Стратегічні орієнтири » Стратегічні сигнали » Фінансові термінатори 1. Торгові роботи на стежці війни.
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 4273
  • Автор: Admin
  • Дата: 26-07-2011, 11:25
 (голосов: 0)
26-07-2011, 11:25

Фінансові термінатори 1. Торгові роботи на стежці війни.

Категорія: Стратегічні сигнали

Фінансові термінатори 1. Торгові роботи на стежці війни.

Робот, або бот, а також інтернет-бот, www-бот тощо – спеціальна програма, що виконуэ автоматично певні дії через ті ж інтерфейси, що й звичайний користувач.
З приводу використання ботів для автоматизації операцій купівлі-продажу свого часу йшли бурхливі дебати. Компанія, що володіє інтернет-аукціоном eBay, намагалася в судовому порядку припинити діяльність третьої сторони по використанню ботів для пошуку потрібних угод і товарів. Проте це спрацювало проти eBay, привертаючи увагу більшого кола осіб, що користуються ботами. Інша компанія – оператор британської біржі ставок Betfair зіткнулася з настільки великим трафіком від ботів, що була вимушена розробити й запровадити так званий WebService API для отримання можливості контролювати подібний трафік.
Боти часто використовують для скуповування кращих місць на концертах, авіарейсах тощо, особливо в цілях подальшого перепродажу. Це дозволяє ботам у найкоротші терміни забронювати багато місць. Таким чином, звичайні люди мають менше шансів вигідно придбати квитки.
Перші торгові роботи з'явилися ще в 80-і рр. XX століття, але широко застосовуватись стали лише у 90-і. І якщо раніше на біржах було багато крику, торгові агенти бігали від телефону до табло, то в дев'яності завершилася автоматизація ринків. Після того, як біржі перейшли на електронну систему торгівлі, стала зрозуміла перспективність запровадження торгових автоматів.
Завдання роботів – купити чим дедевше і продати подорожче, конкуруючи з людьми-брокерами. Перевага роботів – швидкість реакції. Перевага людини – можливість аналізувати ту або іншу форс-мажорну ситуацію.
У конкурентній боротьбі з людьми і між собою торгові роботи заполоняють фінансові ринки. З кожним днем у торгівлі акціями, ф'ючерсами або валютою, число програм-роботів неухильно росте. За різними оцінками обсяг операцій, проведених торговими системами складає вже від 50% до 75%. Більш того, потрібно відзначити, що на деяких біржових майданчиках, таких як, наприклад, EUREX або РТС торгівля з використанням програмного забезпечення вже складає 90% і прямує до 100%, – пише видання „Биржевой лидер”.
Зараз дуже багато великих інвестиційних банків і хеджфондів активно переходять на автоматичну торгівлю, яка довела свою високу прибутковість.
Умовно біржових роботів можна розділити на два великі класи. Перший – високочастотні роботи, які здійснюють декілька сотень або навіть тисяч операцій у день, граючи на мінімальних коливаннях ринку. Другий – роботи, які намагаються передбачити поведінку ціни на яку-небудь акцію або ф'ючерс, використовуючи досить довгострокові рухи ринку.
Два основні типи високочастотних роботів – скальпери та арбітражні роботи. Скальпери – це найшвидші спекулянти, які намагаються заробити на невеликому русі цін вгору-вниз. Суть в тому, щоб швидше за інших купити акцію і тут же її продати з мінімальною націнкою. Вся операція може займати близько 100–150 мілісекунд. Такі роботи за день можуть провести 12 000–15 000 операцій.
Трохи складніше працюють роботи-арбітражери. Під арбітражем біржовики мають на увазі отримання вигоди з різниці цін одного активу на різних торгових майданчиках або надмірної розбіжності котирувань ф'ючерсу і базового активу. Відповідні роботи шукають відхилення ціни між двома тісно зв'язаними інструментами. Наприклад, між акцією і ф'ючерсом на неї. Задача робота-арбітражера – знайти це відхилення і купити дешевше, щоб продати дорожче. Момент для арбітражу триває недовго, і хто швидше ним скористається, той і одержить прибуток. «Побачити» таку можливість і виставити торгові заявки в стислі терміни може тільки автоматична система. Крім того, роботи-арбітражери «ловлять» людей на неуважності або забудькуватості і можуть перехоплювати вчасно не зняті або помилково виставлені торгові заявки.
За матеріалами http://www.forbes.ru/

Норвезькі трейдери обдурили ринкових роботів й отримали терміни ув'язнення (за матеріалами http://www.vedomosti.ru/)
Два норвезькі трейдери були засуджені до умовного терміну за те, що зуміли перехитрити комп'ютерні системи високочастотного трейдингу, що належать великому брокеру США, повідомляє Financial Times.
Два трейдери – Свенд Еглі Ларсен і Педер Вейбі – зуміли використовувати патерни реакцій комп'ютерної системи трейдингу на сигнали про стан ринку, щоб впливати на ціни деяких акцій з малими обсягами торгів. Не дивлячись на те, що вони постали перед судом, в очах багатьох гравців ринку вони стали героями, що втілюють перемогу людського розуму над машиною.
Зміст маніпуляцій був у тому, що вони посилали помилкові сигнали про попит, пропозицію і ціни на акції декількох норвезьких компаній, використовуючи при цьому трейдингову платформу Timber Hill. Втім, адвокат Вейбі Адерс Бросвіт заперечує сам факт маніпуляції. «Так, вони розуміли, як комп'ютер мінятиме ціни, але це не робить їх відповідальними за те, що робив комп'ютер», – заявив Бросвіт. Але судді до таких доводів виявилися глухі: Вейбі засуджений до 120 днів у в'язниці і до двох років умовно, а також зобов'язаний виплатити штраф у сумі 165 тис. норвезьких крон ($28 500), а його спільник Ларсен одержав 90 днів у в'язниці і штраф у сумі 105 тис. норвезьких крон. Ці штрафи відображають той прибуток, який два трейдери одержали в результаті маніпуляції.
За словами Крістіана Стенберга, норвезького прокурора, що займався цією справою, захоплення цими двома трейдерами абсолютно недоречне. «Це новий спосіб маніпуляції, але він все одно відбувається за рахунок інвесторів і ринку». Проте, дуже багато гравців на ринку з ним не погодилися. В інтернет-співтоваристві чимало співчуваючих двом трейдерам. Не «їх, а високочастотний трейдинг треба звинувачувати, тому що саме роботи-трейдери ведуть до високої волатильності на ринку», – говориться в одному з блогів.
Інший різновид – роботів, призначених для прогнозу, або механічні торгові системи можна охарактеризувати як спеціальні програми, що аналізують інформацію та здійснюють самостійно операції по відкриттю і закриттю торгових позицій. Деякі з них можна вільно скачати в Інтернеті, за інші ж доведеться викласти значну суму грошей. Всі вони стежать за зміною різних індикаторів, осциляторів або налаштовані під інші показники. Проте принцип їх роботи зводиться до одного – якщо які-небудь події у минулому призводили до певного результату, то, значить, і в майбутньому ці ж події викличуть такий же результат.

Торгові роботи на зарубіжних біржах
Розповсюдження торгових роботів або автоматизованих систем подачі заявок (algorithmic trading, high-frequency trading) є важливим чинником зростання обсягів біржових торгів і скорочення спредів. Біржі, розуміючи важливість цих технологій, вживають заходів для залучення алгоритмічних трейдерів на ринок: підвищують швидкість підтвердження заявок і розповсюдження інформації; публічно озвучують вигоди цього виду торгівлі для ринку; запускають додатково до основного ринку позабіржові майданчики, на яких зручно працювати алгоритмічним трейдерам.
Трохи біржової статистики
На Нью-йоркській фондовій біржі (NYSE), за різними оцінками, від 50% до 75% обсягу операцій складають операції з використанням торгових роботів. Для статистики біржа дає своє, непряме визначення автоматизованій торгівлі (program trading). Це одноразова купівля або продаж більше 15 акцій обсягом понад 1 млн. дол. NYSE збирає дані про такі операції від учасників і щотижня розкриває інформацію про їх частку в загальному обсязі торгів. За період з початку збору даних у червні 2006 р. ця частка коливалася в діапазоні 16–49%.
За даними Лондонської фондової біржі (LSE), активність учасників, що використовують торгові роботи, росте. І це стало істотним чинником загального підвищення оборотів на біржі. Частка учасників, яких біржа називає «спеціалістами-технічними трейдерами» (specialist technical traders), в загальному обсязі торгів досягала 30% у 2008 р.
На Сінгапурській біржі SGX у 2008 р. 10% обсягів торгів акціями і 15% обсягів торгів терміновими інструментами припадало на угоди, укладені за допомогою торгових роботів. У червні 2009 р. частка таких операцій в обсязі торгів терміновими інструментами досягла вже 21,4%.
Спеціально для того, щоб розширити можливості участі торгових роботів на торгах Сінгапурської біржі, у травні 2008 р. була укладена угода з компанією Singapore Telecommunications. Остання забезпечила підвищення швидкості підтвердження операцій, що дозволило алгоритмічним трейдерам розширити свою присутність на ринку. Після цього інтерес до ринку виявили відразу 10 нових профучасників, що використовують торгові роботизовані системи. У квітні 2009 р. для зручності алгоритмічних трейдерів на Сінгапурській біржі була впроваджена система розкриття інформації про торги Securities Market Direct Feed, яка дозволяє одержати котирувальну інформацію на 60% швидше, ніж раніше.
Вплив алгоритмічної торгівлі на ринок
Біржі активно включаються у діалог з регуляторами, доводячи їм переваги алгоритмічної торгівлі для ринку. Річ у тому, що в США і Великобританії викорисання торгових роботів і розвиток позабіржових майданчиків викликали заклопотаність регуляторів. 4 серпня 2009 р. британська Financial Services Authority (FSA) заявила про те, що вона проведе дослідження про вплив алгоритмічної і позабіржової торгівлі (high-frequency trading і dark pools) на ринок акцій Великобританії.
У липні і серпні 2009 р. два американські сенатори – Чарльз Шумер і Тед Кауфман – заявили про те, що алгоритмічна торгівля шкодить довірі інвесторів до ринку і дає учасникам торгів, що використовують торгові роботи, несправедливі переваги.
Ці заяви були зроблені в межах дискусії, що розгорілася із приводу так званих миттєвих заявок (flash orders). Комісія по цінних паперах і біржах США (SEC) взялася за обмеження практики, яка дозволяє учасникам торгів одержувати інформацію про подані заявки на покупку і продаж цінних паперів на частки секунди раніше, ніж ці відомості стають публічними, тобто доступними учасникам інших бірж або торгових майданчиків. Фактично, використовувати цю перевагу можуть тільки торгові роботи. Американські NASDAQ OMX Group Inc. і BATS Exchange Inc. вже оголосили про відмову від «миттєвих ордерів», починаючи з 1 вересня 2009 р.
У свою чергу, американська біржа NYSE опублікувала статтю, в якій роз'яснює, що «миттєві ордери» й алгоритмічна торгівля – це різні речі, які не варто плутати, і доводить переваги останньої для ринку.
Згідно висновків NYSE, важливим позитивним результатом розповсюдження торгових роботів стало звуження спредів по ліквідних паперах. Так на NYSE скорочення спредів по 100 найбільш торгованих паперах склало від 7,5% до 46%, на NASDAQ – від 6% до 48%. Той факт, що звуження спредів по менш ліквідних паперах (якими не торгують алгоритмічні трейдери) не відбулося, служить, на думку біржі, доказом корисності алгоритмічної торгівлі для ринку.
Позабіржові майданчики бірж
Алгоритмічні трейдери нерідко підключаються до декількох біржових і позабіржових ринків, іноді в різних країнах і «викачують» гроші відразу з декількох майданчиків. У травні 2009 р. Nasdaq OMX створила «dark pool» NEURO Dark. Особливості майданчика:
сервер NEURO розташований у Лондоні, учасникам надається вибір провайдерів послуг з підключення;
виконання заявки здійснюється або в NEURO, або на іншій біржі або позабіржовому ринку (за принципом якнайкращого виконання);
послуги ССР надає European Multilateral Clearing Facility (EMCF);
торгується 800 акцій європейських компаній – «блакитних фішок»;
торги і розрахунки йдуть в національних валютах: євро, британських фунтах, данських, чеських, норвезьких кронах, швейцарських франках;
розрахунки здійснюються національними розрахунковими палатами і депозитаріями;
учасники торгів повинні мати ліцензію, що дає їм право працювати на європейських ринках;
торги йдуть з 7:50 до 17:00 за лондонським часом.
У квітні 2009 р. Лондонська фондова біржа заявила про запуск ринку Baikal для торгів європейськими паперами. Baikal є системою збору заявок з біржових і позабіржових ринків. Виконання заявок (за принципом якнайкращого виконання) здійснюється на національних майданчиках. У перспективі Baikal запропонує можливість зведення і виконання заявок в торговій системі SETS. Учасники зможуть працювати з ССР, а розрахунки проходитимуть через національні розрахункові депозитарії. При запуску ринку Baikal наголошувалося, що він поєднуватиме в собі функціональність алгоритмічної торгівлі з ліквідністю «dark pool».
У червні 2009 р. Італійська біржа заявила про запуск позабіржової системи торгів корпоративними облігаціями ExtraMOT. Власне в холдинг LSE і Borsa Italiana, за станом на березень 2009 р., входять LSE, Borsa Italiana, EDX London і ще дев'ять позабіржових торгових систем. Багато в чому такий активний запуск біржами позабіржових майданчиків пояснюється їх популярністю серед алгоритмічних трейдерів. Таким чином, біржі бачать переваги алгоритмізованої торгівлі для ринку і вживають заходи для стимулювання цього виду торгів.
За матеріалами Гутаревої Олени, опублікованими на сайті РЦБ.РФ

З іншого боку, розвиток системи біржової торгівлі за допомогою роботів і збільшення навантаження на торгові системи примушує фондові біржі обмежувати такі операції. Зростання їх числа завантажує шлюзи бірж, що теоретично може призвести до технологічних проблем. На біржах введене обмеження по кількості транзакцій клієнтів, при порушенні якого клієнт повинен платити додаткові комісії. Це обмеження покликане стимулювати творців роботів якісніше опрацьовувати алгоритми торгівлі й оптимізацію своїх систем.
Британські учені довели, що понад 76% учасників ринку Форекс – автоматичні торгові системи, або простіше кажучи – роботи.
За матеріалами http://www.fapturbo.com/ru/

ТОЧКИ ЗОРУ:

Форекс – це казино для тих, хто вважає себе "розумним".
Багаторічний досвід британської букмекерської компанії IG Index, plc. показує, що 95% учасників ринку FOREX програють ринку, і лише 5% добиваються успіху.
http://www.internetforex.ru/statii/161.htm
Британські учені довели, що 76,8% учасників ринку форекс втрачають свої гроші вже в перший місяць «торгівлі», а з тих, що залишилися більше 89,6% закінчують перший рік в мінусі.
За матеріалами http://www.fapturbo.com/ru/

Усі журнали й вагони метро заклеєні рекламами безкоштовних курсів по форексу, які не навчать нічому, окрім як володінню красивими фразами про технічний і фундаментальний аналіз, й умінню швидше розлучатися зі своїми грошима.
Від помилок у трейдингу не застрахований жоден учасник ринку FOREX. Для того, щоб їх уникнути, створені торгові роботи. Це спеціальні програми, які автоматично обчислюють вигідні умови купівлі та самостійно виконують управління фінансовими потоками трейдера. Як показує практика, роботи, що діють згідно грамотного алгоритму, здатні відмінно впоратися з пошуком максимально вигідних моментів для операцій на Форекс.

Навіщо розробникам цих роботів їх продавати? Невже невигідно самому заробляти на них? Відповідь тут проста. Вся річ у тому, що торгові роботи, у тому числі й ті, які налаштовані під форекс – це шахрайство, суцільний лохотрон. Вони аніскільки не допомагають в роботі, а ті, хто їх купують, тільки втратять свої гроші. Торгівлю на біржах неможливо підігнати під яку-небудь програму. Потрібно освоювати технічний і фундаментальний аналіз, розвивати інтуїцію, пробувати різні торгові стратегії, забувши про роботів. Окрім розчарування вони нічого не принесуть. Валютний ринок настільки складний і нелогічний, настільки багато чинників впливає на зміну валютних курсів, що жодна сучасна програма нездатна їх враховувати у сукупності. Форекс ніколи не повторюється і в цьому полягає його головна краса.
За матеріалами http://www.forjobathome.ru/

Сьогодні в мережі можна знайти безліч різних варіантів автоматичних торгових систем FOREX, як безкоштовно, так і за вельми пристойну вартість. При цьому ціна робота ніяк не впливає на його продуктивність. Першочергову увагу потрібно приділяти алгоритму, згідно з якомим робот працює. Безперечною перевагою автоматичних систем є їх здатність одночасно управляти відразу декількома рахунками. Така діяльність навіть для досвідченого трейдера є досить складною. Робот може вести аналіз цілодобово під час функціонування ринку, без перерв на відпочинок, сон та обід. Проте, щоб використання торгового робота приносило тільки позитивні емоції від вдалих операцій, не слід купувати незнайому систему, а варто зупинити свій вибір на системах, що зарекомендували себе.
За матеріалами http://www.forexclub.ua/

Деколи для багатьох трейдерів справжньою перешкодою на шляху до успіху є їх невміння контролювати себе в торгівлі. Звичайно, при відкритті угоди у трейдера з'являється знервований стан і це примушує його скоювати необачні, а часом і дурні вчинки: раннє закриття, невміння правильне виставляти стоп-лосс або переходити на рівень беззбитковості. Проте варто також розуміти, що торгові роботи це не панацея від усіх бід, і не існує повністю стабільної системи, яка б приносила гроші цілу добу. Кожен торговий робот вимагає певного настроювання під кожен певний ринок, таймфрейм, певну валюту. Також важливо протестувати його від прослизання ціни, від невиконання операцій, а це вимагає дуже великих часових витрат.
За матеріалами http://www.forex4you.com.ua/

Жодна торгова система не може гарантувати 100% точність! Не вірте, коли вам обіцяють гарантований стабільний щомісячний дохід. Це брехня. Ринок Форекс дуже динамічний і жодна система не може працювати з однаковою точністю в різних торгових ситуаціях.

Зламання будь-якого програмного забезпечення не становить особливих проблем. Проте у разі форекс-роботів небезпечно використовувати піратські версії. Форекс-робот – достатньо тонкий інструмент, що управляє грошима, і для успішної роботи він повинен повністю відповідати поточній торговій ситуації на ринку. Будь-яка піратська версія – лише знімок однієї зі старих версій робота, вона не підключається до серверу для визначення потрібних торгових параметрів, а використовує застарілі параметри, а значить, створює ризик отримання гірших результатів, а то й зовсім втрати грошей.
За матеріалами http://www.fapturbo.com/ru/

Реальна ефективність роботи торгового робота напряму залежить від того, яким алгоритмом він керується. Часто буває, що певний алгоритм довгий час приносить солідний прибуток, а потім, у результаті дії певних ринкових механізмів, він починає приносити збиток. Тому для того, щоб заробляти на Форекс потрібно не тільки уміти встановити і запустити програму, але й розуміти – наскільки актуальні методи її роботи.
За матеріалами http://www.fxclub.org/

У мережі інтернет запропоновано безліч варіантів механічних систем. Форекс робот безкоштовно наданий, може працювати не гірше найдорожчого. Тому вибір автоматичної системи в умовах сучасної розвиненості технологій достатньо великий. Але навіть при стількох позитивних рисах найкращих торгових роботів Форекс існують деякі нюанси. Вони пов'язані, перш за все, з достовірністю функціонування Форекс робота.
За матеріалами http://eliteforex.ru/

Торгових роботів (радників) на просторах Інтернету дуже багато, але знайти прибутковий вельми складно, а якщо застосовувати все підряд, то існує великий ризик залишитися без депозиту. Через це краще не купувати радник у першому ж місці, що попалося. Багато радників можуть продемонструвати відмінний результат при тестуванні на одній валютній парі, але погано проявити себе на інших. Тому краще використовувати радник на тих інструментах, на яких ви його тестували.
За матеріалами http://www.roboforex.ru/

Торгові роботи створені не для того, щоб людині «лежати на печі», як помилково багато хто вважає. Можливості робота використовують трейдери, наприклад, в пошуку сигналів на відкриття або закриття позиції, але тільки ретельно протестувавши його стосовно своєї стратегії. Віддавати грошові кошти повністю у розпорядження бездушної та безінтеллектуальної істоти – абсурд! Робот при ухваленні рішення покладається на свідчення індикаторів, а вони можуть бути й помилковими. Торговий робот форекс – це програма, а в будь-якій програмі може відбутися збій, про це також не варто забувати. І ще одне: автоматизація роботи робить людину ледачою, неуважною, і ви вже не будете пильно відноситься до ринку, робити докладні аналізи тощо.
За матеріалами http://fxchat.org/

Роботу людини на фінансовому ринку не можна порівнювати з роботою торгового робота з кількох причин. По-перше, людина у змозі відстежити динаміку всього лише декількох фінансових активів на ринку. Торговий робот відстежує динаміку активів на два-три порядки більше, його обмежує тільки потужність комп'ютера. По-друге, людина здатна працювати з обмеженим набором торгових стратегій. Торговий робот здатний працювати з необмеженим набором стратегій. Обмежувачем виступають знову ж таки тільки можливості комп'ютера. По-третє, торгові роботи здатні вести операції на декількох біржах протягом 24 годин. Людині така робота фізично не під силу.
За матеріалами http://www.internetforex.ru/

Ви можете розробити відмінну торгову стратегію, але не мати нагоди запрограмувати її. Навіть якщо ви програміст, потрібно буде вивчати нову мову, а якщо ви не розбираєтеся у програмуванні, то вам доведеться ще складніше. Можна замовити написання робота, але ви не зможете бути упевненим, що програміст точно опише у програмі логіку вашої стратегії і не допустить помилок, а надалі у вас можуть виникнути труднощі при необхідності модифікувати код або розширити функціональність. Ще є варіант з покупкою готового робота, але це найгірший варіант – по-перше, ви повинні точно знати, як працює ваш робот, а куповані системи в більшості своїй “чорні ящики”, по-друге, викликає підозру, навіщо автори продають машини для заробляння грошей, а не заробляють на них самі.

Механічні торгові системи надають трейдерам нові можливості для торгівлі, даючи їм переваги перед трейдерами, що торгують вручну. На фондових ринках, на форексі або на терміновому ринку, торгуючи ф’ючерсами, акціями або валютами, торговий робот завжди готовий виконувати закладену в нього програму. Але, використовуючи роботів для автоматизації торгівлі, трейдери не повинні забувати про те, що роботи не ідеальні, це не машини для заробляння грошей, це лише черговий корисний інструмент трейдера і використовувати його треба з розумом.
За матеріалами http://www.trade-bot.ru/

СЕРГІЙ КОРОТКИХ, заступник начальника управління програмно-технічного забезпечення ММВБ:
Наше відношення до використання учасниками фінансових ринків торгових роботів неоднозначне. З одного боку, застосування такого інструментарію обіцяє подальший розвиток ринку – підвищення активності, ліквідності, зростання оборотів. З іншого – ці системи можуть значною мірою підвищити навантаження на торгову систему за рахунок багатократного збільшення потоку торгових заявок (виставляння і зняття), які повинні бути оброблені в режимі реального часу. Особливо сильним такий ефект може бути в ситуації різких рухів на ринку, коли потік операцій зростає у декілька разів. Ми і так докладаємо зусилля до того, щоб забезпечити достатній запас потужності торгової системи ММВБ для обробки подібних пікових навантажень. Тому видається доцільним вже зараз подумати про вироблення спільно з учасниками ринку деяких «правил цивілізованого застосування» торгових роботів. Інакше при вибухоподібному зростанні популярності роботів організатори торгів можуть бути поставлені перед необхідністю вживання односторонніх обмежувальних заходів для захисту інтересів ринку в цілому. Так було зроблено, наприклад, у другій половині 90-х років шведською біржею ОМ, яка обмежила максимальну кількість заявок, що подаються одним учасником торгів у секунду.
За матеріалами http://fintraining.ru/

У даний час людині стає все важче змагатися з армією машин на ринку, адже їм не потрібен ані сон, ані відпочинок. Подібне явище вже призвело до протесту з боку багатьох інвесторів – адже ринок змінився, і колишні торгові методи стають неефективними. Подібна еволюція біржових торгів ставить трейдера перед вибором:
1. Перейти на алготрейдинг – і збільшити свій прибуток.
2. Торгувати по старому – і зрештою назавжди покинути ринок.
Адже старі методи з часом стануть повністю неконкурентоздатними. Тому що комп'ютери роблять ту ж роботу краще і швидше вже зараз.
Відомий факт, що комп'ютерні шахові програми переграють шахіста. З таким же успіхом можна створити комп'ютерні програми, які переграватимуть трейдера.
Поєдинок інвестора з ринком – це не боротьба людини з собі подібним. Це, швидше, поєдинок з монстром, що не має людських якостей і властивостей. Результат такого поєдинку в більшості випадків складається на користь ринку. Змінити такий результат можна тільки одним способом, який напрошується сам собою, – протиставити монстру без людських якостей і властивостей торгового робота.
За матеріалами http://robot.analitica.ru/

Багато людей, особливо новачки, так захоплюються форексом, що це переростає у хворобу під назвою «ігроманія». У цієї хвороби є чіткі сформульовані ознаки. Ось тільки деякі з них:
- постійно думаєш або говориш про гру з реальними грошима;
- приділяєш грі більше часу, ніж можеш собі дозволити;
- важко відірватися від гри, а коли доводиться це зробити, то відчуваєш себе роздратованим;
- надмірно переживаєш, коли програєш, а коли виграєш, навпаки, охоплює сильне відчуття радості.
Це основні, але список набагато більший.
Ігроманія, як і будь-який з інших видів залежності (алкогольної, наркотичної та інших) у своєму розвитку проходить через певні етапи, які умовно можна розділити на три.
На першому етапі формується основа ігрової залежності, яка починає виявлятися у посиленому бажанні грати. При цьому чітко вираженої залежності ще немає, як і усвідомлення цього, але частота ігор зростає, поступово збільшуються розміри ставок, та й ігрові сеанси стають все довші й довші.
На другому етапі ігрової залежності гравцю набагато важче тільки зусиллям волі подавити у собі бажання грати. Виникає і перетворюється на справжню боротьбу мотив «грати – не грати». Сеанси гри ще більше подовжуються, збільшується й частота ігор. Характер гри набуває нестримного характеру. Можливі виграші тут же кидаються у гру. Та й поведінка ігромана визначається все зростаючим азартом та ілюзіями – він вірить у свою щасливу зірку, везіння, починає вибудовувати свої методи гри.
На третьому етапі ігроманія така сильна, що в ігромана вже відсутня боротьба мотивів. Він готовий грати постійно, щодня і скільки завгодно довгий проміжок часу. У перервах між грою він марить про неї. Гроші на цьому етапі сприймаються гравцем як атрибут для гри. Бажання грати стає непереборним, метою гри стає сама гра, і неважливі ні величезні борги, ні нова можливість програшу. І найскладнішим у лікуванні ігроманії є те, що медикаментозних способів лікування ігрової залежності немає.
Невдаха кидається між системами гри, різними ринками і вчителями. Його рахунок скорочуються у той час, як він хоче відтворити привабливе відчуття перемоги. Гравці, що втрачають гроші, думають і поступають як алкоголіки, тільки мова у них не заплітається.

А яка Ваша авторитетна думка?

+ Питання для самоконтролю (можна задати і торговому роботу):
який із двох наведених нижче графіків результат реального ринкового ціноутворення (історичні дані), а який – продукт генератора випадкових чисел (підписи системи координат в цілях усунення підказки стерті)?

Фінансові термінатори 1. Торгові роботи на стежці війни.

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^