Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Даниловська Н.А. Прогноз курсу акцій ПАТ "Донбасенерго" станом на 1.12.2018
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2018, 20:57

Даниловська Н.А. Прогноз курсу акцій ПАТ "Донбасенерго" станом на 1.12.2018

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Даниловська Надія, студентка групи ЕКф-41с

ПАТ «Донбасенерго» — енергетична компанія України, яка займається виробництвом електричної й теплової енергії, постачанням теплової енергії, ремонтом та налагодженням тепломеханічного та електричного обладнання, виготовленням запасних частин, проектувальними роботами. Входить до сфери управління НАК «Енергетична компанія України». Компанія має у своєму складі 2 теплові електростанції – Старобешівську ТЕС та Слов’янську ТЕС, компанії Донбасенергоспецремонт, Донбасенергоналадка, Теплоелектропроект, підприємство робітничого постачання «Енерготорг», автомобільного транспорту «Донбасенерго».
«Донбасенерго» експлуатує дві теплові електростанції – Старобешівську і Слов’янську, сумарна потужність яких становить 2550 МВт. Старобешівська ТЕС залишилася на тимчасово окупованій території, з березня 2017 року компанія втратила контроль над станцією. Контрольний пакет акцій компанії належить «Енергоінвест Холдингу».
У 2017 році «Донбасенерго» отримала 57,3 млн грн. прибутку, тоді як 2016 рік компанія завершила зі збитком у розмірі 45,2 млн грн. В січні-вересні 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року компанія збільшила чистий прибуток у 25,8 раза – до 539,9 млн грн. Це свідчить про те, що фінансовий стан «Донбасенерго» покращується і підвищується репутація компанії загалом. Як відомо, чим кращий фінансовий стан компанії, тим безпечніше інвестувати в її цінні папери.
Для визначення впливу прибутку на курс акцій я скористалася Квартальною інформацією емітента цінних паперів. У першому кварталі 2018 року компанія «Донбасенерго» отримала прибуток у розмірі 255, 3 млн грн., у другому кварталі – 198 млн грн., у третьому кварталі – 539, 9 млн. грн. Як бачимо прибуток за останній квартал суттєво зріс, отже, курс акцій надалі зростатиме. Це пов’язано з тим, що збільшення прибутку призводить до зростання дивідендів і, відповідно, попиту на цінні папери.
Енергетична галузь — один з пріоритетних напрямів інноваційного розвитку України. Основними напрямами розвитку в цій галузі є: енергоефективність та енергозбереження систем енергопостачання; виконання проектів з диверсифікації шляхів і джерел постачання енергоносіїв; впровадження нової структури споживання енергоресурсів на основі відновлюваних джерел енергії. Слов’янська ТЕС, яку експлуатує «Донбасенерго» є однією з найбільших теплових електростанцій в Україні. На сьогоднішній день ПАТ «Донбасенерго» проводить модернізацію енергетичної інфраструктури, має на меті збільшення виробництва електроенергії. До прикладу, компанія планує у найближчі роки реалізувати проекти реконструкції енергоблоків №6 і №7 Слов’янської ТЕС з метою забезпечення їх економічності і збільшення встановленої потужності. Також реконструкція дасть змогу зменшити викиди пилу задля покращення екологічної ситуації в регіоні. Також ПАТ «Донбасенерго» поступово відмовляється від російських енергоресурсів і розширює географію поставок джерел енергії. Перспективність енергетичної галузі і імідж самої компанії як такої, що інтегрує інноваційні рішення у традиційне виробництво буде мати вплив на зростання курсу акцій компанії у майбутньому.
В останні два роки в Україні спостерігається зростання економіки, хоч і незначне. Реальний валовий внутрішній продукт України у другому кварталі 2018 року зріс на 3,6% в порівнянні з другим кварталом 2017 року. Одним з факторів зростання стало зростання товарного експорту. Курс гривні залишається стабільним і згідно прогнозу Мінародного рейтингового агентства S&P на кінець 2018 року не перевищуватиме 29,5 гривень за доллар. Щодо інфляції то за даними служби державної статистики різкого падіння або зростання інфляції у найближчому періоді очікувати не варто. Отже, можна стверджувати що на тлі незначної стабілізації економіки компанія «Донбасенерго» має сприятливі умови для розвитку. У зв’язку з відсутністю зовнішніх загроз, а саме таких як значне погіршення економічного стану і негативні інфляційні процеси, курс цінних паперів у наближчий період часу не зазнає значних змін.
Отже, факторами, що впливають на курс акцій ПАТ «Донбасенерго» є:
1) Фінансове оздоровлення компанії і підвищення її репутації на ринку;
2) Поточний прибуток компанії, який визначає величину дивідендів;
3) Перспективність енергетичної галузі і імідж самої компанії як такої, що інтегрує інноваційні рішення у традиційне виробництво;
4) темпи економічного зростання , інфляція.
Я проаналізувала курс акцій «Донбасенерго» на фондовій біржі АТ "ФОНДОВА БІРЖА ПФТС" за серпень-жовтень 2018 року. У серпні біржовий курс в середньому становив 25,00 грн. за акцію, у вересні – 25,81 грн. за акцію, у жовтні – 27,06 грн. за акцію. Отже, за останні три місяці спостерігається зростання біржового курсу акцій ПАТ «Донбасенерго».
Враховуючи вище вказані фактори впливу і динаміку курсу акцій за останні три місяці, я вважаю, що ціна однієї акції ПАТ «Донбасенерго» станом на 1 грудня 2018 року коливатиметься в межах: 27,20– 28,90 грн. за акцію.

Посилання: Прогноз курсу акцій, Екф-41с

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^