після прочитаної статті про так звані BTU закралося одне простеньке запитання: "Якщо так витійкувато продають природний газ, то чому б подібним чином не продавати українську моркву, буряк, капусту, попередньо ввівши в обіг такий собі універсальний зрівнювач - "колгоспний вітамінний градус"???
<
tarasvaskiv

18 сентября 2011 13:48

Информація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
мдя.. дуже цікаво.. шахрайство і все.

Архів новин

Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
Сентябрь 2019 (1)
Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
^